Skocz do zawartości

Wegry czekaja na nas.


Lucek26

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.08.2022 o 10:30, Tomii napisał:

To nie jest kontrowersyjne. Nie oszukujmy się każdy z nas oceni dane miejsc przez pryzmat swojego pobytu. Dobra pogoda i obłożenie danego miejsca będzie tu zawsze kluczowe.

Dokładnie tak. Każdy docenia inne aspekty spędzania wolnego czasu w danym miejscu. I chociaż sam wolę Chorwację od Węgier, to na Węgry nadal zajeżdżam z dużym sentymentem bo spędziłem tam większość wakacji będąc dzieckiem. Regularnie jeździliśmy pod namiot na kemping w miejscowości Püspökladány (https://www.thermalcamping.hu/en/), o którym pewnie mało kto słyszał sądząc po liczbie wpisów na forum. Kiedyś zjeżdżały tam różne nacje, a obecnie głównie Polacy (ci sami od 30 lat :D), Węgrzy i Słowacy. Kemping jest niewielki, ma standard ***, można by się do paru rzeczy przyczepić, ale dla nas był i jest oazą spokoju. Jest czysto, jest ładnie, ale większych inwestycji brak bo kemp nie jest spopularyzowany. Lubię go, podczas gdy zupełnie nie podoba mi się Berekfurdo (nie wiem czy to nie zbyt kontrowersyjne). Kąpieliska owszem, w Berek mają zrobione z większym rozmachem. Zaplecze gastronomiczne też lepsze w Berek, ale to do Puspo przyjeżdżaliśmy zawsze po ciszę i możliwość popływania w prawie pustym basenie sportowym. Standardowe obłożenie na kempingu jak na zdjęciach poniżej (zdjęcia jeszcze starym zestawem):

DSC_0092.jpg.65bf2d1883cec551a9af921907b26bd1.jpg

DSC_0093.jpg.09b904353289d82fbd7057da82275610.jpg

DSC_0091.jpg.4cd15e80c0a9be01160aecda45a38a27.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
3 godziny temu, Misio napisał:

a może ktoś się wybiera w przedziale 28.10-2.11?

może, ale busem do hotelu raczej bo będę łączył przyjemne z pracą, na 11.11 podobnie :mlot:

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na spacer IMO warto się przejść po :

Heviz
Keszthely

Do tego takie atrakcje:
https://goo.gl/maps/xEhFmkL6JUcSwvia7

https://goo.gl/maps/3VNJNuZtj1FKkRDf7

W tym rejonie tylko byłem więc to mogę podpowiedzieć. Sam Balaton to jakiś najpiękniejszy widokowo nie jest ale akurat okolice Badacsony są pagórkowate i mają kilka powulkanicznych twardzieli. Same zbocza winnic, są klimatyczne i warto pospacerować z widokiem na Balaton.



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalew czortynski?

Z kilku powodów jedziemy na Węgry, więc jak ju  będziemy tam, to nie ruszę nad kochane moje morze... ale szukam właśnie czegoś co nam się może spodobać...

Dlatego pomysł na j. Cisa i Balaton...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Misio napisał:

Byłem w tych rejonach tydzień temu ?

To jest najlepszy czas na odwiedziny tych rejonów - dolina Dunajca czy Popradu w kolorach jesieni to jest sztos.

Oczywiście wiem, że wszędzie jest o tej porze roku pięknie, ale...

Na Węgrzech też nienajgorzej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2022 o 14:44, Misio napisał:

Wiesz... Ja na Węgry jadę drugi raz w życiu... ?

Widzę, że już zapadła decyzja co do Węgier :ok:

Ja jeszcze myślę, czy się gdzieś nie wybrać, ale Węgry to chyba ciut za daleko na 4 dni :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lbuster napisał:

Ja jeszcze myślę, czy się gdzieś nie wybrać, ale Węgry to chyba ciut za daleko na 4 dni :(

Ja na Węgry mam jakieś 2,5 raza bliżej niż do Wawy (150 km do granicy), więc dla mnie rzut beretem nawet bez antenki, ale jednak ten długi weekend w tym roku poświęcam na odwiedziny grobów praprzodków. Ale @Misio - to jest jak najbardziej słuszna decyzja. Zawitaj tylko do przybytków, gdzie pod przykryciem są nie tylko geriatryczne baseny i będziesz zadowolony:D Ja mam swoje ukochane Tiszaparti (Barack Thermal Resort), gdzie chętnie bym zawitał teraz poza sezonem. Tam geriatryki nie są pod dachem, ale za to pod dachem jest basen pływacki. Może nie ma wielkich atrakcji w okolicy, ale można na ten przykład pojeździć rowerami wzdłuż Cisy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.