Skocz do zawartości

Wegry czekaja na nas.


Lucek26

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, jacek00 napisał:

Poczytaj ostatni wątek @Pierzasty który był właśnie po północnej stronie:

Właśnie to mnie zainspirowało.

9 minut temu, jacek00 napisał:

Zależy jaki masz sposób pobytu. Czy ruszasz sie z budą czy raczej bytujesz cały urlop w jednym miejscu.

Raczej buda w jednym miejscu, a solówką objazdówki wokół komina.

7 minut temu, filipert napisał:

Jednak po zjeździe na drogę lokalną do Lipota, bezpieczną prędkością było 20km/h, dziura na dziurze i strasznie wąsko.

To sugeruje, żeby jednak wybierać sprawdzone trasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piotrekm13 napisał:

To sugeruje, żeby jednak wybierać sprawdzone trasy...

Zdecydowanie. Na Węgrzech w ostatnich latach jest sporo remontów i drogi się zmieniają. Ale mi się tam zdażyło jechać po takich dziurzyskach, że momentami myślałem, że buda mi się rozleci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

Zdecydowanie. Na Węgrzech w ostatnich latach jest sporo remontów i drogi się zmieniają. Ale mi się tam zdażyło jechać po takich dziurzyskach, że momentami myślałem, że buda mi się rozleci :D

Możliwe, że na zachodniej ścianie coś widać, bo od centrum na północny-wschód (tyle mam rozpoznane) to im mniejsza droga tym dramatyczniejszy dramat. Coś jak u nas 25 lat temu, ale jeszcze gorzej...

Zresztą mam wrażeniem że oni nawet autostrady łatają metodą 2 Heńków - jeden wylewa asfalt z taczek, a drugi klepie łopatą...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh też mam plan w tym roku Węgry odwiedzić i teraz właśnie co polecacie mówiąc tutaj o Lipot, Buk, Sarvar, Papa, chodzi mi o tak mniej więcej ok tygodnia w jednym miejscu, które baseny z kempingami polecacie?

Aha okolice wypoczynku, początek sierpnia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, WojtexJanex7 napisał:

Heh też mam plan w tym roku Węgry odwiedzić i teraz właśnie co polecacie mówiąc tutaj o Lipot, Buk, Sarvar, Papa, chodzi mi o tak mniej więcej ok tygodnia w jednym miejscu, które baseny z kempingami polecacie?

Aha okolice wypoczynku, początek sierpnia..

Fajny camping z basenami termalnymi (w cenie campingu) to Termal camp. Castrum w Hajduboszmery. Będąc w dwa zestawy wzięliśmy dużą parcelę i jej cena na dwa była sporo niższa iż za dwie małe parcele. Cena za parcelę zależy od jej wielkości i biorąc dużą można stać na niej swobodnie w dwa zestawy. Takie rozwiązanie zaproponowano nam w recepcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jacek00 napisał:

 Trzeba brać poprawkę, że drogi na Węgrzech są w wielu miejscach tragiczne - coś jak nasze 15 lat temu. 

trzeba też brać poprawkę że z tygodnia na tydzień to się znienia - in plus głównie ale i in minus również

3 godziny temu, WojtexJanex7 napisał:

Heh też mam plan w tym roku Węgry odwiedzić i teraz właśnie co polecacie mówiąc tutaj o Lipot, Buk, Sarvar, Papa, chodzi mi o tak mniej więcej ok tygodnia w jednym miejscu, które baseny z kempingami polecacie?

Aha okolice wypoczynku, początek sierpnia..

nikt ci nie odpowie na to - u nas w domu cztery osoby i mniej więcej dziesięć ulubionych miejscówek :mlot:

9 godzin temu, Zulos napisał:

Zresztą mam wrażeniem że oni nawet autostrady łatają metodą 2 Heńków - jeden wylewa asfalt z taczek, a drugi klepie łopatą...:D

szczególnie jak się popatrzy jak odszykowali kawałek M1 - gładka jak stów prawie na całym kawału z budapesztu do wiednia a zrobili nie wiadomo kiedy

nie uogólniaj :ee:

2 godziny temu, Voku napisał:

Teraz jak jechałem to jest już oddana autostrada M30 od Miszkolca do samej granicy Słowackiej 

na niektórych kawałkach grzebią się nieznośnie :zly:, na innych idą jak burza :bravo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, chris_66 napisał:

szczególnie jak się popatrzy jak odszykowali kawałek M1 - gładka jak stów prawie na całym kawału z budapesztu do wiednia a zrobili nie wiadomo kiedy

nie uogólniaj :ee:

I wice-wersja;) Nie da się ukryć, że wciąż jest dramat i "ściana wschodnia" pod tym względem jest bardziej zaniedbana. Sporo dróg tam jest takich, że jako-taka jazda ma miejsce jedynie okrakiem na "pasie środkowym", a jak jedzie coś z naprzeciwka i trzeba wrócić na swój pas to redukcja prędkości -50% i modlitwa, żeby zestaw/kamper przeżył... Ale fakt, że główniejsze są coraz lepsze. Powoli...

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, chris_66 napisał:

na niektórych kawałkach grzebią się nieznośnie :zly:, na innych idą jak burza :bravo:

No właśnie - czy wiemy może czy w tym roku śmigniemy już, jeśli nie całością, to przynajmniej jakimś większym fragmentem, ekspresówką Tornyosnemeti - Miskolc?

W zeszłym roku przynajmniej dwa fragmenty wyglądały już na w zasadzie gotowe (cała infrastruktura drogowa już tam była, łącznie ze znakami).

Sprawdziłem na mapie wujka gugla i prowadzi w całości nową M30 - czyżby już była gotowa?? Co ciekawe nie puszcza na ekspresówkę Kosice - Tornyosnemeti...

Co ciekawe TomTom zdaje się to potwierdzać.

Na Wikipedii ta droga jest w całości istniejąca już w 2020 r...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zulos napisał:

No właśnie - czy wiemy może czy w tym roku śmigniemy już, jeśli nie całością, to przynajmniej jakimś większym fragmentem, ekspresówką Tornyosnemeti - Miskolc?

W zeszłym roku przynajmniej dwa fragmenty wyglądały już na w zasadzie gotowe (cała infrastruktura drogowa już tam była, łącznie ze znakami).

Sprawdziłem na mapie wujka gugla i prowadzi w całości nową M30 - czyżby już była gotowa?? Co ciekawe nie puszcza na ekspresówkę Kosice - Tornyosnemeti...

No gotowa. W listopadzie jechałem :D. @Voku też chyba pisał o tym odcinku. 
 

IMG_20211113_121231.jpg

IMG_20211113_121536.jpg

IMG_20211110_110448.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Tomii napisał:

No gotowa. W listopadzie jechałem :D. @Voku też chyba pisał o tym odcinku. 
 

Ło matko - to przespałem otwarcie?!?:mlot:

Będzie mi brakowało tych dziur - zwłaszcza zaraz za granicą - które przez dobrych kilkanaście lat wtopiły się w krajobraz... Już na pamięć znałem te dziury...

Oni mieli fantastyczne podejście do tych dziur - ponieważ miała być budowana ekspresówka (i była - kilkanaście lat) to nie łatali ich, bo po co, jak lada chwila będzie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się cholernie spodobał Demjen ze swoimi starszymi termami
Termy otwarte do 2:00 w nocy (wiecie winko te sprawy nikt się nie czepia) , można sobie wchodzić i wychodzić ile się chce zajebista sprawa, lepsze to niż Bogacs :D Chyba wyskoczę tam jeszcze raz w tym miesiącu. Ktoś jedzie?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.