Skocz do zawartości

Wegry czekaja na nas.


Lucek26

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, chris_66 napisał:

Czekam na objazd Koszyc.
Sprawdzę w marcu emoji123.png.

 

Koniecznie daj znać.

A nie wiesz może - lub też ktoś ma informacje - jak wygląda obecnie i jaka jest szansa na zmianę w tym roku na odcinku Ruzomberok-Martin-Zilina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam chyba dwa tunele są drążone - jeden między Ruzomberokiem, a Martinem (Vrutky), a drugi między Vrutky, a Żilina. Ten drugi chyba był już bardziej zaawansowany, no i kawałek autostrady D1 jako obwodnicy Martina i Vrutky już jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2022 o 20:29, Voku napisał:

Mi się cholernie spodobał Demjen ze swoimi starszymi termami
Termy otwarte do 2:00 w nocy (wiecie winko te sprawy nikt się nie czepia) , można sobie wchodzić i wychodzić ile się chce zajebista sprawa, lepsze to niż Bogacs :D

W dniu 1.02.2022 o 20:37, Misio napisał:

na M30 trzeba mieć winietę?

W dniu 1.02.2022 o 21:36, Voku napisał:

Tak, winieta D2 

Jednak wydaje mi się że dla mnie jazda płatnymi autostradami jest nieuzasadnione...

Czy jest nadal możliwa jazda z ominięciem płatnych odcinków, czy ktoś tak jeździ...można by było prosić o wskazówki?

Myślę że dość fajna droga z Krakowa to na Muszynkę...ewentualnie na Piwniczną... a później na Preszow, Koszyce, Miszkole...

Tylko tu zawsze jest problem z nawigacją Google...bo raz trzeba mieć bez opłat, później bez autostrad...

Czy ktoś coś podpowie? Wklei konkretną trasę?

17 godzin temu, chris_66 napisał:

Sprawdzę w marcu emoji123.png.

 

Kiedy myślisz jechać i gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Misio napisał:

Jednak wydaje mi się że dla mnie jazda płatnymi autostradami jest nieuzasadnione...

 

3 minuty temu, Misio napisał:

Tylko tu zawsze jest problem z nawigacją Google...bo raz trzeba mieć bez opłat, później bez autostrad...

Jest wątek o wyborze nawigacji i tam preferencje różne, ale są nawi które wszystko ogarną.

Jazda niepłatnymi drogami ma swoje atuty, szczególnie krajoznawcze i kulturoznawcze, a czasem nawet kulinarne, jednak  kamperkiem wpakować się w dziury, chyba znacznie lepiej niż ciągnąć po dziurach przyczepę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Misio napisał:

Jednak wydaje mi się że dla mnie jazda płatnymi autostradami jest nieuzasadnione...

Czy jest nadal możliwa jazda z ominięciem płatnych odcinków, czy ktoś tak jeździ...można by było prosić o wskazówki?

Myślę że dość fajna droga z Krakowa to na Muszynkę...ewentualnie na Piwniczną... a później na Preszow, Koszyce, Miszkole...

Tylko tu zawsze jest problem z nawigacją Google...bo raz trzeba mieć bez opłat, później bez autostrad...

Czy ktoś coś podpowie? Wklei konkretną trasę?

Kiedy myślisz jechać i gdzie?

Ja zawsze z lepką jeździłem na Muszynkę, Bardejov, Presov. W Presovie trzeba przed wjazdem na łącznik do autostrady (jedyne, duże rondo z estakadą nad nim) skręcić w prawo na równoległą do autostrady i zjechać drugim zjazdem na Kosice, Lemesany. Przed Kosicami wyjeżdża się na częściową obwodnicę Kosić w Budimir. Po wyjeździe z Kosić trzeba jechać prosto do granicy i broń boże nie skręcać w prawo na ekspresówkę - ZAWSZE widzę tam patrole, które polują na tych, co tam się zapędzili, a to oczywiście płatna droga.

Z przyczepą zawsze tak jeździłem, ale camperem teraz mi się to nie opłaca - 50 km/h niemal non stop vs. 125 autostradą to już znaczna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za granicą w sumie prawie nie jeździłem - pomóżcie z tymi winietami...jak dobrze widzę to Słowacja + Węgry to około 38e - co jest dla mnie sporym kosztem dodatkowym...o ile zmieszczę się w 10dni...w Polsce jeżdżę płatnymi drogami, ale w drodze na węgierskie baseny jest to chyba niezbyt "opłacalne"...

 

Nawigacje są różne, wszystko ogarną to co im poustawiamy...ale też na wycieczkę około 400-500km w jedną stronę nie ma sensu czegoś kupować, zmieniać, bo zanim opanuje się ją to już się zapomni o niej...

 

Jechałem raz do Bogacza przez Muszynkę i było OK

Trasa przez Chyżne - malownicza i bardzo dużo gór...

Ale i tu i tu była całkiem niezła nawierzchnia (poza okolicami Egeru, ale tam i tak nie ma płatnych)

Dodam jeszcze - na autostradzie jestem wstanie wykręcić średnią około 90km/h spalając 13-14l/100km jadąc bocznymi drogami mam średnią 50-70km/h i spalanie na poziomie 10l/100km...

 

Ale też z chęcią posłucham innego punktu widzenia niż mój...bo wcale nie twierdzę że wiem o tym dużo, a wręcz wiem bardzo mało o tym aspekcie...

3 minuty temu, Zulos napisał:

Z przyczepą zawsze tak jeździłem, ale camperem teraz mi się to nie opłaca - 50 km/h niemal non stop vs. 125 autostradą to już znaczna różnica.

Dokładnie tak...ale ja mam nawet 50 kontra 90km/h...to za około 90zł w jedną stronę...na odcinku około 150km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyi 10e na Słowacji i 7270Fr na Węgrzech ? czyli niecałe 140zł a nie jak pisałem 38e (jednak chyba niecałe 30e), jednak to wydaje mi się dość drogo...

 

Czy ktoś kto to zna i może to sprawdzić (o tym pisałeś @Zulos ? )

Przed Koszycami jedziemy 20 (w pewny momencie wjeżdżając na expres - niby dalej 20) nie wjeżdżając na D1 dojeżdżamy do Koszyc

A dalej za Koszycami na południe jadąc 17 jak nie wjedziemy na D1 to lecimy bez opłat?

I dalej nie wjeżdżając na M30 nadal nie ma opłat (mimo że google twierdzi inaczej?)

 

Trochę myślę czy by nie wykupić samej winiety na Węgry...bo tu pojadę około 120km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwa tygodnie temu były wytyczone korytarze tranzytowe przez Słowację. Tylko przez kilka przejść granicznych można było jechać. Zawsze jeździłem przez Nowy Sącz i Muszynkę. Teraz tylko przez Barwinek była dla mnie opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak masz wypełnioną tą kartę covidową i masz szczepienia to chyba te korytarze Cię nie obchodzą ?

Te korytarze to jakaś legenda chyba. Nie rejestrowałem się nigdy na żadnych stronach ani nie widziałem ograniczeń na terenie CZ, SK, H
Ani teraz ani w zeszłym roku


Wysłane z telefonu
Kiedy myślisz jechać i gdzie?

Na Wielkanoc pewnie gdzieś na baseny.
A w marcu do Rumunii popracować trochę. W sumie zastanawiam się czy nie wyjechać tam kamperem i zostawić na sezon bo szykuje się kilka wypadów i myślałem żeby pojeździć przy okazji turystycznie

Z winietami to nie pomogę, mam roczne i nie myślę o nich


Wysłane z telefonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tranzyt przez terytorium Republiki Słowackiej

Zgodnie z zapisami Zarządzenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego Republiki Słowackiej Nr 10/2022 z dnia 31 stycznia 2022 roku (vyhláška ÚVZ SR č. 10/2022), obywatele państw UE, w tym obywatele polscy, a także członkowie ich rodzin, mogą przejechać tranzytem do innego kraju UE przez terytorium Słowacji w ciągu 8 godzin bez zatrzymywania się, za wyjątkiem niezbędnego tankowania paliwa na stacjach benzynowych. Na tranzyt nie jest wymagane posiadanie zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na COVID-19, ani zaświadczenia o zaszczepieniu, ani wypełnianie jakiegokolwiek formularza np. e-hranica. Przejazd tranzytowy musi się odbyć po wyznaczonych trasach (mapa i opis tras znajdują się w załączniku Nr 2 do w/w Zarządzenia (vyhláška ÚVZ SR č. 10/2022).

 

W przypadku naruszenia aktualnych zasad wjazdu lub tranzytu należy liczyć się z możliwością ukarania mandatem w wysokości do 1659 EUR.

 

Edytowane przez krystian186 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, krystian186 napisał:

W przypadku naruszenia aktualnych zasad wjazdu lub tranzytu należy liczyć się z możliwością ukarania mandatem w wysokości do 1659 EUR.

naruszyłem ich prawa :ee:

byłem w hotelach cztery noce , stacjach benzynowych - dwa razy, w restauracjach też chyba cztery razy, miałem kontrolę drogową , jedną , normalną - dokumenty , skąd i dokąd jadę i do widzenia , w zeszłym tygodniu i w tym pon i wt

nikt nigdzie niczego nie przestrzega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.