Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy na dyszel - jaki kupić ?


and123

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, przepraszam?

Zainstalowałem sobie i napisałem jednego posta przez tapatalka. Miałem tam login ze starego konta. Teraz już piszę przez www.

mój zestaw to mercedes vito + burstner.

Ale już teraz czuję że nie przekroczę 4m. Bo samochód mam 2.1 a rower to max 1.2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

23 minuty temu, HMURAJ napisał:

Tak, ale już widzę odpowiedz kolegi Commander - 4m. Dzięki ✌️

Zgadza się:
Art. 61.9. 4) 10. Wysokość pojazdu z ładunkiem nie może przekraczać 4 m.

Cytat

muszę się zmierzyć czy nie przekroczę. Jeżeli nie to idę w tą stronę. Wolę pomęczyć się przy zakładaniu rowerów niż być ograniczony podczas manewrów cofania - tym bardziej że szczerze pisząc jestem początkującym kierowcą z przyczepą.. ☺️

Heh, Skoda Fabia jaką ma wysokość? 1,5 metra? To jaki musiałbyś mieć rower aby przekroczyć 4 metry? Chyba taki :P 
 

image.png

10 minut temu, HMURAJ napisał:

mój zestaw to mercedes vito + burstner.

Ale już teraz czuję że nie przekroczę 4m. Bo samochód mam 2.1 a rower to max 1.2 ?

To trochę zmienia postać rzeczy. Ale i tak nie powinieneś przekroczyć, chociaż niewątpliwie podróżowanie z taką wysokością nie będzie łatwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacek00 napisał:

nie będzie łatwe

Dlaczego? Jakie są jeszcze przeciwności poza mostami itp.

Bo spalanie i tak będzie większe przez przyczepę..

 

? dla jacek00 ! niezły ten rower dla mnie znalazłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cezarr napisał:

Jazda będzie raczej taka sama, ale trzeba już uważać na niektóre wiadukty.

To miałem między innymi na myśli :) Trzeba uważać na wiadukty ale i na drzewa rosnące w skrajni o które można zahaczyć rowerem. Sam zahaczyłem rowerem o drzewo jadąc normalną lokalną drogą. Kierownica od roweru wyrwała trochę gałęzi. Moje auto ma 1653 mm wysokości. Z belkami to może będzie z 15 cm więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład z internetów:

image.png.17c0ec8aeed3a5bbbb064e77a0dd30ff.png

tego właśnie się boję najbardziej. Koszmar z którym będę się budził po zamontowaniu rowerów ? Ale jakaś dobra papierowa mapa i będzie ok. W google maps chyba takich informacji nie ma..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, HMURAJ napisał:

Przykład z internetów:

image.png.17c0ec8aeed3a5bbbb064e77a0dd30ff.png

tego właśnie się boję najbardziej. Koszmar z którym będę się budził po zamontowaniu rowerów ? Ale jakaś dobra papierowa mapa i będzie ok. W google maps chyba takich informacji nie ma..?

Tutaj to nawet wieloma autami nie wjedziesz. Moim już bym nie zaryzykował :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, HMURAJ napisał:

Przykład z internetów:

image.png.17c0ec8aeed3a5bbbb064e77a0dd30ff.png

tego właśnie się boję najbardziej. Koszmar z którym będę się budził po zamontowaniu rowerów ? Ale jakaś dobra papierowa mapa i będzie ok. W google maps chyba takich informacji nie ma..?

IGO ma możliwość ustawiania wymiarów, AutoMapa również.

2 minuty temu, jacek00 napisał:

Tutaj to nawet wieloma autami nie wjedziesz. Moim już bym nie zaryzykował :D

Tutaj to musiał bym się schylić jakbym szedł na nogach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co najlżejszego zaproponujecie na stelaż z kulą na dyszel. Mam takowy (pieruńsko ciężki) i pasuje mi do niego jak najlżejszy bagażnik, choć i tak będę miał problem pewnie z za dużym naciskiem na hak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowery na dachu to mała pułapka. O jednej napisał już kolega jak chciał wjechać do galerii

Ja kiedyś na jednym kempingu wjeżdżałem pod drzewa i tak się skupiłem na tym czy nie złapie gałęzi przyczepą, że zapomniałem o rowerach.... Żona na czas krzyknęła, bo coś by na pewno odpadło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie bagażnik z tyłu przyczepy, ale myśląc o nowej przyczepie chciałbym zamontować bagażnik na dyszlu. Widząc jak pracuje to na tylnej ścianie to trochę serce boli, a w nowej przyczepce dopiero.

Myślę również o nowych rowerach elektrycznych - problem jednak w ich wadze. Takie dwa rowery to prawie 50 kg - jak wtedy z naciskiem na hak ? Zastanawiam się czy to nie będzie się robiło "wahadło".

Dach auta ? Cóż  może dla młodych i sprawnych - dla mnie już od dawna niedostępny - jak żyć ? Czyżby znowu bagażnik na tył przyczepy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wyrzuć butlę i inne graty - czyli jakieś 25 - 35 kg z bakisty do auta i 50 kg możesz wsadzić na dyszel. Myślę, że niewiele potrzeba będzie w przyczepie dać jako przeciwwaga.

59 minut temu, Commander napisał:

Rowery na dachu to mała pułapka. O jednej napisał już kolega jak chciał wjechać do galerii

Ja kiedyś na jednym kempingu wjeżdżałem pod drzewa i tak się skupiłem na tym czy nie złapie gałęzi przyczepą, że zapomniałem o rowerach.... Żona na czas krzyknęła, bo coś by na pewno odpadło...

Dokładnie to samo miałem i na szczęście w porę zatrzymałem się. W zeszłym roku to w ogóle podczas wyjeżdżania rowery "poszły pieszo" i za bramą kempingu je założyliśmy. U mnie wysokość z rowerami to około 3,2 m, więc dość sporo, problemem jest nawet box. Po zeszłorocznym sezonie nabyliśmy z żoną rowery składane i dla nas to jest najlepsze rozwiązanie.Jest jeszcze trzeci rower na którym znajduje się fotelik dla wnuczki i tutaj w tym roku eksperymentalnie zamontuje prosty uchwyt - jak najlżejszy na dyszlu przyczepy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.