Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy na dyszel - jaki kupić ?


and123

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie do Was bo też się zastanawiam gdzie 2 rowery ustawić.

Co sądzicie o włożeniu ich na dach samochodu. Cena zbliżona.

Czy stosujecie taką praktykę żeby ciągnąć przyczepę a na dachu poustawiać jeszcze rowery? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

posiadam bagażnik na dyszel marki Fiamma ale ze względu na nacisk na hak który bez rowerów wynosi u mnie ok 80 kg rowery wożę na bagażniku dachowym w samochodzie czasem wrzucam dwa rowery na dach a jeden na dyszel

plus dodatni jest taki że jak rozstawisz budę na kempingu to zawsze możesz pojechać z rowerami samochodem na jakąś wycieczkę w ciekawe miejsce nie koniecznie w okolicy kempingu

minus załadunek rowerów na dach mniej komfortowy niż na dyszel przyczepy,

w zeszłym roku miałem sytuacje że rozbiliśmy się z przyczepami na kempingu i pojechaliśmy samochodami zwiedzić pobliskie miasteczko , że był problem z zaparkoweniem kręciliśmi się kilkanaście minut w poszukiwaniu miejsc parkingowych , w końcu natrafiłem na parking podziemny, już opuściłem szybę i wyciągałem rękę po bilet , prawie wjechałem , gdyby mi kumpel nie wydarł się przez CB to bym wjechał ... z rowerami ana dachu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem na dyszel ale trzeba było walczyć z naciskiem, teraz zainwestowałem w dachowy i 4 rowery pakuje na dach. żeby sobie trochę tą operacje ułatwić kupiłem uchwyty thula z zamkiem na dole. Jak uchwyty są już ustawione pod rower to zdejmowanie i wkładanie rowerów to chwilka. 

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodatkowo mam w bagażniku uchwyt na rowery na hak... Więc jakoś sobie radzę.

Jeśli klapa do bakisty jest na zawiasach, to rowery na dyszlu są męczarnią. Istnieją co prawda uchwyty odchylane ale to takie połowiczne rozwiązanie. Jeśli klapa uchyla się do góry...to rowery na budzie są samą przyjemnością. Dla przykładu, jak lało, to żal było patrzeć z przyczepy jak mokną rowery na dachu auta.

 

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Commander napisał:

Dla przykładu, jak lało, to żal było patrzeć z przyczepy jak mokną rowery na dachu auta.

Na dyszlu nie mokną? :D 

Ja mam na dachu, raz że też nacisk mam za duży a dwa że 4 rowery i tak nie wejda na dyszel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.
Jeśli w grę wchodzi auto, które wpisałeś...to tylko na dyszel. Będzie za wysoko.
U mnie kiedyś na kombiaku rowery były trochę wyższe od przyczepy. 
Hej,
Ale to chodzi tylko o mój komfort, czy są gdzieś takie przepisy żeby bagaż dachowy nie wystawał ponad przyczepę??
Mam prawie 2m wzrostu i fizycznie był bym w stanie poprzypinac rowery na dach. Nie wiem tylko co mówi dobra praktyka:)

Po pozostałych opisach wnioskuję że nie ma takich zakazów bo koledzy piszą, że też tak jeżdżą ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takich zakazów że rowery nie mogą wystawać ponad przyczepę. Bo co wtedy jak ktoś ma składaną przyczepę? Robić z auta cabrio? :D

a tak poważnie to ważna jest max wysokość pojazdu

 

ja też jestem prawie dwumetrowiec, i nie mam problemu wrzucić czterech rowerów na cytryne która jeat sporo wyższa od fabii. Na te rowery na środku auta używam stopnia z przyczepy

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, jacekzoo napisał:

max wysokość pojazdu

jacekzoo, 

sorry za pewnie trywialne pytanie ale jaką mogę mieć maksymalną wysokość pojazdu? Ograniczają mnie tylko mosty na trasie ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Swierzak napisał:

Hej,
Ale to chodzi tylko o mój komfort, czy są gdzieś takie przepisy żeby bagaż dachowy nie wystawał ponad przyczepę??
Mam prawie 2m wzrostu i fizycznie był bym w stanie poprzypinac rowery na dach. Nie wiem tylko co mówi dobra praktyka:)

Po pozostałych opisach wnioskuję że nie ma takich zakazów bo koledzy piszą, że też tak jeżdżą ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Odpowiedziałem koledze Hamuraj. Ale oczywiście max wysokość pojazdów w Pl to chyba 4 metry. 

Oczywiście zawsze lepiej max dociążać samochód niż przyczepę.

Ty widzę że masz Skodę to rowery na dachu to żadna przeszkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale już widzę odpowiedz kolegi Commander - 4m. Dzięki ✌️

muszę się zmierzyć czy nie przekroczę. Jeżeli nie to idę w tą stronę. Wolę pomęczyć się przy zakładaniu rowerów niż być ograniczony podczas manewrów cofania - tym bardziej że szczerze pisząc jestem początkującym kierowcą z przyczepą.. ☺️

Chyba że są jeszcze jakieś negatywne skutki ustawiania rowerów na dachu jadąc z przyczepą o których jeszcze nie wiem. Ale teraz nie przychodzi mi nic takiego do głowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.