Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy na dyszel - jaki kupić ?


and123

Rekomendowane odpowiedzi

Tomek, gdzie taki kemping widziałeś ? U mnie wysokość samochodu to prawie 2m, nigdy nie miałem problemów z rowerami. Szczerze mówiąc to chyba wolabym zahaczyć w jakimś tunelu rowerem niż dachem przyczepy. Ja zawsze piszę sobie kartkę na kierownicy z wysokością zestawu żeby nie zapomnieć ile było. Jedyna niedogodność jaka widzę u siebie to zakładanie rowerów na prawie 2m samochód. 
Rowery na dachu mam spięte linką, nie przeszkadza mi to w jechaniu z nimi do miasta, jak ktoś chce je sobie zdjąć to niech zdejmuje. W znaczeniu jakiś złodziej
moj samochód z bagażnikiem na dachu i tak nie mieści się już na parkingi podziemne.
Ja właśnie zakupiłem bagażnik na dyszel bo mi się nie chce wkładać 5 rowerów na dach. A tak wkładam tylko 3
Witam

Przejrzyj moją relację z 2018 z Włoch, m.in. kemping w Toskanii. Drzwka rosnące na każdym rogu parceli.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kolego Zulos. Taki patent można wykorzystać i będzie działało chociaż nie jest to rozwiązanie idealne. Ja taki bagażnik jadąc z przyczepką wożę w bagażniku bo na dyszlu mam rowery na typowym a ten wykorzystuję do wożenia rowerów gdy jestem na wakacjach lub w domu. Oczywiście wówczas rowery na haku wożę na małe odległości do 50 km i wcale się nie telepią. Ważne aby był to bagażnik firmowy taki np. jak thule a nie badziewie za 5 zł no i oczywiście musi być listwa świetlna z tablicą rejestracyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pozostawię ten adapter z kulą i zanakupię tego Ciula z Decathlonu na rowery dla dzieci. A dla staruszków rozejrzę się za składakami, ewentualnie plan B i bagażnik dachowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Voku napisał:

Dachowy jest najbardziej uniwersalny, może służyć zawsze z cepką i bez. 

Niby się zgadza, ale ma też swoje wady:

- trochę się trzeba namęczyć, żeby rowery załadować - choć oczywiście kwestia wprawy non i dwa to na pewno wygodniej niż cztery,

- można jednak zapomnieć - mój holek uszkodził tak sobie rowery, samochód i garaż:-)

Najkorzystniej dla mnie byłoby jednak wrzucić dziecięce na dyszel, a składaki staruszków jakoś umieścić z tyłu cepki dla odciążenia haka. Tylko nie bardzo mam z tyłu cepki miejsce...:-(

Jest tylko ławeczka - musiałbym wymyślić patent na wstawienie składaków w otwartą ławeczkę i jakieś unieruchomienie takiej konstrukcji: 

knaus-sport-420-qd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kto woli, ja w przyczepie staram się nie wozić niczego luźnego, bo w trasie zdarza mi się w niej spać. Często mam też tak że zostawiam przyczepę i pakuje rowery na auto i jadę z rowerami w jakieś miejsce pojeździć.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Voku napisał:

Jak kto woli, ja w przyczepie staram się nie wozić niczego luźnego, bo w trasie zdążą mi się w niej spać. Często mam też tak że zostawiam przyczepę i pakuje rowery na auto i jadę z rowerami w jakieś miejsce pojeździć.

No i to są właśnie mocne argumenty za tym, że jednak 2 na dyszel i 2 na dach...

Tylko jeszcze cegłówki na tył;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

 

w bagażnik na dyszel poszedłbym w przyczepie która ma mały nacisk na hak

a konkretnie ? czy sa takie modele przyczep, które maja mniejszy nacisk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, Czech napisał:

a konkretnie ? czy sa takie modele przyczep, które maja mniejszy nacisk ?

zapewne te które mają duże obciążenie z tyłu , np kuchnie czy zbiorniki z wodą

zależy od układu, rozmieszczenia zbiorników z wodą i bagaży

w moim układzie przy pełnej butli z gazem , wodą zatankowaną pod korek i dwoma rowerami na dyszlu nacisk na hak przekracza 100kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

 

nie namawiam na dachowy, ale montaż rowerów na nim jak mamy do dyspozycji stopień z przyczepy to nie jest wyzwanie nawet na aucie typu 4x4

 

Zależy jak wysokie to 4x4 jest :)

Nie jestem niski ale ja wchodzę po tylnym kole, co z rowerem nie jest łatwe. Ewentualnie duża skrzynka z narzędziami na to stopień od przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ogarniam bez stopnia 4 rowery na dach :P Ale kupiłem thula chyba 591 ma zamykanie na dole co przy 4 rowerach i wysokim aucie jest bardzo pomocne, przy normalnych trzeba było się nagimnastykować.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Voku napisał:

 Ale kupiłem thula chyba 591 ma zamykanie na dole co przy 4 rowerach i wysokim aucie jest bardzo pomocne, przy normalnych trzeba było się nagimnastykować.

Rzeczywiście fajny ten Ciul, tylko oczywiście adekwatna cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.