Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy na dyszel - jaki kupić ?


and123

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.03.2019 o 13:41, jacekzoo napisał:

Jeszcze jest mont blanc bardacuda, też jestem z nich zadowolony, ma tak wyprofilowaną rynienke że wstawiasz rower i sam stoi, i na spokojnie dwoma rękoma można sobie umocować

Rynienka fakt, wyjątkowo wygodne rozwiązanie, wstawiasz rower i opinasz dwoma rękami. Też mam vanowate auto  i nie jest to bez znaczenia. Do tego stabilny, z początku sprawdzałem mocowania podczas tras, nigdy nic się nie poluzowało, teraz już nawet nie sprawdzam. Uchwyty są też dość solidne -mam je pewnie z 6-7 lat i jeżdżą całe sezony na dachu (uv za bardzo ich nie rusza).  Trzeba tylko pamiętać że Barracudy mają ograniczenie co do szerokości opony. Nie pamiętam już ale chyba 2,5 cala...

W dniu 2.03.2019 o 15:10, jacekzoo napisał:

Tak, stawiasz rower, podnosisz tą metlową rurke i zamykasz łapaczke 

 

 

5C0EDCA3-8424-4DA1-9C1F-99AA68110A65.MOV

Takim kluczykiem zamykasz zamek 

82CDC95D-D1BF-4BFB-8028-FB094DFE3B09.thumb.jpeg.a681117b6028b1bedee657438481038e.jpeg

jest o tyle fajniejszy od ciulowego zamka że tego śrubokrętem nie otworzy, kombinerkami też nie ma jak złapać. A koła standardowo trytkami

 

 

a druga rzecz w thule najmniejszy rower jaki można dać to podajże 16” a w tym zapniesz ten najmniejszy, on ma podajże 12”. 

 

W tym roku zapiąłem mały biegowy odpychaczek, ta łapka tak trzyma że złapałem za rame i tylko przednie koło trytką i był stabilny

Ja np. mam jeden z uchwytów normalnie na kluczyk, także to kwestia wyboru. 

Co do małego rowerku to fakt..baracudy ogarniają.

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To może po prostu stary typ, bo mi sprzedawca mówił że mont blanci maja te okrągły kluczyk. W belkach w cytrynie, kupione w aso sygnowane citroenem też jest ten sam typ kluczyka, dla citroena produkuje właśnie mont blanc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do KIA'nki też MB produkuje i sygnuje ich znaczkiem.

Ja jak kupowałem (tydzień temu) to poprosiłem aby we wszystkich trzech był ten sam kluczyk (ten czerwony) ...i tak dostałem :) 

20190318_155117.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 20.04.2019 o 10:10, jubi-tom napisał:

Jak z tylu przyczepy mam bagaznik na rowery a nie woze rowerow to musze miec tablice ostrzegawcza ? Taka kwadratowa ?37a31732158f668df5314869fc9322dd.jpg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Nie, nie musisz mieć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam Wszystkich

Właśnie jestem na etapie szukania odpowiedniego dla moich potrzeb bagażnika rowerowego i w związku z tym mam takie pytanie:

Nikt w tym wątku nie poruszał tematu bagażnika na tylną klapę samochodu. Czy z jakiś przyczyn nie jest możliwy montaż , gdy się

ciągnie ogon? Będę wdzięczny za jalkieś podpowiedzi i przemyślenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 1.10.2018 o 09:44, maarec napisał:

thule Superb. taki jak z linku poniżej. Bardzo fajny, polecam. Jakość z najwyższej półki.

https://sklep.klaja.pl/pl/p/Bagaznik-Stojak-Caravan-Superb-Short-Thule-2016/6068

płaciłem ok 900zł

IMAG0080.jpg

IMAG0081.jpg

Właśnie wybieram bagażnik rowerowy do Adrian Altea i zastanawiam się czy na ten dyszel dam radę zamontować szerszą wersję bagażnika, którą ty masz. 

https://www.obelink.pl/thule-caravan-superb-bagaznik-rowerowy.html

Jak to widzisz @maarec ?

Moja Adria to 542Pk więc dyszel ma taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Robert77 napisał:

Właśnie wybieram bagażnik rowerowy do Adrian Altea i zastanawiam się czy na ten dyszel dam radę zamontować szerszą wersję bagażnika, którą ty masz. 

https://www.obelink.pl/thule-caravan-superb-bagaznik-rowerowy.html

Jak to widzisz @maarec ?

Moja Adria to 542Pk więc dyszel ma taki sam.

chodzi Ci o wersję na 3 rowery ?  Powinno wejść, ale ja czasami wgniatałem sobie zderzak, więc z 3 rowerami może być o to jeszcze łatwiej.

dzięki za odświeżenie tej fotki - to były pierwsze miesiące z naszą fabrycznie nową adrią, bardzo miło wspominam tamten czas. dzięki

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A czy koło podporowe nie przeszkadza w mocnym odchylaniu Thule Superb'a? Adria Aviva 360DK ma dosyć krótki dyszel a klapę bakisty potężną i tak się zastanawiam czy da radę na tyle te rowery odchylić?

Alternatywa to Enduro BC260, ale tutaj to mam dylemat czy w ogóle wystarczająco bagażnik się odsunie aby klapę otworzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy koło podporowe nie przeszkadza w mocnym odchylaniu Thule Superb'a? Adria Aviva 360DK ma dosyć krótki dyszel a klapę bakisty potężną i tak się zastanawiam czy da radę na tyle te rowery odchylić?
Alternatywa to Enduro BC260, ale tutaj to mam dylemat czy w ogóle wystarczająco bagażnik się odsunie aby klapę otworzyć?
Miałem w Adrii Aviva 472 PK bagażnik odchylany od Fiammy. I trochę przeszkadzał, ale dało się tak ułożyć rowery aby otworzyć bagażnik i bakiste.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.