Skocz do zawartości

Zakup przyczepy - lepsza używana "porządna", czy nowa "budżetówka"?


pjetko

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego jest różnica. Trzeba szukać. Można znaleźć używkę w pełni wyposażoną, albo budżetową i wtedy trzeba dokładnie przemyśleć. Nie wyobrażam sobie cepki bez ciepłej wody, to jest klasa namiot +. Wszystko zależy od inwestora, to on powinien wiedzieć ile chce do interesu dołożyć. 

Ciepła woda to dziś raczej standard nawet w budżetowych. U mnie to było w standardzie. I przyznasz że znalezienie dobrej używki i w pełni wyposażonej to raczej za łatwe nie będzie.
Ja mówie o bojlerze gazowym, nie o ciepłej wodzie

Bojler, markiza, klima, panel solarny - ciężko o takie używki, a na pewno ciężko w naszym kraju. Przy używce nie ma czasu na kręcenie nosem. Wątpię aby ktoś kupując używkę, która będzie w idealnym stanie zrezygnował z niej tylko dlatego, że np nie ma markizy czy przedsionka. To byłaby głupota

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W używce ogarniesz doposażenie w dogodnym dla siebie momencie i w rozsądnych kosztach, przeważnie coś już jest, jak kupujesz i szukasz, to masz jakąś wizję i priorytety. Jak komuś sprawia to jeszcze przyjemność, to woli poświęcić dzionek na przegląd i podłubanie np. przy doposażeniu, niż dygać na przegląd uszczelnień. Kto inny nie ma warunków i chęci, ma dwie lewe ręce, ale stać go - nieć bierze nówkę. Trafisz 2 letnią igiełkę doposażoną pod korek w cenie trochę niższej nowego golasa - też warte uwagi (zależy tylko od tego, jakie jest to "trochę" I jaka to "igiełka"). 

Dla każdego co kto woli, chce i może sobie pozwolić, i ile $ chce przeznaczyć na cepę. Każdy ma swoje priorytety. Jak masz luz w finansach żeby wziąć nówkę, bierz. Jak nie masz, szukasz używki w granicach budżetu i oczekiwań. I jedno, I drugie dobre, ma swoje wady, ma swoje zalety. As you wish. 

To samo czy używana porządna czy nowa budżetówka. Dyskusja typu czy kupić nową dacię czy 12-letniego audika S8 z punktami do lansu, i perspektywą "BMW" ("będziesz miał wydatki"). Jedni wolą audika żeby d.... miała wygodnie, a sąsiad zbierał szczękę z trotuaru, pal licho jakiekolwiek kalkulowanie, inni wezmą dacię żeby mieć święty spokój. Jeszcze inni popukają się w czoło i wezmą coś jeszcze innego. 

Lepiej dla każdego będzie znaczyło coś innego. A najlepiej - zrobić tak, żeby samemu być zadowolonym, i potem już tego nie rozważać, bo rozdrapując, nawet najlepszą, najrozsądniejszą na dany moment opcję, i tak da się sprowadzić ją do poziomu takiego, jak mega wtopa z zakupem zgniłej angielki. 

Jak masz mieć dyskomfort, że nie premium na full wypasie, a skromna nowa budżetowa, to nie kupuj wcale (jak z małżeństwem, nie żeń się z kobietą, której będziesz całe życie nienawidził). Jak od budżetówki mniej "boli" używana premium full, bierz używaną (przyczepę znaczy się, nie żonę, chociaż to też może być ciekawe :)). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodałbym jeden aspekt, zwłaszcza dla nowych. Nie wiadomo jaki układ będzie najlepszy, moim zdaniem lepiej kupić uzywkę za 25-35k, pojeździć sezon i zorientować się w potrzebach. Wtedy sprzedać, najczęściej bez straty i kupić nową. Jak pare lat temu kupowałem hobby, mimo że to nie była moja pierwsza buda i jako takie zorientowanie w temacie miałem. Ale pierwsza którą kupowałem jak mieliśmy dzieci. I się okazało że układ który wydawało się że będzie ok okazał się klapą. To była 495, z przodu francuz z tyłu podkowa. Strasznie wkurzające było codziennie zbieranie podkowy żeby usiąść do stołu, zwłaszcza jak na dworze zimno, jesień albo zima. Jeden rok z z nią pojeździliśmy, i sprzedałem i kupiłem lmc, szersza, dłuższa, cięższa ale układ super. Francuz, podkowa i z tyłu piętrus. I teraz podsumowanie, byłbym zawiedziony gdybym kupił nową budę i się okazało że jest nie tak. Za mała, za duża, za wąska, zły układ itp wiadomo sprzedać zawsze można, ale nowej raczej się nie kupuje żeby po paru miesiącach myśleć o sprzedaży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mundek28 napisał:

A powiedzcie czy widział ktoś przyczepkę która ma kabinę prysznicową/kibelkonatrysk wykończoną tak jak w domkach-przyczepach holenderskich czy niektórych kamperach gdzie ściany na całej wysokości są wykończone okładzinami z plastiku? Jak patrzę na te nowe przyczepki takie jak te wyżej to bierze chęć na zakup ale właśnie wykończenie ścian łazienek budzi we mnie niechęć bo ładne to nowoczesny desing ale czy praktyczne i trwałe? No i trzeba doliczyć multum inwestycji jak bojler gazowy i markiza a to już chyba dycha do góry.

Knaus 500 QDK sudwind, knaus 580qs sudwind, detka 530fsk, hobby 545 KMF... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2020 o 23:56, jacek00 napisał:

Zgadza się. Właśnie za tydzień będę znowu dymał do Krakowa na przegląd budy

Jacek a CarGO! nie będzie serwisowało Adrii w Warszawie? Czy oni w tym swoim punkcie w Wawie nie mają w ogóle serwisu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek a CarGO! nie będzie serwisowało Adrii w Warszawie? Czy oni w tym swoim punkcie w Wawie nie mają w ogóle serwisu? 
W Wawie tylko sprzedaż. Najbliżej Poznań, ale przez Koronawirusa CarGo nie jest jeszcze oficjalnie wpisany jako dealer Adrii i przeglądu z wpisem do systemu zrobić nie mogą.

A obsługa klienta też pozostawia wiele do życzenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... widać nie ma Adria u nas szczęścia w Polsce <_>
To raczej nasz standard. Olewanie klienta. To domena wielu sprzedawców i firm w Polsce. Właśnie na allegro muszę walczyć o zwrot pieniędzy za towar, który kupiłem a sprzedawca nie miał go na stanie. 14 dni minęło, a pieniędzy ani widu ani słychu. Obsługa klienta? Dramat i olewka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2020 o 12:21, mundek28 napisał:

A powiedzcie czy widział ktoś przyczepkę która ma kabinę prysznicową/kibelkonatrysk wykończoną tak jak w domkach-przyczepach holenderskich czy niektórych kamperach gdzie ściany na całej wysokości są wykończone okładzinami z plastiku? Jak patrzę na te nowe przyczepki takie jak te wyżej to bierze chęć na zakup ale właśnie wykończenie ścian łazienek budzi we mnie niechęć bo ładne to nowoczesny desing ale czy praktyczne i trwałe? No i trzeba doliczyć multum inwestycji jak bojler gazowy i markiza a to już chyba dycha do góry.

w fendtach  są plastikowe panele na ścianach. Powiem CI jednak, że po kilku latach moja kabina wygląda jak nowa, nie wiem z jakiego gównolitu jest ta tapeta, ale śladów użytkowania brak

W dniu 30.05.2020 o 17:41, jacekzoo napisał:

W @maarec ‚a adrii kojarze że są wykończone tworzywem. Ale musiałby potwierdzić czy nie zmyślam

Tworzywem to one były wykończone jak rozmawiałem z handlowcem :) na odbiorze piękna biała tapeta. Przed chwilą wyszedłem z tego właśnie prysznica, genialny temat w budce. Jestem na najbardziej rozreklamowanym campingu w PL... zresztą sam polecam, a żona dziś miała zimną wodę pod prysznicem :) ja wybrałem ten sprawdzony :)

odnośnie zakupu - nie wiem co doradzić, jak chcesz wrzucać w koszty to kup nową i powoli zbieraj kasę na wyposażenie - też przecież na fakturę. Ja założyłem tego bardzo dużo, a wielu sprzętów jeszcze nie mam. Ciekawe za ile poszła by w tych szalonych czasach moja budka bez demontażu klimy, bagażników rowerowych, atc, markizy, movera, tv i pewnie jeszcze czegoś.

niby kilka tematów a dla mnie brzmią jak 7000, 1000, 600, 2700, 2500, 3200, 700 itd... nowe felgi alu jeszcze i opony całoroczne prosto z fabryki....

jak widać z dodatkami budka w zakupie mocno przekroczyła w 2016r 100.000zł ? 

ile +/- 70.000zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny używanych oszalały. Ostatnio na FB widziałem ogłoszenie Hobby nie wiem z którego roku ale w budzie do 2002r pognie narożniki, jakaś dziurka w poszyciu 31.000zł Zresztą kolega tu kupował chyba 2009 za chyba 54.000tyś to przecież ceny kosmiczne, najlepszy chyba okres na sprzedaż a nie kupno :P  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, maarec napisał:

Ciekawe za ile poszła by w tych szalonych czasach moja budka bez demontażu klimy, bagażników rowerowych, atc, markizy, movera, tv i pewnie jeszcze czegoś.

niby kilka tematów a dla mnie brzmią jak 7000, 1000, 600, 2700, 2500, 3200, 700 itd... nowe felgi alu jeszcze i opony całoroczne prosto z fabryki....

jak widać z dodatkami budka w zakupie mocno przekroczyła w 2016r 100.000zł ? 

ile +/- 70.000zł?

kolega wystawił w niedzielę o 17 godz. Knausa 500FDK z 2015r za 65805 brutto.

o 20 godz.  był pierwszy klient  , zostawił zaliczkę.

We wtorek buda zapłacona odebrana, i ściągnięte ogłoszenie.

do wtorku po kilkanaście telefonów dziennie w tym jeden od osoby która proponowała że zapłaci większą kwotę niż ta z ogłoszenia ;)

a i jego przyczepa nie miała klimy, ATC, alufelg i osobnej kabiny prysznicowej

wystawiaj swoją za 80, chyba odpowiednia cena na ten rocznik z takim wyposażeniem   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

kolega wystawił w niedzielę o 17 godz. Knausa 500FDK z 2015r za 65805 brutto.

o 20 godz.  był pierwszy klient  , zostawił zaliczkę.

We wtorek buda zapłacona odebrana, i ściągnięte ogłoszenie.

do wtorku po kilkanaście telefonów dziennie w tym jeden od osoby która proponowała że zapłaci większą kwotę niż ta z ogłoszenia ;)

a on miał tam dużo dodatków typu klima czy mover ?  coś tam już słyszałem o podbijaniu cen, zaliczkach bez oglądania czy kupowaniu na telefon - zanim zadzwoni następny chętny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maarec napisał:

a on miał tam dużo dodatków typu klima czy mover ?  coś tam już słyszałem o podbijaniu cen, zaliczkach bez oglądania czy kupowaniu na telefon - zanim zadzwoni następny chętny.

 

moower, markiza workowa, TV, mikrofalówka, akumulator, radio, termometr , dwa bagażniki rowerowe (na dyszel i na tylną ścianę) .

tyle z dodatków. reszta w standardowym pakiecie jaki szedł na polske w 2015r (standard + osłona na dyszel + Heki II + wzmocnione podpory + okno na przedniej ścianie)

mała lodówka, ciepła woda tylko na 220v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.