Skocz do zawartości

Zakup przyczepy - lepsza używana "porządna", czy nowa "budżetówka"?


pjetko

Rekomendowane odpowiedzi

@pjetko gratuluje przyczepy. Jak CI sprawdza potrójne łózko piętrowe i w jakim wieku masz dzieciaki? Też sie zastanawiam nad zakupem nowej cepy, wprawdzie w innym układzie niiemnije początkowo myślałem o potrójnym piętrusie dla dzieciaków ale na tą chwile chyba jednak skłaniamy się do podwójnego piętrusa ze względu na małe "wysokości" pomiędzy łózkami. Nie wiem ile tam jest miejsca w Adrii ale wiem że Hobby ma 50cm a to niedużo. U Ciebie dzieciaki jeszcze dośc małe więc cepa na dobrych kilka lat może byc wystarczająca, bo u mnie dzieciaki mają 4, 8 i 10 lat i z każdym rokiem co raz więcej a więc i coraz więksi się stają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 minuty temu, mirmar napisał:

@pjetko gratuluje przyczepy. Jak CI sprawdza potrójne łózko piętrowe i w jakim wieku masz dzieciaki? Też sie zastanawiam nad zakupem nowej cepy, wprawdzie w innym układzie niiemnije początkowo myślałem o potrójnym piętrusie dla dzieciaków ale na tą chwile chyba jednak skłaniamy się do podwójnego piętrusa ze względu na małe "wysokości" pomiędzy łózkami. Nie wiem ile tam jest miejsca w Adrii ale wiem że Hobby ma 50cm a to niedużo. U Ciebie dzieciaki jeszcze dośc małe więc cepa na dobrych kilka lat może byc wystarczająca, bo u mnie dzieciaki mają 4, 8 i 10 lat i z każdym rokiem co raz więcej a więc i coraz więksi się stają...

Jesteśmy świeżo po pierwszym wypadzie na kilka dni na Litwę. Przyczepa sprawdziła się super. Wszyscy, łącznie z dzieciakami bardzo zadowoleni. Potrójne łózko sprawdza się bardzo dobrze, odległości między nimi fakt, nie są może za duże, ale bez przesady, tam się tylko śpi. Moje mają 0, 3 i 5 i bez problemu się mieszczą, nawet skaczą we dwie albo na środkowym, albo na najwyższym i nie ma problemu z miejscem. Sam w ciągu dnia ucinałem sobie drzemki na dolnym łóżku i bez problemu tam właziłem i wygodnie spałem, a właśnie tam na dole jest najmniej miejsca. Maksymalne obciążenie środkowego i górnego to 70 kg, na dole nie ma ograniczenia. Ja nie wyobrażam sobie, żeby nie mieć tych 3 łóżek z trójką dzieci.

Decyzja należy do Ciebie. W 5 osób dorosłych byłoby ciasno, ale z dzieciakami, nawet większymi myślę, że nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mirmar napisał:

@pjetko to ciesze sie, że CI sie przyczepa dobrze sprawdza. Możesz zmierzyć jakie są wysokości pomiędzy łóżkami w tym potrójnym piętrusie?

Na dole jest 54.5, na środku i górze 55.5 cm. Mierzone miedzy górą dolnej listwy, a dołem górnej listwy, czyli realna odległość.

lozka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

@pjetko witamy w klubie :) mamy te samą przyczepkę. Trochę starszy skład (6,10,12), ale też się sprawdza świetnie. Może się kiedyś spotkamy na kempingu? :)

My mamy już dużo spędzonego czasu w niej, całe zeszłe wakacje udało się w niej mieszkać. Zwinność tej cepki jest fantastyczna, uwielbiam ją :)

Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...




Wybór padł na Avivę 360DK...
Jest całkiem nieźle wyposażona oprócz wyposażenia podstawowego, które i tak (w porównaniu do innych budżetówek) jest niezłe, ma jeszcze m.in. amortyzatory, stabilizator AKS, ładowarkę i instalację pod akumulator, panele PV 160W z MPPT, markizę Thule Omnistor 1200

Pozwolę sobie odkopać temat jako, iż nasza zamówiona Adria 472PK wypadła z planowanej produkcji (brak komponentów, na chwilę obecną produkcja przesunięta na wrzesień) to rozmyślamy nad powrotem do opcji pierwotnej, czyli modelu 360DK. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jakiej wielkości markiza do niej wejdzie, możesz zdradzić rozmiar Omnistor'a jaki użytkujecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, piorun napisał(a):

Pozwolę sobie odkopać temat jako, iż nasza zamówiona Adria 472PK wypadła z planowanej produkcji (brak komponentów, na chwilę obecną produkcja przesunięta na wrzesień)

Poszukaj w DE, sądzę że tam coś znajdziesz od ręki.

8 godzin temu, piorun napisał(a):

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jakiej wielkości markiza do niej wejdzie, możesz zdradzić rozmiar Omnistor'a jaki użytkujecie?

Na 99% mam 2.6 m, ale jeszcze to sprawdzę i potwierdzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adria zamawiana w DE, Polska to taki trochę dziki kraj jeżeli chodzi o sprzedaż przyczep. Trzech dealer'ów w DE potwierdziło mi spore opóźnienia, wszyscy pisali, że generalnie to ciężkie czasy są teraz. Niektórzy przyjmują zamówienia dopiero na 2024.
Model 360DK to pierwszy wybór i mój faworyt, uważam, że na początek spokojnie wystarczy, Duster pociągnie i po górach, drugie auto ma DMC1150, więc jako backup też da radę, nie trzeba teraz myśleć o zmianie a i finanse nie zostaną nadwyrężone. Po prostu żonie się zamarzyła Astella i takim kompromisem zeszliśmy do Aviva 472PK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.