Skocz do zawartości

Zakup przyczepy - lepsza używana "porządna", czy nowa "budżetówka"?


pjetko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, jacek00 napisał:

Czyli jednak za dużo wozisz :P

już nie, pozbyłem się wszelkiego rodzaju namiotów - poszło do garażu, piekarników, frytkownic i materacy do pływania też już nie wożę. Nasze wyjazdy zmieniły tryb na kamperowy - bez rozbijania obozowiska.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już nie, pozbyłem się wszelkiego rodzaju namiotów - poszło do garażu, piekarników, frytkownic i materacy do pływania też już nie wożę. Nasze wyjazdy zmieniły tryb na kamperowy - bez rozbijania obozowiska.

 

Czyli tak jak my. Zawsze tryb kamperowy, jedynie rozłożenie markizy, stolika i krzesełek. Nawet szafki nie wyciągam kiedy stoimy krócej niż 4 dni

 

Właśnie się zwazyłem. Mam 100 kg ładowności na ciuchy, 2 rowery, jedzenie i wodę kilkanascie litrów. Mówiłem, że jestem na styk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacek00 napisał:

Czyli tak jak my. Zawsze tryb kamperowy, jedynie rozłożenie markizy, stolika i krzesełek. Nawet szafki nie wyciągam kiedy stoimy krócej niż 4 dni emoji846.png

 

Właśnie się zwazyłem. Mam 100 kg ładowności na ciuchy, 2 rowery, jedzenie i wodę kilkanascie litrów. Mówiłem, że jestem na styk emoji6.png

 

rowery u mnie to ok 50kg, lodówka ponad 20... weź no te ubrania do bagażnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maarec napisał:

rowery u mnie to ok 50kg, lodówka ponad 20... weź no te ubrania do bagażnika :)

Ja mam wszystko policzone już dawno :) U mnie rowery ciut lżejsze jednak  - mój waży chyba 11 kg jak dobrze pamięta, a syna chyba z 17 kg. Rower żony jeździ na aucie. Rok temu, zapakowany na wyjazd, bez lodówki, innego jedzenia i wody świeżej ważyłem około 1260 kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś stać to tylko nowa. Nawet bym nie rozważał używanej. Co do rynku - po 3 latach używania i wyciągniecia wniosków co nam potrzebne (2+2+pieseł) sprzedaliśmy naszego dethleffsa, po wystawieniu ogłoszenia 30 minut telefon, spotkanie, gość oglądał ją przez 10 minut w maksie, takie jest ssanie na rynku. Inna sprawa, że był on w stanie wybitnie perfecto jak na swój wiek. Co potwierdziłem odwiedzając w ostatnich dniach kilkanaście komisów (na szczęście po drodze, nie jechałem tam celowo) i mogę powiedzieć tylko tyle - to co Ci ludzie (biznesmeny) sprzedają, to jak te przyczepy są przygotowane (a raczej nieprzygotowane), to ile różnych piwnic to przypomina swoim zapachem po wejściu (lata 60 kamienica, lata 80 blok z wielkiej płyty, lata 2000 dom ze zle wykonana hydroizalacja piwnicy, stary biurowiec piętro techniczne, podbasenie w nieuzywanym basenie) doprowadza mnie do wniosku, że chyba już nigdy nie kupie przyczepy ? tzn używanej, a na nową póki co nie stać mnie. I nie szukałem takiej za 10-15, tylko pomięzy 30-40 tys. Serio - obejrzałem z grubsza ok 20 sztuk, chyba w dwóch pachniało normalnie...a ceny - poszybowały aż nadto, ale to nie potrwa długo. Jak byłem na tych placach to ruch ludzi duży - obstawiam 90% nieestety nieświadoma relanych problemów z piwnicami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

do tego dolicz klimę, przedsionek, czy tam dodatkowe ściany do markizy, bagażnik na rowery, rowery zalej wodę na full i wychodzi 1700 jak nic  :]

ale pocieszę Was, z kamperami jest jeszcze gorzej  :rolleyes:

Tak masz rację, my rowery mamy na aucie (elektryki ciężkie jak cholera) i wiele innych pierdołów, jednak Pickup zdaje egzamin, a co do przyczepy to rzuciłem jeszcze raz okiem co tam mamy i widzę jeszcze jest satelita, drugi stolik, parawany, pierdoły, podejrzewam że zrobił bym porządek? i by było ok, co nie znaczy że i tak brakuje jeszcze parę kilogramów zapasu.

Kampera to faktycznie trzeba załadować z głową.

20200506_192344.jpg

20200506_195314.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, goorek napisał:

Jeśli kogoś stać to tylko nowa. Nawet bym nie rozważał używanej. Co do rynku - po 3 latach używania i wyciągniecia wniosków co nam potrzebne (2+2+pieseł) sprzedaliśmy naszego dethleffsa, po wystawieniu ogłoszenia 30 minut telefon, spotkanie, gość oglądał ją przez 10 minut w maksie, takie jest ssanie na rynku. Inna sprawa, że był on w stanie wybitnie perfecto jak na swój wiek. Co potwierdziłem odwiedzając w ostatnich dniach kilkanaście komisów (na szczęście po drodze, nie jechałem tam celowo) i mogę powiedzieć tylko tyle - to co Ci ludzie (biznesmeny) sprzedają, to jak te przyczepy są przygotowane (a raczej nieprzygotowane), to ile różnych piwnic to przypomina swoim zapachem po wejściu (lata 60 kamienica, lata 80 blok z wielkiej płyty, lata 2000 dom ze zle wykonana hydroizalacja piwnicy, stary biurowiec piętro techniczne, podbasenie w nieuzywanym basenie) doprowadza mnie do wniosku, że chyba już nigdy nie kupie przyczepy ? tzn używanej, a na nową póki co nie stać mnie. I nie szukałem takiej za 10-15, tylko pomięzy 30-40 tys. Serio - obejrzałem z grubsza ok 20 sztuk, chyba w dwóch pachniało normalnie...a ceny - poszybowały aż nadto, ale to nie potrwa długo. Jak byłem na tych placach to ruch ludzi duży - obstawiam 90% nieestety nieświadoma relanych problemów z piwnicami.

Ceny używanych naprawdę poszły do góry . Co na to wpłynęło nie mam pojęcia .Stary "przelicznik" czyli taki ,który się sprawdzał jeszcze dwa czy też nawet rok temu szlag trafił. nie pasuje teraz do tego co widać w ogłoszeniach.

Pewnie wielu po sezonie będzie się pozbywać bo nie ukrywajmy ,że to co nam pasuje nie koniecznie musi pasować tym ,którzy sobie na szybko takie spędzanie urlopu wymyślili .Nie znając prawdziwego klimatu i spartańskich warunków  gdzie jest pełno kleszczy, os, komarów a jak już odlecą te gryzące kąsające stwory  spać to ich miejsce zajmuje  patologia ,która  się zbiera do nocnych "baletów" przy muzie i trunkach a ich moc odczuwamy grubo po północy  :) 

A tak na poważnie to trochę mam obawy o tych mniej doświadczonych z jazdą z ogonem na wąskich drogach czy też uliczkach aby się bezpiecznie minąć . O wyprzedzaniu już nie chcę myśleć . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Temat zacząłem i to czuję się zobowiązany poinformować, jak wygląda finał :)

Po kilku pierwszych postach od razu zdecydowaliśmy, że kupujemy nową. Okazało się jednak, że rynek nowych przyczep, szczególnie budżetówek dostępnych od ręki jest bardzo, ale to bardzo mały. W zasadzie dostępnych było kilka przyczep w PL, które spełniały nasze wymagania. Niektóre, jak przyjeżdżaliśmy obejrzeć, to ceny były wyższe ok 5-8% niż w ogłoszeniach "bo euro drogie", jedną nam ktoś podkupił spod nosa i w zasadzie już mieliśmy odpuszczać temat w tym roku i na spokojnie zamówić coś na przyszły roku. Jednak pojawiła się Adria, dostępna od ręki i nawet chwili się nie zastanawialiśmy.

Wybór padł na Avivę 360DK, która ma 5 miejsc do spania, dla naszej 2+3 oraz zamierzenia, że to będzie "wyprawówka" głównie do skandynawii "na dzikusa" okazała się idealna - pojemna, ustawna i do tego malutka, żeby się móc z nią wszędzie wcisnąć.

Jest całkiem nieźle wyposażona, oprócz wyposażenia podstawowego, które i tak (w porównaniu do innych budżetówek) jest niezłe, ma jeszcze m.in. amortyzatory, stabilizator AKS, ładowarkę i instalację pod akumulator, panele PV 160W z MPPT, markizę Thule Omnistor 1200, dodatkową elektryczną grzałkę do trumy...

Na pewno pojawią się pytania o cenę, więc od razu napiszę, bo to nie jest tajemnica - 10400 EUR netto + 2400 zł netto za markizę i instalację PV z montażem, łącznie wyszło ok 48 500 zł netto.

 

Dziękuję też wszystkim za wszelkie uwagi i rady we wcześniejszych postach :)

 4.thumb.jpg.9b87e534103101e0d19151bae06db8f5.jpg3.thumb.jpg.875d39e83d14612f1148f7cec42673ef.jpg2.thumb.jpg.a394f5467b4eacd7adc8584c83b0bccf.jpg1.thumb.jpg.afae8386968e9fbf4a55b9f623fac18a.jpg9.thumb.jpg.5dfe7ce1a43e6952548f78ef31f3b923.jpg8.thumb.jpg.b21504a73892c9a568dd9ef2e36baded.jpg7.thumb.jpg.d923b9e2181f60b31f2a04137a5fdfb7.jpg6.thumb.jpg.20c0bc16fada38dfa3e8d9a3c477ab5d.jpg5.thumb.jpg.55ba1894141edc34bfdbab634095d217.jpg

Edytowane przez pjetko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zacząłem i to czuję się zobowiązany poinformować, jak wygląda finał
Po kilku pierwszych postach od razu zdecydowaliśmy, że kupujemy nową. Okazało się jednak, że rynek nowych przyczep, szczególnie budżetówek dostępnych od ręki jest bardzo, ale to bardzo mały. W zasadzie dostępnych było kilka przyczep w PL, które spełniały nasze wymagania. Niektóre, jak przyjeżdżaliśmy obejrzeć, to ceny były wyższe ok 5-8% niż w ogłoszeniach "bo euro drogie", jedną nam ktoś podkupił spod nosa i w zasadzie już mieliśmy odpuszczać temat w tym roku i na spokojnie zamówić coś na przyszły roku. Jednak pojawiła się Adria, dostępna od ręki i nawet chwili się nie zastanawialiśmy.
Wybór padł na Avivę 360DK, która ma 5 miejsc do spania, dla naszej 2+3 oraz zamierzenia, że to będzie "wyprawówka" głównie do skandynawii "na dzikusa" okazała się idealna - pojemna, ustawna i do tego malutka, żeby się móc z nią wszędzie wcisnąć.
Jest całkiem nieźle wyposażona, oprócz wyposażenia podstawowego, które i tak (w porównaniu do innych budżetówek) jest niezłe, ma jeszcze m.in. amortyzatory, stabilizator AKS, ładowarkę i instalację pod akumulator, panele PV 160W z MPPT, markizę Thule Omnistor 1200, dodatkową elektryczną grzałkę do trumy...
Na pewno pojawią się pytania o cenę, więc od razu napiszę, bo to nie jest tajemnica - 10400 EUR netto + 2400 zł netto za markizę i instalację PV z montażem, łącznie wyszło ok 48 500 zł netto.
 
Dziękuję też wszystkim za wszelkie uwagi i rady we wcześniejszych postach 
 4.thumb.jpg.9b87e534103101e0d19151bae06db8f5.jpg3.thumb.jpg.875d39e83d14612f1148f7cec42673ef.jpg2.thumb.jpg.a394f5467b4eacd7adc8584c83b0bccf.jpg1.thumb.jpg.afae8386968e9fbf4a55b9f623fac18a.jpg9.thumb.jpg.5dfe7ce1a43e6952548f78ef31f3b923.jpg8.thumb.jpg.b21504a73892c9a568dd9ef2e36baded.jpg7.thumb.jpg.d923b9e2181f60b31f2a04137a5fdfb7.jpg6.thumb.jpg.20c0bc16fada38dfa3e8d9a3c477ab5d.jpg5.thumb.jpg.55ba1894141edc34bfdbab634095d217.jpg
Gratuluje. Widziałem Twój wpis na FB w kontekście nowej Niewiadówki w tej samej cenie Widać przepaść w środku w stosunku do tamtego czegoś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, pjetko napisał:

Temat zacząłem i to czuję się zobowiązany poinformować, jak wygląda finał :)

Po kilku pierwszych postach od razu zdecydowaliśmy, że kupujemy nową. Okazało się jednak, że rynek nowych przyczep, szczególnie budżetówek dostępnych od ręki jest bardzo, ale to bardzo mały. W zasadzie dostępnych było kilka przyczep w PL, które spełniały nasze wymagania. Niektóre, jak przyjeżdżaliśmy obejrzeć, to ceny były wyższe ok 5-8% niż w ogłoszeniach "bo euro drogie", jedną nam ktoś podkupił spod nosa i w zasadzie już mieliśmy odpuszczać temat w tym roku i na spokojnie zamówić coś na przyszły roku. Jednak pojawiła się Adria, dostępna od ręki i nawet chwili się nie zastanawialiśmy.

Wybór padł na Avivę 360DK, która ma 5 miejsc do spania, dla naszej 2+3 oraz zamierzenia, że to będzie "wyprawówka" głównie do skandynawii "na dzikusa" okazała się idealna - pojemna, ustawna i do tego malutka, żeby się móc z nią wszędzie wcisnąć.

Jest całkiem nieźle wyposażona, oprócz wyposażenia podstawowego, które i tak (w porównaniu do innych budżetówek) jest niezłe, ma jeszcze m.in. amortyzatory, stabilizator AKS, ładowarkę i instalację pod akumulator, panele PV 160W z MPPT, markizę Thule Omnistor 1200, dodatkową elektryczną grzałkę do trumy...

Na pewno pojawią się pytania o cenę, więc od razu napiszę, bo to nie jest tajemnica - 10400 EUR netto + 2400 zł netto za markizę i instalację PV z montażem, łącznie wyszło ok 48 500 zł netto.

 

Dziękuję też wszystkim za wszelkie uwagi i rady we wcześniejszych postach :)

 4.thumb.jpg.9b87e534103101e0d19151bae06db8f5.jpg3.thumb.jpg.875d39e83d14612f1148f7cec42673ef.jpg2.thumb.jpg.a394f5467b4eacd7adc8584c83b0bccf.jpg1.thumb.jpg.afae8386968e9fbf4a55b9f623fac18a.jpg9.thumb.jpg.5dfe7ce1a43e6952548f78ef31f3b923.jpg8.thumb.jpg.b21504a73892c9a568dd9ef2e36baded.jpg7.thumb.jpg.d923b9e2181f60b31f2a04137a5fdfb7.jpg6.thumb.jpg.20c0bc16fada38dfa3e8d9a3c477ab5d.jpg5.thumb.jpg.55ba1894141edc34bfdbab634095d217.jpg

Super - gratulacje.

ps. witamy w klubie Adrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.