Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Te moje? W Warszawie mnóstwo takich, każde większe skrzyżowanie z wyspą centralną tak właśnie wygląda :D

ogółem żartowałem, zawsze patrzę jak jadą przede mną :) na rondzie jakby nie patrzeć - zachować trzeba szczególną ostrożność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

14 godzin temu, jacek00 napisał:

752d98ddecedcbe8d5c83c14daeb6bd7.jpg

jak zauważył @mundek28 jest to stwarzanie precedensów, na powyższym rysunku jest przedstawione "zwykłe" skrzyżowanie ulic dwujezdniowych, które jakiś "specjalista" postanowił znakami C-12 (ruch kołowy) przerobić na rondo, w rzeczywistości tu nie ma "ruchu kołowego" a jedynie skrajny lewy pas jest wyznaczony do skrętu w lewo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, cosik3 napisał:

jak zauważył @mundek28 jest to stwarzanie precedensów, na powyższym rysunku jest przedstawione "zwykłe" skrzyżowanie ulic dwujezdniowych, które jakiś "specjalista" postanowił znakami C-12 (ruch kołowy) przerobić na rondo, w rzeczywistości tu nie ma "ruchu kołowego" a jedynie skrajny lewy pas jest wyznaczony do skrętu w lewo.

 

To jest kwadratowe rondo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2020 o 14:37, mundek28 napisał:

A co koledzy powiecie o takim rozwiązaniu ruchu drogowego? Jest to rondo w Sochaczewie oznaczone na wjazdach typowo

Jak tu jest jakiś problem to co teraz :>

rondo.png.3c55f0aa6aeb97c312067a3256f18652.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zauważył[mention=17826]mundek28[/mention] jest to stwarzanie precedensów, na powyższym rysunku jest przedstawione "zwykłe" skrzyżowanie ulic dwujezdniowych, które jakiś "specjalista" postanowił znakami C-12 (ruch kołowy) przerobić na rondo, w rzeczywistości tu nie ma "ruchu kołowego" a jedynie skrajny lewy pas jest wyznaczony do skrętu w lewo.

 

Ale zgodnie z przepisami jest to skryżowanie o ruchu okrężnym, tylko z wyznaczonymi pasi ruchu. Dokładnie jak w przypadku ronda Mundka. Chodziło mi o pokazanie, że sytuacje są różne i nie zawsze po rondzie możemy sobie jeździć w kółko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te skrzyżowania zaprezentowane przez kol Jackaoo to oczywiste  z sygnalizacją świetlną jest ich bardzo wiele i nie stwarzają kłopotów. Rondo przedstawione przeze mnie budzi moje zniesmaczenie przez niepotrzebne moim zdaniem stwarzanie precedensów. Sam fakt że przy 2 zjazdach z tego ronda są inne reguły niż przy 2 pozostałych. Każdy uważny kierowca to zauważy ale inny może się pomylić. I moje pytanie-czemu to ma służyć?A rondo zaprezentowane przez kol Bumeranga to dziwacznie wyglądające ale ciekawe rozwiązanie-nie miałem z takim doczynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A od jutra można jeździć bez prawka, z czego mam zamiar od razu skorzystać

Ciekawe czy mObywatel wypali o północy, czy zaliczy zwiechę. Stawiam na to drugie ????

Btw, czy jeśli w PL nie wymagane jest wożenie DR i prawa jazdy, to czy w ramach konwencji wiedeńskiej mogę ich też nie zabierać za granicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od jutra można jeździć bez prawka, z czego mam zamiar od razu skorzystać
Ciekawe czy mObywatel wypali o północy, czy zaliczy zwiechę. Stawiam na to drugie
Btw, czy jeśli w PL nie wymagane jest wożenie DR i prawa jazdy, to czy w ramach konwencji wiedeńskiej mogę ich też nie zabierać za granicę?
Ale aplikacja nie jest Ci do niczego potrzebna. W razie kontroli sprawdza Cię w cepiku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kumam, że teraz żadnych dokumentów nie trzeba wozić? Bo dowodu osobistego nie trzeba, prawka też, DR też
Zgadza się. Podajesz im swoje dane i sprawdzają Cię w systemie. Natomiast ja bym DO jednak woził, tak na wszelki wypadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz pytanie czysto teoretyczne. Ilu bez uprawnień ( zatrzymane na jakiś czas ) uda się przy kontroli odjechać z bananem na twarzy.

Wykuje na pamięć wszystkie pesele, datę ur. , imiona rodziców  itd. a będą to dane kumpla. Mało tego zarejestruje na ten okres  swój lub i inny samochód na tego właśnie kumpla. I o dziwo będzie miał  przy sobie tylko DR samochodu.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz pytanie czysto teoretyczne. Ilu bez uprawnień ( zatrzymane na jakiś czas ) uda się przy kontroli odjechać z bananem na twarzy.
Wykuje na pamięć wszystkie pesele, datę ur. , imiona rodziców  itd. a będą to dane kumpla. Mało tego zarejestruje na ten okres  swój lub i inny samochód na tego właśnie kumpla. I o dziwo będzie miał  przy sobie tylko DR samochodu.   
Równie dobrze może się posługiwać lewym dowodem osobistym. Tak samo nic mu to nie da bo policja zajrzy do kompa i będzie widzieć wszystkie dane włącznie ze zdjęciem z DO czy PJ delikwenta. Więc jak taki cymbał poda lewe dane, to jeszcze sobie problemów narobi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.