Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zaktualizuj aplikację, w sklepie czeka update ... bez tego nic nie zrobisz.  

 

Ja mam zaktualizowaną i mam te same problemy, które miał [mention=24024]Suzu4x4[/mention] 

 

I żeby było jasne to ta aplikacja jest tylko dla nas samych. My jej nie musimy mieć. To nie jest tak, że możemy nie mieć przy sobie dokumentów jeśli mamy aplikacje. Aplikacja nie zastępuje dokumentów, i nie możemy się posługiwać DO z tej apki jak klasycznym dowodem więc wszędzie gdzie jest wymagane wylegitymowanie się to i tak musimy mieć przy sobie plastik.

 

Tak więc poruszać się pojazdem można bez żadnych dokumentów i bez tej aplikacji.

 

 

 https://www.gov.pl/web/mobywatel/odpowiedzi-na-pytania1

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

 

Btw, czy jeśli w PL nie wymagane jest wożenie DR i prawa jazdy, to czy w ramach konwencji wiedeńskiej mogę ich też nie zabierać za granicę?

Poczytaj - w wyjaśnieniach, te przepisy dotyczą tylko Polaków na terenie Polski. Nie dotyczą one obcokrajowców na terenie Polski. Jadąc za granicę musisz mieć przy sobie wszystkie konieczne dokumenty.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał:

Ja mam zaktualizowaną i mam te same problemy, które miał [mention=24024]Suzu4x4[/mention] 

 

I żeby było jasne to ta aplikacja jest tylko dla nas samych. My jej nie musimy mieć. To nie jest tak, że możemy nie mieć przy sobie dokumentów jeśli mamy aplikacje. Aplikacja nie zastępuje dokumentów, i nie możemy się posługiwać DO z tej apki jak klasycznym dowodem więc wszędzie gdzie jest wymagane wylegitymowanie się to i tak musimy mieć przy sobie plastik.

 

Tak więc poruszać się pojazdem można bez żadnych dokumentów i bez tej aplikacji.

 

 

https://www.gov.pl/web/mobywatel/odpowiedzi-na-pytania1

 

 

 

Tak dokładnie ale aplikacja pomaga, czasami trzeba sprawdzić kiedy kończy się ubezpieczenie, albo vin samochodu .... albo inne głupotki, teraz mamy wszystko w jednym miejscu. W końcu w case telefonu wystarczy sam dowód osobisty.

Nie wiecie czy razem z tą zmianą o braku konieczności wożenia prawa jazdy zmieniło się coś ws dowodów rejestracyjnych? Można już przegląd zrobić bez ? Można nie wymieniać kartonika jak skończy się miejsce na pieczątki.

Przeciorali mnie trochę latem, nie chcieli słyszeć o przeglądzie jak skończyło mi się badanie techniczne. Musiałem zostawić przyczepę na miesiąc w borach tucholskich, wrócić do domu, odebrać z WK dowód rejestracyjny bo go kiedyś tam wymieniłem ale nie odebrałem ... bo po co :) i zrobić sobie kolejny urlop na północy żeby odbyć przegląd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał:

...i nie możemy się posługiwać DO z tej apki jak klasycznym dowodem więc wszędzie gdzie jest wymagane wylegitymowanie się to i tak musimy mieć przy sobie plastik.

Są miejsca i sytuacje gdzie apka wystarcza. Niekiedy faktycznie plastik jest konieczny, np. w banku. Sam ustawodawca zdaje się publikować odpowiedzi na najczęstsze pytania
 

45 minut temu, witus napisał:

Nie wiecie czy razem z tą zmianą o braku konieczności wożenia prawa jazdy zmieniło się coś ws dowodów rejestracyjnych?

Chyba tutaj jest o tym kilka słów.

Edytowane przez Marcin T (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Marcin T napisał:

Są miejsca i sytuacje gdzie apka wystarcza. 

Zgadza się, ale to pozostaje w gestii tego komu musisz się wylegitymować, np w sklepie podczas zakupu alkoholu. Natomiast zgodnie z przepisami ta apka DO nie zastępuje i wylegitymowanie się nie jest niewystarczające (oczywiście w teorii ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.