Skocz do zawartości

Koronawirus - ograniczenia


BDG81

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, kalapan napisał:

Nieformalne stowarzyszenie pasjonatów turystyki kempingowej w Polsce /Karawaning.pl/

Nim o treści to kilka spraw organizacyjnych

Nie można używać tego słowa - k.pl nie jest stowarzyszeniem ani zwykłym ani rejestrowym - samo słowo nieformalne nie załatwia sprawy bowiem stowarzyszenia są definiowane przez prawo.  Samo założenie stowarzyszenia jest dość proste - natomiast w obecnych warunkach już nie

Sam pomysł jest sensowny - natomiast uważam że petycja musi mieć też określoną formę i być uwiarygodniona a samo napisanie że składa się jako forumowicze k.pl to jest sorry bez obrazy nikogo g.......o warta
Wg mnie należałoby to zrobić w sposób wiarygodnie poświadczony przez jak największą liczbę osób i użyć  do tego któregoś portalu petycyjnego oczywiście należałoby współpracować z CT.pl Karawanierem i innymi forami  oraz rozpropagować tę akcję.
Ale - teraz nim ktoś się narobi i zredaguje treść to zapytam się ilu z Was poda swoje dane i nr dow. osobistych ?

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 260
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

30 minutes ago, hakamama said:

Może to głupie i się nie znam ale z tego co wiem to w Polsce działa Polska Federacja Campingu i Carawaningu.

Naprawdę nie chcę być złośliwa, ale zamieniłabym słowo "działa" na "istnieje" w ramach komentarza do tej propozycji. Dodzwonić się tam nie można, a ostatnia aktualizacja na ich stronie, to lakoniczna wzmianka "Polska Federacja Campingu i Caravaningu zaniepokojona sytuacją związaną z epidemią koronawirusa, po konsultacji z właścicielami bazy campingowej wystosowała pismo do Ministra Rozwoju w sprawie udzielenia pomocy właścicielom bazy campingowej."

Właśnie czytałam artykuł o hiszpańskiej federacji, która jest w kontakcie z rządem w celu wypracowania modelu, który umożliwiłby korzystania na szczególnych warunkach z kempingów w okresie letnim. Region Walencji zapowiedział już, że hotele pozostaną zamknięte do lutego/marca 2021. To tak na marginesie tylko.

https://www.lasprovincias.es/economia/campings-destino-seguro-verano-20200416092908-nt.html

 

@smok_wawelski nie mam najmniejszych problemów z podaniem danych osobowych w tym celu.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Slawka napisał:

nie mam najmniejszych problemów z podaniem danych osobowych w tym celu.

ja również o ile będą odpowiednio chronione - nie gryzłem tych portali,
natomiast w przypadku wątpliwym niestety nie podałbym danych - byli juz tacy co podawali wszem i wobec a później płacili nie swoje kredyty albo uzerali sie z komornikami i sądami - internet to niestety nie jest dobry świat aniołów 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.      Wprowadzenie

Globalne rozprzestrzenianie się wirusa Covid-19 oraz ogłoszona 11.03.2020 przez WHO światowa pandemia stanowi nie tylko społeczne, ale i ekonomiczne zagrożenie dla polskiej gospodarki. Kryzys szczególnie dotknął branżę turystyczną, a co się z tym wiąże również sektor kempingowy. Niniejszy dokument stanowi propozycję, na podstawie której można opracować odpowiednie i praktyczne środki bezpiecznego wznowienia działalności turystyki kempingowej w Polsce. Grupa nasza jako społecznie odpowiedzialna chce wspierać dialog między odpowiednimi podmiotami, takimi jak - operatorzy kempingów, zmotoryzowani turyści, politycy i administracja państwowa. W interesie własnego zdrowia zarówno operatorzy kempingów jak i turyści powinni uczestniczyć we wdrażaniu wszystkich możliwych środków bezpieczeństwa i przestrzeganiu oficjalnych wymagań i zaleceń władz tak państwowych, jak i samorządowych przy wznawianiu aktywności rekreacyjnej w sezonie 2020.

Kiedy można złagodzić środki restrykcji? Kiedy turystyka w Polsce, a zwłaszcza kempingi i pola namiotowe będą miały możliwość wznowienia swojej działalności? Każdy właściciel kempingu zadaje sobie dzisiaj to pytanie, ponieważ od tego zależy ekonomiczne bezpieczeństwo jego,  oraz zatrudnionych tam pracowników. Kwestia ta jest również niezwykle ważna dla korzystających z tej formy wypoczynku, szczególnie po okresie niekiedy całkowitej izolacji związanej z Covid-19. Aby dać naszym firmom kempingowym perspektywę, wymagana jest teraz dyskusja - jak mogłaby wyglądać faza etapowego restartu. Istnieje wiele technicznie uzasadnionych przesłanek, że Polska mogłaby to osiągnąć stopniowo - począwszy od końca kwietnia, jeśli wszystkie ograniczenia będą w pełni przestrzegane. Naturalnie jesteśmy świadomi, że tylko ścisłe przestrzeganie terminów wycofywania restrykcji związanych z Covid-19 pozwoli na skuteczny i bezpieczny powrót do całkowitej normalności.

 

2.      Specyfika polskiego rynku kempingowego

Turystyka kempingowa charakteryzuje się sezonowością niespotykaną w żadnym innym sektorze turystycznym. Około 95 % noclegów na polskich kempingach i polach namiotowych przypada w okresie od kwietnia do października. Klasyczne miesiące  wakacyjne w lipcu i sierpniu stanowią około 50% całkowitej liczby noclegów, przy czym okres ten odpowiada za około 70-80% całkowitego rocznego obrotu ze względu na zróżnicowaną strukturę cen. Aby wiele firm mogło przetrwać ekonomicznie , absolutnie konieczne  jest otwarcie firmy w tym okresie! Jednocześnie pamiętać należy, że ochrona zdrowia ma oczywiście pierwszeństwo przed aspektami ekonomicznymi. To nigdy nie powinno być kwestionowane.

 

3.      Wznowienie działalności kempingowej w Polsce w sezonie 2020

 

Z dzisiejszej perspektywy oczywiste jest, że wznowienie  turystyki kempingowej w pełnym zakresie nie może nastąpić natychmiast. W związku z tym należy przeanalizować kolejne etapy jej wznowienia. Nasuwają się więc pytania:

a) W jaki sposób można zapobiec zarażeniu osób przed wejściem na kemping?

 b) Jak stworzyć niezbędny dystans społeczny, aby zmniejszyć ryzyko infekcji?

c) Jak można zidentyfikować i odizolować potencjalnie chorych na kempingu?

 

3.1   Ogólne założenia

 Należy ściśle  przestrzegać zasad higieny w obszarach największego ryzyka. Operatorzy kempingów mają za zadanie odpowiednio informować i szkolić swoich pracowników, ale także nadzorować gości zgodnie z przepisami na miejscu. Każdy operator musi również sporządzić plan przeciwdziałania pandemii dla lokalnego kempingu, należy to zrobić w ścisłej konsultacji z lokalnymi władzami.

Ponieważ Covid-19 w największym stopniu dotyka osoby starsze, oraz osoby z chorobami przewlekłymi i współistniejącymi - oznacza to, że osoby te należy szczególnie chronić. Jednym ze sposobów takiej ochrony jest podzielenie terenu kempingu dla  odpowiednich grup wiekowych.

Zróżnicowana ocena ryzyka jest przydatna w różnych obszarach kempingu lub w zależności od rodzajów użytkowania. W tabeli 1 znajduje się ocena ryzyka dla centralnych obiektów kempingu zgodnego ze standardami branżowymi. Ryzyko różnych grup gości oceniono w tabeli 2.

Ogólne zasady dotyczące kempingu:  Wakacje na kempingach w Polsce, zarówno z przyczepą kempingową , Kamperem, jak i w wynajętym domku kempingowym są ponadprzeciętnie bezpieczniejsze w porównaniu z innymi rodzajami wakacji. Powodem takiego stanu rzeczy jest przybycie turystów indywidualnymi środkami transportu i sytuacja na kempingach pod względem potencjalnego ryzyka infekcji - szczególnie , jeżeli przedsiębiorcy podejmą niezbędne środki ostrożności w swoich obiektach.

 

3.2   Faza 1 – faza rozruchowa – początek maja 2020

We wczesnej fazie początkowej korzystanie z kempingów powinno być dozwolone na terenie całego kraju dla osób korzystających z zakwaterowania w stacjonarnych domkach letniskowych, wyposażonych w autonomiczne systemy zaopatrzenia w wodę i odprowadzanie ścieków, oraz własne zaplecze kuchenne. Dotyczy to również mobilnych i stałych przyczep kempingowych oraz kamperów wyposażonych zarówno w zaplecze sanitarne jak i kuchenne j/w.

Po zniesieniu ograniczeń w podróżach turystyka kempingowa może być stopniowo  rozszerzana od połowy / końca maja dzięki niezbędnym samoograniczeniom w celu zmniejszenia ryzyka infekcji. Krytycznym punktem jest tutaj korzystanie ze wspólnych obiektów.

a.      Zakwaterowanie gości:

- Przyjmowanie gości w domach letniskowych, domkach mobilnych i innych stałych obiektach mieszkalnych z własnymi urządzeniami sanitarnymi.

- Przyjmowanie  gości kempingowych, których przyczepy kempingowe lub kampery mają autonomiczne systemy zaopatrzenia i odprowadzania, lub mogą być podłączone do sieci wodno-kanalizacyjnej kempingu na miejscu. (Standardowo przyczepy kempingowe i kampery są wyposażone w kabinę sanitarną z odpowiednimi przyłączami zasilania / odprowadzania/ lub systemem kasetowym)

- Dostęp do kempingu jest możliwy tylko z wiążącą wcześniejszą rezerwacją (i odpowiednim potwierdzeniem rezerwacji). Gość uprzednio potwierdza na piśmie, że nie ma zauważalnych objawów wskazujących na koronawirus , oraz nie ma pozytywnego wyniku testu i nie nakazano mu kwarantanny.

- Przyjazd , oraz pobyt -  jedynie członków społeczności domowej / rodziny, lub osoby żyjące w stałych związkach partnerskich/

- Przed wjazdem na kemping podróżny własnoręcznym podpisem potwierdza zgodę na respektowanie wszystkich zaleceń ogólnych i poleceń administracji kempingu.

 

b.      Organizacja  terenu kempingu

- Zajmowane są tylko kwatery stałe, oraz kwatery specjalnie wydzielone / przykładowo taśmą PCV/ przez właściciela terenu z zachowaniem odpowiednich odległości /patrz zalecenia i nakazy administracji państwowej na czas epidemii / , oraz przepisach p.poż.

- Ścisłe przestrzeganie limitów wydzielonych parceli.

- W przypadku zajmowania terenu bez wydzielonych kwater – ścisła kontrola zalecanego przez administrację kempingu odstępu między gośćmi i ich sprzętem.

 

c.      Obiekty wspólnego użytku

- Prysznice: Zalecane kabiny pojedyncze, w przypadku obiektów wspólnych minimalny odstęp między korzystającymi – 2 metry.

- Dodatkowe wyposażenie - dozowniki z płynem antybakteryjnym w kabinach WC, oraz przy umywalkach.

-  Suszarki do rąk tylko z dezynfekcją UV, lub dozowniki ręczników papierowych.

- Gastronomia: Ograniczenia należy wprowadzać w zgodzie z ogólnymi ograniczeniami gastronomicznymi -  specjalne, odmienne przepisy nie są konieczne.

- Rynek spożywczy / sklepy samoobsługowe i inne na terenie kempingu : Ograniczenia należy wprowadzać w zgodzie z ograniczeniami dotyczącymi handlu ogólnego. Specjalne, odmienne przepisy nie są konieczne.

- Imprezy zorganizowane - należy wprowadzić ograniczenia, które ogólnie mają zastosowanie do wszystkich imprez zorganizowanych  w danym czasie.

- Recepcja: W tym miejscu należy wprowadzić podobne zasady jak w sektorze hotelarskim: Dostęp do pracowników recepcji  i ich ochrona - przez szyby z pleksiglasu (lub podobne urządzenia).

 

d.     Pozostałe środki ostrożności.

- Dozowniki środków dezynfekujących muszą być dostępne w miejscach krytycznych.

- W pełni wyposażone w autonomiczne systemy zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków domki kempingowe, przyczepy kempingowe, kampery i domy wakacyjne należy traktować jak porównywalne zakwaterowanie w sektorze hotelarskim.

- Jeśli goście pozostają poza swoją wyznaczoną parcelą, obowiązują ich zasady dotyczące odległości i zachowania w miejscu ogólnodostępnym w czasie epidemii.

- Wszelkie zasady zachowania higieny na kempingu w czasie epidemii należy udostępnić gościom przed przyjazdem w formie odpowiednich informacji lub najpóźniej w dniu przyjazdu. Przyjezdny jest zobligowany do akceptacji wszelkich zasad zachowania higieny w okresie epidemii potwierdzając to własnoręcznym podpisem.

- W przypadku naruszeń regulaminu oraz zasad zachowania higieny oraz ogólnych zasad panujących w czasie trwania epidemii przyjezdny może być natychmiast wydalony z kempingu, a tym samym może narazić się na sankcje przewidziane prawem.

- Rejestracji będą podlegały wszystkie osoby na kempingu. Środek ten jest wprowadzony po to, by w razie infekcji możliwe było szybkie odnalezienie osób przebywających w danym czasie na kempingu.

 

3.3   Faza 2  Pozostałe formy turystyki – czerwiec 2020

- Włączenie gości podróżujących z namiotem lub gości, których przyczepy kempingowe, lub kampery nie mają autonomicznych systemów zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków, lub nie mogą być podłączone do sieci wodno-kanalizacyjnej  na miejscu.

- Podczas przydzielania miejsca biwakowego bez podziału na kwatery należy sprawdzić limity pojemności i zgodność ze zwiększonymi minimalnymi odległościami w czasie trwania epidemii.

- Dostęp do kempingu jest teraz możliwy bez wiążącej wcześniejszej rezerwacji. Gość potwierdza również na piśmie (przy zameldowaniu), że nie ma widocznych objawów wskazujących na zakażenie koronawirusem ,  nie ma pozytywnego wyniku testu i nie nakazano mu kwarantanny. Wstęp tych, którzy już wyzdrowieli  nie stanowi problemu.

- Pozostałe środki z fazy 1 nadal obowiązują i należy je dostosować do wymogów prawnych i zaleceń.

 

3.4   Faza 3  Pełne wznowienie turystyki kempingowej

Wprowadzenie tej fazy zależy od ogólnej sytuacji i pomyślnego przebiegu  fazy 2. Wszystkie ograniczenia (jeżeli są prawnie dopuszczalne) są zniesione. Korzystanie z kempingów jest analogiczne do okresu przed pandemią Covid - 19. Należy jednak kontynuować różne rozszerzone standardy higieny.

Warunkiem wstępnym dla chronologicznej sekwencji wszystkich faz jest oczywiście to, że rozwój nowych infekcji wskazuje na znaczną redukcję i że wszystkie części populacji pracują nad osiągnięciem celu, jakim jest powstrzymanie i zwalczanie epidemii koronawirusa  zgodnie z wytycznymi politycznymi dla całej gospodarki. Zgodność z limitami i standardami wymaga wsparcia całej branży.

 

kemping tabela 1 pdf.pdf

kemping tabela 2 pdf.pdf

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kalapan wow, szacun! Bardzo dziękuję! No to mamy z czym pracować dalej! Przeczytam to na spokojnie.

Poprawcie mnie jeśli się mylę. Zależy nam na dwóch rzeczach: po pierwsze na oficjalnych regulacjach, które umożliwią jakiekolwiek wakacje w tym roku; po drugie na bezpieczeństwie rodziny. Obawiam się, że nie mamy czasu, aby próbować wydeptać ścieżkę samemu...Może ktoś ma kontakt do PFCC? Zdania nie zmienię, ale nie ma lepszej organizacji, która ma szansę coś zdziałać. Chciałbym, żeby mnie zaskoczyli... Ja sprowadzę swoje "źródło". :) Trzeba przesłać im finalny dokument, poprosić o wysłanie pisma do Ministerstwa Rozwoju i do właścicieli wszystkich kempingów. I mam na myśli nie tylko te, które są u nich zrzeszone. Listę kempingów, do których wyślą mogliby podać. Można byłoby przejrzeć których brakuje i dosłać im info.

Dokument powinien też być dostępny na wszystkich forach.

@kalapan  Podaj mi proszę, w wiadomości prywatnej, nr r-ku bankowego. Postawię Ci dobre piwo z największą przyjemnością! :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Slawka napisał:

@kalapan  Podaj mi proszę, w wiadomości prywatnej, nr r-ku bankowego. Postawię Ci dobre piwo z największą przyjemnością! :) 

No niestety nie mam konta - ja jak nasz zbawiciel  - wszystko dla dobra narodu / nie partii/  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow Panie Marek jestem pod wrażeniem - ja Ci na konto nie przeleje ale jesteśmy tak blisko ze mam nadziej wcześniej czy później nalać coś w realu :) 
Tak po pierwszym czytaniu na szybko to odpuściłbym te domki - temat drażliwy ze wzgl. dość dużą rotacje ludzi i na dezynfekcje po każdym kliencie a w sumie nie dotyczy turystyki w naszym wydaniu i proponowałbym sie skoncentrować właśnie na naszej czy to własno-przyczepowej czy to własno-kamperowej wersji turystyki.

 

4 godziny temu, Slawka napisał:

Naprawdę nie chcę być złośliwa, ale zamieniłabym słowo "działa" na "istnieje"

Nie jesteś złośliwa - to dobre określenie

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, smok_wawelski napisał:

na szybko to odpuściłbym te domki - temat drażliwy ze wzgl. dość dużą rotacje ludzi i na dezynfekcje po każdym kliencie a w sumie nie dotyczy turystyki w naszym wydaniu i proponowałbym sie skoncentrować właśnie na naszej czy to własno-przyczepowej czy to własno-kamperowej wersji turystyki.

Koledzy zza Odry domki ujęli w swoim paszkwilu, więc i ja to napisałem. Trzeba pamiętać , że na wielu kempingach oferują własne domki jak również przyczepy pod wynajem. Ci ludzie muszą z czego żyć i pewnie mało wdzięczni by byli nam - za to, że ich nie ujęliśmy w tych bazgrołach. Kemping to nie tylko przyczepy i kampery - są również namioty, domki stałe i przyczepy stacjonarne. W tym ślinotoku powyżej i tak ominąłem jeden z etapów - czyli ten dotyczący wyłącznie tych typowo stacjonarnych obiektów kempingowych jakich na zachodzie wiele. U nas tego prawie nie ma, za to są te nieszczęsne domki i przyczepy stacjonarne. To wszystko tworzy pewną całość tej formy turystyki i nie powinno się niczego pomijać. Ale skoro uważacie, że lepiej domki ominąć to brzytwa w dłoń i tnijcie te nieszczęsne wypociny. I tak trudno się pod tym podpisać, bo to przecież plagiat podstępnie zmodyfikowany na ewentualne potrzeby naszej społeczności  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumentacja słuszna Marku -  temat od strony właściciela jest mi tez dobrze znany bo wiele lat pomagałem przyjaciołom prowadzić taki obiekt.
Nie uważam ze niesłuszne byłoby połączenie sił - poddałem to tylko pod dyskusje
Nasunęło mi sie tylko pytanie - czy piszemy jako karawaningowcy czy jako ogólnie pojęta brać turystyczna  albo i dalej idąc wespół z właścicielami kempingów.
Może i to nie głupie by było  i wydaje mi się że kilku można by spoko zapytać co o tym myślą - tu nawet na forum tacy kiedyś byli, np. też  do Roberta do Bolkowa też można by tyrknąć czy zaprosić Go na Forum choć u Niego nie ma domków ale to Człowiek mocno doświadczony w tej branży z której żyje.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, kalapan said:

No niestety nie mam konta - ja jak nasz zbawiciel  - wszystko dla dobra narodu / nie partii/  :)

Jestem niepocieszona. Już teraz zawsze pijąc piwo będę miała wyrzuty sumienia, że Ci go nie postawiłam ;)

W międzyczasie napisałam do niemieckiej federacji od dokumentu, z którego korzystamy, z prośbą o "błogosławieństwo". Wrócę w temacie PFCC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" W synagodze modli się pięciu Żydów.

Jeden głośno zawodzi "Panie Boże daj mi proszę 10 000 dolarów!!! Albo chociaż pięć!!! Bardzo, bardzo cię proszę!!!

Nagle podchodzi do niego czterech pozostałych. dają mu 10 000 dolarów i mówią:

"masz  tą kasę i idź już. Nie truj Bogu o grosze gdy my tu o miliony się modlimy!!!

 

Rozumiecie?

Nie trujcie komukolwiek dupy takimi pierdołami jak durny wyjazd, w sytuacji gdy ludzie umierają, chorują, boją się, firmy padają, ludzie są bez kasy. Nawet jak ktoś nie ucierpiał ani zdrowotnie, ani finansowo, to nie powód aby zachowywać się jak banda chłopców z piaskownicy i płakać w urzędach że wyjechać na wakacje nie mogą. Zresztą wasze propozycje aby zamknąć kibel, aby mierzyć odległość od sąsiada, aby zabić trzecie i kolejne dziecko albożonę/męża, aby liczyć ilość ludzi na plaży, aby zostawić samochód gdzieś tam... itd itp, są po prostu idiotyczne. Wakacje to nie karcer, to nie więzienie. Lepiej nie mieć tortu na urodziny, niż mieć spleśniały.

Jak musisz koniecznie jechać na wakacje jeden z drugim, bo inaczej zaczniesz się moczyć w nocy albo kciuka ssać, to miej jaja i jedź na dziko. Albo wsiądź w samolot, poleć gdzieś na wakacje. Z pewnymi trudnościami ale się da. 

"Władza" jet jaka jest, ale jakakolwiek by nie była, to takie śmieci jakie chcecie chcecie tam wysłać zawsze będą lądować w koszu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cathay a co Ty kampanie prezydencka odstawiasz ?  Jest sporo sensu w tym co piszesz ale zdecydowanie forma nie ta.
Byc może pojadę na dziko tam gdzie nikt mi i ja nikomu nie będę zagrażał  - czy to nie jest rozsądne ?
Myślisz że żyjemy i nie widzimy że ludzie umierają - myślisz ze chcemy z tego jaja robić - mylnie nas chyba zrozumiałeś
Masz nas za bandę kretynów która ruszy aby się pozarażać albo zarażać innych ?
To co chcemy zrobić  - chcemy zrobić rozsądnie i w miarę możliwości i sytuacji w której jesteśmy a nie jako kamikadze
Jeśli chcesz zanegować to co piszemy ok Twoje prawo nas skrytykować to forum służy do wymiany poglądów i dyskusji  - ale nie masz prawa po nas jeździć jak po burej suce
Prowadzimy dyskusje - myślę ze w miarę logiczna więc dostosuj się do jej poziomu kultury albo się nie wypowiadaj wrzeszcząc na nas jak na swoje dzieci bo nimi nie jesteśmy

40 minut temu, Cathay napisał:

"Władza" jet jaka jest, ale jakakolwiek by nie była, to takie śmieci jakie chcecie chcecie tam wysłać zawsze będą lądować w koszu. 

a z tym akurat bym sie zgodził ze jest to prawie pewne - niemniej jednak to nie zabrania spróbować.

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, smok_wawelski napisał:

ale nie masz prawa po nas jeździć jak po burej suce
Prowadzimy dyskusje - myślę ze w miarę logiczna więc dostosuj się do jej poziomu kultury albo się nie wypowiadaj wrzeszcząc na nas jak na swoje dzieci bo nimi nie jesteśmy

Ani na nikogo nie krzyczę, ani nie jadę jak po burej.  A już na pewno nie pozwoliłbym sobie Ciebie tak traktować. 

Powiem Ci więcej, sam nie wiem czy te pomysły mnie zaskakują, irytują czy po prostu śmieszą. Ale na pewno, ja bardzo pomysłodawcom zazdroszczę. Mieć tak "lajtowe" życie aby się przejmować takimi drobiazgami to jest super sprawa. Żadnych trosk problemów. Byle pojechać na urlop. I to nie taki dla przyjemności, ale taki dla zasady, do odhaczenia. Bo chyba nie da się czerpać przyjemności z siedzenia w celi którą sobie na campingu zrobimy. 

Jakoś nie sądzę aby komuś z pomysłodawców chodziło o ratowanie campingów. 

Warto dodać że lwia część jest państwowa więc raczej nic im nie grozi. Albo nadal będą przypominały "Gierka", albo jak ktoś fajny został kierownikiem to będą nadal fajne.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.