Skocz do zawartości

Koronawirus - ograniczenia


BDG81

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętajcie, że jeśli branża hotelowa nie będzie "reanimowana" to dla carawaningowców/kamperowców najmocniejszą kartą przetargową jest prywatna strefa mieszkania. @BDG81 przeredaguj na czysto( to Twój wątek) żebyśmy tu mieli porządek i jedziemy dalej, żeby całokształt był konkretny. Ktoś coś ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 260
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

7 minut temu, smutny napisał:

 @BDG81 przeredaguj na czysto( to Twój wątek) żebyśmy tu mieli porządek i jedziemy dalej, żeby całokształt był konkretny. Ktoś coś ???

Zaczekajmy na spóźnialskich do końca piątku. W weekend siądę i zredaguję pismo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odległość pomiędzy załogami 10 m.... To dyskryminuje mniejsze pola kempingowe. Wiadomo że dla 10 załóg nikt nie będzie otwierać obiektu. Wydaje mi się że odległość pomiędzy załogami mierzona od ściany przyczepy bądź kampera w zupełności wystarczy 4 lub 5 metrów. Toalety powinny być otwarte, jak i prysznice. Zasłony prysznicowe powinny być usunięte. Z resztą postulatów zgadzam się.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, oni i adria napisał:

Odległość pomiędzy załogami 10 m.... To dyskryminuje mniejsze pola kempingowe. Wiadomo że dla 10 załóg nikt nie będzie otwierać obiektu.Wydaje mi się że odległość pomiędzy załogami mierzona od ściany przyczepy bądź kampera w zupełności wystarczy 4 lub 5 metrów. Toalety powinny być otwarte, jak i prysznice. Zasłony prysznicowe powinny być usunięte. Z resztą postulatów zgadzam się.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

Jeśli właściciel będzie miał wybór zarabiać albo nie zarabiać - jego decyzja. Obawiam się, że w czasie epidemii nie da się wszystkich zadowolić i rzeźba iść na kompromisy. Może nawet podniesie ceny, a jeśli zrobi to rozsądnie to nie straci klientów.

4 metry to normalny dystans na kempingach w czasie wakacji (przynajmniej tam gdzie jeżdżę), więc obawiam się, że na czas epidemii to nie przejdzie.

Co do toalet widzę, że narazie jest spór. Ale to pokazuje, jak bardzo nasze kempingi odstają od zachodnich, tak pod względem ilości toalet, jak i utrzymaniem czystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zbytnio marudzić, ale moim zdaniem trochę Was poniosło.Nie chcę nikogo urazić, ale interes zbyt partykularny dotyczący niszowej ilości społeczeństwa. Nikogo tak naprawdę nie będzie interesowało że grupka kilku chłopa chce ruszyć się w weekend na świeże powietrze. 

Podobne postulaty mogą wysłać wędkarze np. Odległość 3 metrów od wędki do wędki, 1 wędkarz na 3 metry kwadratowe itd... 

Właściciele hoteli wnosząc np. o wynajmowane co drugiego pokoju i rozsadzanie gości co drugi stół... 

Fryzjerzy:obsługa na co drugim fotelu.... 

Itd.. 

Moim skromnym zdaniem trzebaby wystosować pismo zawierające m.in. te postulaty do wszystkich posłów, z prośbą o interpelację. W chwili obecnej ministerstwa mają 100 innych spraw, a kwestia przepisów antywirusowych i tak nie leży w ich gestii. 

Ja osobiście przygotowuje coś takiego w zakresie przelicznika 1.33... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, w79 napisał:

Nie chce zbytnio marudzić, ale moim zdaniem trochę Was poniosło.Nie chcę nikogo urazić, ale interes zbyt partykularny dotyczący niszowej ilości społeczeństwa. Nikogo tak naprawdę nie będzie interesowało że grupka kilku chłopa chce ruszyć się w weekend na świeże powietrze. 

Podobne postulaty mogą wysłać wędkarze np. Odległość 3 metrów od wędki do wędki, 1 wędkarz na 3 metry kwadratowe itd... 

Właściciele hoteli wnosząc np. o wynajmowane co drugiego pokoju i rozsadzanie gości co drugi stół... 

Fryzjerzy:obsługa na co drugim fotelu.... 

Itd.. 

Moim skromnym zdaniem trzebaby wystosować pismo zawierające m.in. te postulaty do wszystkich posłów, z prośbą o interpelację. W chwili obecnej ministerstwa mają 100 innych spraw, a kwestia przepisów antywirusowych i tak nie leży w ich gestii. 

Ja osobiście przygotowuje coś takiego w zakresie przelicznika 1.33... 

Nic się nie zmienia od na dupie siedzenia ?.

Ty robisz 1,33 i chwała Tobie za to. My robimy kempingowanie, bo nikt inny tego nie zrobi, więc nie ma co osłabiać społecznej inicjatywy.

Co do posłów, to akurat mam stały podgląd na pracę kilku z nich i wierz mi, że żaden z nich nie wpisze tego do pierwszej 10 zadań. A tak, może urzędnik z ministerstwa zechce być dostrzeżony i zgłosi nasze postulaty.


Nie mniej jednak, kiedy już zbierzemy wszystko do kupy, postaram się żeby choć jeden z tych posłów nam pomógł, ale na zasadzie przekaźnika, bo mają ważniejsze rzeczy niż zajmowanie się niszowym tematem. Poza tym zmiana w przepisach będzie ograniczona do rozporządzenia a nie ustawy, więc interpelacja poselska będzie miała sens po tym, kiedy my złożymy nasze pisma. Oni wtedy będą mogli monitować działania w naszej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można byłoby skorzystać w tym temacie z gotowca. Niemiecka Federacja Kempingów przygotowała kilkuetapowy proces odmrażania kempingów. Podali info 14.04. Tu są szczegóły i linki do dokumentu w j.niemieckim. Super, gdyby ktoś zechciał się tym zająć na cito...https://www.motorhome.pl/caravaning-w-czasie-epidemii-koronawirusa/

Edytowane przez Slawka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Slawka napisał:

Tu są szczegóły i linki do dokumentu w j.niemieckim. Super, gdyby ktoś zechciał się tym zająć na cito...https://www.motorhome.pl/caravaning-w-czasie-epidemii-koronawirusa/

Czy jest ktoś z zaintersowanych tematem by w miarę sprawnie przetłumaczyć tekst? Mój niemiecki jest niestety na poziomie bieżącej komunikacji.

Dzięki za link!

Edytowane przez BDG81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Slawka napisał:

Można byłoby skorzystać w tym temacie z gotowca. Niemiecka Federacja Kempingów przygotowała kilkuetapowy proces odmrażania kempingów. Podali info 14.04. Tu są szczegóły i linki do dokumentu w j.niemieckim. Super, gdyby ktoś zechciał się tym zająć na cito...https://www.motorhome.pl/caravaning-w-czasie-epidemii-koronawirusa/

Słowo klucz to "federacja" Niestety, jesteśmy bez podmiotowym zbiorem fascynatów, którzy nie mają siły przebicia. Ja myślałem o zaangażowaniu PZ Motu... 

 

2 godziny temu, BDG81 napisał:

posłów, to akurat mam stały podgląd na pracę kilku z nich i wierz mi, że żaden z nich nie wpisze tego do pierwszej 10 zadań. A tak, może urzędnik z ministerstwa zechce być dostrzeżony i zgłosi nasze postulaty.

Jednym z głównych "wskaźników" z jakich rozliczani są posłowie, są m.in. interpelację. Jeśli prześlesz im gotowa, z pewnością popchną ja dalej, a na to ministerstwo jest zobowiązane odpowiedziec:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, w79 napisał:Jednym z głównych "wskaźników" z jakich rozliczani są posłowie, są m.in. interpelację. Jeśli prześlesz im gotowa, z pewnością popchną ja dalej, a na to ministerstwo jest zobowiązane odpowiedziec:) 

To właśnie chciałbym zrobić, ale najpierw my musimy napisać.

7 minut temu, Slawka napisał:

Mój niestety też. Ale mogę się dorzucić jak trzeba będzie zapłacić za tłumaczenie! 

Wyślę rano zapytanie do mojego tłumacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, BDG81 napisał:
18 minut temu, Slawka napisał:

 

Czy jest ktoś z zaintersowanych tematem by w miarę sprawnie przetłumaczyć tekst?

Nie widzę linku do str. w języku niemieckim, być może  mogłabym pomóc w tłumaczeniu-córka jest tłumaczem jęz. niemieckiego. Jest zarobiona, ale jak będzie niedługi to może da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, w79 said:

Słowo klucz to "federacja" Niestety, jesteśmy bez podmiotowym zbiorem fascynatów, którzy nie mają siły przebicia. Ja myślałem o zaangażowaniu PZ Motu... 

Tu akurat trudno się nie zgodzić. Niestety, tak naprawdę nikt nie reprezentuje naszej grupy, a forum jest skupiskiem fascynatów. Osobiście nie mam dobrych doświadczeń z PZMotem.

3 minutes ago, elaola said:

Nie widzę linku do str. w języku niemieckim, być może  mogłabym pomóc w tłumaczeniu-córka jest tłumaczem jęz. niemieckiego. Jest zarobiona, ale jak będzie niedługi to może da radę.

Załączam. Trochę tego jest.

Nie wszystko pewnie trzeba tłumaczyć.

Wiederaufnahme_des_Campingtourismus_in_Deutschland_FINAL.pdf

6 minutes ago, BDG81 said:

Wyślę rano zapytanie do mojego tłumacza.

OK

Edytowane przez Slawka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.