Jump to content
Zbyszek

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów

Recommended Posts

adamdiver
2 godziny temu, filipert napisał:

A jak tam kemping funkcjonuje? Da się odczuć, że wakacje pod znakiem wirusa? Czytałem na stronie kempingu o dezynfekcji i odległości ale jak to wygląda w praktyce?

Nie zauważyłem jakichś wielkich obostrzeń. Basen działa normalnie, płyny do dezynfekcji rozstawione. Pozory muszą zachować w razie kontroli.

Zbyszek

A jak wygląda plaża ?  są jakies wydzielone  "poletka"  parawaningowe - wymuszające zachowanie odległosci pomiedzy plazującymi.  Podeślij fotki.   Teraz w tygodniu jest może mniej wypoczywających, ale w nadchodzący weekend już będzie najazd,  szczególnie Chorwatów.

pcu
14 godzin temu, adamdiver napisał:

Postanowiłem pojechać przez Czechy, zawsze to 400km mniej w stosunku do drogi przez Niemcy. Granicę przekraczałem 12.06. Na granicy poprosili o potwierdzenie z ambasady z pieczątką. Ja dysponowałem tylko potwierdzeniem mailowym z rejestracji elektronicznej na stronie. Machnęli ręką i przepuścili.

Możesz to rozwinąć? O jakie potwierdzenie z ambasady chodzi? Czy to wciąż aktualne?

adamdiver
1 godzinę temu, pcu napisał:

Możesz to rozwinąć? O jakie potwierdzenie z ambasady chodzi? Czy to wciąż aktualne?

Ja rejestrowałem się na stronie i tylko takie miałem, a na granicy chcieli z pieczątka, którego nie miałem. Nie wiem czy aktualne. Trzeba na stronie gov.pl sprawdzić w zakładce Placówki RP. https://www.gov.pl/web/czechy/zasady-przekraczania-granicy-z-rcz-od-27042020-r-nie-dotycza-tranzytu-przez-rcz

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/chorwacja

Edited by adamdiver (see edit history)

Socale

A jak z cenami? 

Kemping

Mleko chleb itp

Piwo i paliwo

adamdiver
4 godziny temu, Socale napisał:

A jak z cenami? 

Kemping

Mleko chleb itp

Piwo i paliwo

Ceny sprawdź sobie proszę na stronie kempingu najlepiej. A pozostałe to Ci powiem, że jeść trzeba wszędzie 😉 zapasu nie zabierzesz. Chcesz przeliczać to...siedź w domu. Przy takim kamperze to o cenę chleba bym nie pytał 😉 Żarcik.

Edited by adamdiver (see edit history)

filipert
8 godzin temu, adamdiver napisał:

Ja rejestrowałem się na stronie i tylko takie miałem, a na granicy chcieli z pieczątka, którego nie miałem. Nie wiem czy aktualne. Trzeba na stronie gov.pl sprawdzić w zakładce Placówki RP. https://www.gov.pl/web/czechy/zasady-przekraczania-granicy-z-rcz-od-27042020-r-nie-dotycza-tranzytu-przez-rcz

Rozumiem z tego, że jechałeś do Czech z województwa Śląskiego pewnie przez Ostrawę i stąd perturbacje z dokumentami.

Jakby jechać np. przez Boboszów to nie trzeba żadnych papierów.

Zulos

No właśnie też jestem ciekaw, bo wybieram się przez Cieszyn.

Z tego co wiem, to trzeba tylko wykazać, że nie ma się miejsca stałego pobytu w woj. śląskim - i może właśnie o to chodziło??

Choć jeśli było to 12 czerwca to mogą to być już historyczne wymogi...

11 godzin temu, adamdiver napisał:

zapasu nie zabierzesz

Oj tam, oj tam - dla chcącego nic trudnego;-)

Choć fakt - na dwa tygodnie zapakować się w pełni autonomicznie to już nie tak łatwo jak na tydzień...

Socale
19 godzin temu, adamdiver napisał:

Ceny sprawdź sobie proszę na stronie kempingu najlepiej. A pozostałe to Ci powiem, że jeść trzeba wszędzie 😉 zapasu nie zabierzesz. Chcesz przeliczać to...siedź w domu. Przy takim kamperze to o cenę chleba bym nie pytał 😉 Żarcik.

Milutko. Dzięki.

Ty mi tu z zapasami... :)

Chciałem tylko wiedzieć, czy kraj który żyje z turystyki by nadrobić straty, drastycznie podniósł ceny na wszystkim czy znacznie obniżył by przyciągnąć więcej niż 10% turystycznego obłożenia i jaką przyjął doktrynę w temacie turystycznym.

Połowa czerwca to zawsze był mój start do CRO na miesiąc,  lecz ten rok będę miał urlopowo zmixowany.

Edited by Socale (see edit history)

w79
12 minut temu, Socale napisał:

Chciałem tylko wiedzieć, czy kraj który żyje z turystyki by nadrobić straty, drastycznie podniósł ceny na wszystkim czy znacznie obniżył by przyciągnąć więcej niż 10% turystycznego obłożenia i jaką przyjął doktrynę w temacie turystycznym

Ee tam od razu żyje, turystyka to zaledwie jakieś 12-13%PKB.Nam się tylko wydaje ze Cro do głównie Jadranka:))) 

gusia-s
50 minut temu, w79 napisał:

Ee tam od razu żyje, turystyka to zaledwie jakieś 12-13%PKB ...

Otóż 2x tyle a to już 1/4 całego PKB.

w79

Europejskie kraje żyjące z turystyki

Europejskim rekordzistom jest z pewnością Malta, gdzie sektor usług turystycznych generuje ponad 14% PKB. W porównaniu z światowymi gigantami, taki procent z pewnością nie robi na nikim wrażenia. Mimo wszystko jest to współczynnik przekraczający średnią światową, o której była mowa na początku artykułu. Zaraz obok Malty, na duży napływ turystów liczą przede wszystkim władze Czarnogóry i Chorwacji.

filipert
Godzinę temu, Socale napisał:

Chciałem tylko wiedzieć, czy kraj który żyje z turystyki by nadrobić straty, drastycznie podniósł ceny na wszystkim czy znacznie obniżył by przyciągnąć więcej niż 10% turystycznego obłożenia i jaką przyjął doktrynę w temacie turystycznym.

Kempingi trzymają ceny za pobyt ale zluzowały warunki rezerwacji, przynajmniej z kilku których ofertę przegladałem

w79

To pierwsze, lepsze dane z 2018r. Nie ma się o co kłócić, generalnie na pewno jest to znacząca część dochodu, jednak nie jest tak że Cro tylko na turystach stoi:) 

Rozjechało sie:)

Europejskie kraje żyjące z turystyki

Europejskim rekordzistom jest z pewnością Malta, gdzie sektor usług turystycznych generuje ponad 14% PKB. W porównaniu z światowymi gigantami, taki procent z pewnością nie robi na nikim wrażenia. Mimo wszystko jest to współczynnik przekraczający średnią światową, o której była mowa na początku artykułu. Zaraz obok Malty, na duży napływ turystów liczą przede wszystkim władze Czarnogóry i Chorwacji.