Jump to content
Zbyszek

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów

Recommended Posts

Zbyszek

Węgry już otwierają swoje granice, ale jeszcze nie dla Polaków.

na mocy uzgodnień z organami bezpieczeństwa krajów sąsiednich na wszystkich węgiersko-słoweńskich przejściach granicznych w poniedziałek od godz. 19 zaprzestano kontroli ruchu granicznego.
 https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-wegierska-policja-zaprzestala-kontroli-na-wewnetrznych-grani,nId,4544837#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

gusia-s
Godzinę temu, adamdiver napisał:

Tak, w haśle po 15.06 mieści się dużo możliwych dat ;) 

Otóż to 😁

Tak jest tylko w tytule, dalej w treści jest od.

Zbyszek

Rząd ma w środę (10 czerwca) ustalić  rzecz najważniejszą,  czyli datę częściowego otwarcia granic,  najmocniej rozważane są dwie: 22 lub 29 czerwca.
 https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-rmf-otwarcie-granic-wstepny-plan-rzadu,nId,4546727#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

chris_66
21 minut temu, Zbyszek napisał:

Rząd ma w środę (10 czerwca) ustalić  rzecz najważniejszą,  czyli datę częściowego otwarcia granic,  najmocniej rozważane są dwie: 22 lub 29 czerwca.
 https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-rmf-otwarcie-granic-wstepny-plan-rzadu,nId,4546727#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

co z tego że otworzą skoro sąsiedzi nas nie wpuszczą :czerwona::lol:

jacek00
24 minuty temu, chris_66 napisał:

co z tego że otworzą skoro sąsiedzi nas nie wpuszczą :czerwona::lol:

Ale nasze granice będa otwarte i będziesz mógł je przekroczyć, a że dalej nie pojedziesz to już Twój problem :lol:

Edited by jacek00 (see edit history)

Zbyszek

Raczej wpuszczą, tylko czeka 14 dniowa kwarantanna.  To jest problem ! ! !

bad811

Przecież już za kilka dni będzie można przejechać przez Czechy, Austrię i Słowenię (ten kraj w maks. 24h jeśli nie chcemy kwarantanny) i dojechać do Chorwacji.

adamdiver

Pozdrowienia z Chorwacji, miejsca dużo 😉 Niestety fotki nie są się obrócić w tel.

IMG_20200614_120154.jpg.6a1781bdfb789ea5a99c3cacbcfa15d8.jpg

gusia-s
25 minut temu, adamdiver napisał:

Niestety fotki nie są się obrócić w tel.

Ja wiem, że świat stanął na głowie ale mocą sprawczą go odwróciłam ;)

Napisz gdzie jesteś, którędy jechałeś i jak minęła trasa :)

adamdiver

Kemping Strasko. Postanowiłem pojechać przez Czechy, zawsze to 400km mniej w stosunku do drogi przez Niemcy. Granicę przekraczałem 12.06. Na granicy poprosili o potwierdzenie z ambasady z pieczątką. Ja dysponowałem tylko potwierdzeniem mailowym z rejestracji elektronicznej na stronie. Machnęli ręką i przepuścili. Reszta granic (Austria, Słowenia, Chorwacja) bez kontroli. Na kempingu dużo miejsca, obłożenie ok. 10%.

filipert
8 godzin temu, adamdiver napisał:

Kemping Strasko

8 godzin temu, adamdiver napisał:

Na kempingu dużo miejsca, obłożenie ok. 10%.

Jeszcze w marcu planowaliśmy, ze 14-15 czerwca też meldujemy się na Strasko ale plany trochę się pokrzyżowały. Jednak przy dobrych wiatrach może dotrzemy.

A jak tam kemping funkcjonuje? Da się odczuć, że wakacje pod znakiem wirusa? Czytałem na stronie kempingu o dezynfekcji i odległości ale jak to wygląda w praktyce?