Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Cathay napisał:

Korków nie będzie, to jedyny plus.

Póki co, jeśli nie ma jakiejś powszechnej kwarantanny, niekoniecznie, bo są zalecenia aby ograniczać korzystanie z komunikacji miejskiej. Wczoraj rano np. Wa-wie korki były większe niż zwykle. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, filipert napisał:

Poznań zamyka szkoły i przedszkola na 2 tygodnie

Jeżeli tak, to zaraz to samo będzie w innych miastach. I na tą chwilę nie wiem, czy się śmiać czy płakać.

Godzinę temu, kit napisał:

Polska to piękny i duży kraj ... przynajmniej nadrobie zaległości ^_^

I to jest optymistyczne podejście - tak trzymaj :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nowa specustawa ws. koronawirusa daje możliwość otrzymania dodatkowego zasiłku opiekuńczego dla rodziców zwolnionych od wykonywania pracy z powodu konieczności sprawowania opieki nad dzieckiem za okres nie dłuższy niż 14 dni. Zasiłek należy się jedynie rodzicom dzieci do lat 8."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cathay napisał:

A rodzice zostawią 9 i 10 latka luzem :) Już widzę.

Jako 7 latek zostawałem. Klucz powieszony na szyi i to wszystko. Reszta rówieśników miała tak samo i wszyscy żyjemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, danielpoz napisał:

Jako 7 latek zostawałem. Klucz powieszony na szyi i to wszystko. Reszta rówieśników miała tak samo i wszyscy żyjemy?

Ja podobnie -  jeszcze czasem był prikaz młodszego brata czy siostrę pilnować  i w chałupie pozamiatać czy kurze zetrzeć :)
Poza tym rzadziej myliśmy usmarowane łapy,  piliśmy oranżadę z jednej butelki, nie mieliśmy srajfonów, neta, messengerów a i tak wiedzieliśmy kiedy spotkać się pod trzepakiem albo na boisku. Jakoś żyjemy :) 

Problem jest taki że wraz z rozwojem  technologii, medycyny i wzrostem komfortu życia  populacja staje się coraz mniej zaradna i coraz delikatniejsza.
Mój Dziadek dożył 96 lat w pełnym biegu - czemu a temu że te pokolenia wzmacniała naturalna selekcja i konieczność zaradności  - dzisiejsze pokolenia sa duzo słabsze

Absolutnie nie namawiam do braku ostrożności - wirus jest franca i trza uważać ale w dużej mierze to media rodzą epidemie a działania rządu i odpowiednich resortów są wg mnie żałosne   i państwo po prostu nie posiada praktycznie żadnego przygotowania i procedur na taka sytuacje wiec działania są po omacku i nie zawsze racjonalne co niewątpliwie doprowadzi do większej ilości zarażonych. No i jaki mamy wpływ na to - żaden możemy ponarzekać bo to takie polskie ale g...o z tego przyjdzie

Dla mnie jednak wirus i medialny szum nie oznacza to powodu do schizy czy paniki a do rozsądnego stosowania prewencji i zachowania ostrożności
Przykłady z dzisiaj - kumpela w robocie ręki nie podaje bo wirus ok no problem ale drugi przypadek to w naszym budynku panika i człowiek człowiekowi wilkiem powód: bo z sąsiedniej firmy  babcia jednego z pracowników właśnie wróciła z Niemiec prawie gościa wynieśli na butach z roboty - tak wskutek działalności mediów zaczyna się szał  warczenia ludzi na ludzi i to mocny wiec może od razu jak ktoś kichnie to zróbmy  tak jak na filmie albo - nie dajmy sie  po prostu zwariować
 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie -  jeszcze czasem był prikaz młodszego brata czy siostrę pilnować  i w chałupie pozamiatać czy kurze zetrzeć 
Poza tym rzadziej myliśmy usmarowane łapy,  piliśmy oranżadę z jednej butelki, nie mieliśmy srajfonów, neta, messengerów a i tak wiedzieliśmy kiedy spotkać się pod trzepakiem albo na boisku. Jakoś żyjemy  
Problem jest taki że wraz z rozwojem  technologii, medycyny i wzrostem komfortu życia  populacja staje się coraz mniej zaradna i coraz delikatniejsza.
Mój Dziadek dożył 96 lat w pełnym biegu - czemu a temu że te pokolenia wzmacniała naturalna selekcja i konieczność zaradności  - dzisiejsze pokolenia sa duzo słabsze
Absolutnie nie namawiam do braku ostrożności - wirus jest franca i trza uważać ale w dużej mierze to media rodzą epidemie a działania rządu i odpowiednich resortów są wg mnie żałosne   i państwo po prostu nie posiada praktycznie żadnego przygotowania i procedur na taka sytuacje wiec działania są po omacku i nie zawsze racjonalne co niewątpliwie doprowadzi do większej ilości zarażonych. No i jaki mamy wpływ na to - żaden możemy ponarzekać bo to takie polskie ale g...o z tego przyjdzie
Dla mnie jednak wirus i medialny szum nie oznacza to powodu do schizy czy paniki a do rozsądnego stosowania prewencji i zachowania ostrożności
Przykłady z dzisiaj - kumpela w robocie ręki nie podaje bo wirus ok no problem ale drugi przypadek to w naszym budynku panika i człowiek człowiekowi wilkiem powód: bo z sąsiedniej firmy  babcia jednego z pracowników właśnie wróciła z Niemiec prawie gościa wynieśli na butach z roboty - tak wskutek działalności mediów zaczyna się szał  warczenia ludzi na ludzi i to mocny wiec może od razu jak ktoś kichnie to zróbmy  tak jak na filmie albo - nie dajmy sie  po prostu zwariować
 




Skąd wiesz, że działania państwa/państw są żałosne ? Jak mieli to przećwiczyć ?

Słyszałeś, że w kilka dni powstał szpital ? Myślisz, że takie rzeczy były możliwe w czasach kiedy spotykałeś się z kolegami na trzepaku?

Teraz młodzież nie umie w trzepak, ale rozkminiają nocami Leaugue of Legends czy Counter Strike ... granie w piłkę jest zupełnie nieprzydatne.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@witus- Tnij proszę cytując tasiemca robisz :) z Tapatalka też to jest możliwe

 

44 minuty temu, witus napisał:

Skąd wiesz, że działania państwa/państw są żałosne ?

bo widzę i mam sporo znajomych w służbie zdrowia które mi mówią z realu i o dziwo pokrywaja się opinie wielu moich znajomych

 

44 minuty temu, witus napisał:

Jak mieli to przećwiczyć ?

w ten sposób można usprawiedliwić wszystko - wojsko też ma ćwiczenia bez wojny, straż pozarna też ćwiczy bez pożaru
 

44 minuty temu, witus napisał:

Słyszałeś, że w kilka dni powstał szpital ?

gdzie Chiny a gdzie Kraków ? w Krakowie pare namiotów 

 

44 minuty temu, witus napisał:

Teraz młodzież nie umie w trzepak, ale rozkminiają nocami Leaugue of Legends czy Counter Strike ... granie w piłkę jest zupełnie nieprzydatne.

dlatego właśnie są genialni, mądrzy ale wręcz rachitycznie słabi a jak prądu braknie na pół godziny i nie ma gier i wirtualnej ułudy FB to bliscy samobójstwa 
nie mówię ze wszyscy ale wielu 

 

Sorry nie jestem za powrotem do jaskiń - jestem za postępem i rozwojem ale trzeba sobie zdawać też sprawę co oprócz wygody on za soba niesie
a propos 

44 minuty temu, witus napisał:

Myślisz, że takie rzeczy były możliwe w czasach kiedy spotykałeś się z kolegami na trzepaku?

Cytat

Po trzech dniach Apollo 11 wszedł na orbitę Księżyca. Armstrong i Aldrin przeszli do modułu księżycowego, który został odłączony i rozpoczął historyczne lądowanie. Astronauci wylądowali na Księżycu 20 lipca 1969 roku. Wkrótce Neil Armstrong przekazał Ziemi radosną wiadomość – „Orzeł wylądował”.

miałem wtedy 6 lat i ganiałem w krótkich portkach z brudnymi łapami oraz z kluczem na szyi i piłem super oranżadę z kumplami z jednej flaszki :) 

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Córka mieszkająca w Dolomitach mówi, że dzisiaj w zakładach pracy dostawali przepustki na przejazd do/z pracy, przyłapani na przemieszczaniu się w innym celu mandat 250Eu, na rogatkach patrole kontrolują wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.