Skocz do zawartości

Czym i w jaki sposób mogę zabezpieczyć podłogę od spodu???


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na melamine  - nic nie dawałem - a tylko takie budy mi sie trafiały do roboty :)
Jedna jakąś tylko miałem taką coś jak Bumerang - poleciałem impregnatem z atestem higienicznynym do wnetrz a potem Boll
Jak drewno wyłazi albo prawie wyłazi jakiś impregnat do drewna bym dał - tu podkłady samochodowe sie nie sprawdzą
Uwaga na toksyczność niektórych impregnatów - dłuuuugo sie utrzymuje i moze przenikac do wewnątrz

W takim bezmelaminowym przypadku faktycznie mozna by sie zastanawiac nad Dekalinami - ma to sens

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt nic nie pisze o starym, dobrym pokoście kładzionym na gorąco :)  Czyżby spalony w przedbiegach? Mój dziad wieśniak nawet sanie tym malował :)  lub jak kto woli zabezpieczał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kalapan napisał:

Ale nikt nic nie pisze o starym, dobrym pokoście kładzionym na gorąco :)  Czyżby spalony w przedbiegach? Mój dziad wieśniak nawet sanie tym malował :)  lub jak kto woli zabezpieczał...

Kiedyś nie było wyboru, dziś jest tyle specyfików że bawić się pokostem ma sens ?

podłoga przyczepy to nie jest prom kosmiczny, więc nie ma co się doktoryzować 

wybrać coś co jest w miarę trwałe żeby nie robić tego za kilka lat znowu i żeby nie odpadło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kalapan napisał:

Czyżby spalony w przedbiegach?

absolutnie nie Marku -  jest dokładnie tak jak napisał @kit - jesteśmy po prostu  za wygodni

to taka sama sprawa jak to ze nikt dziś minii z proszku nie rozrabia, nie tak dawno znalazłem gdzieś na chałupie kawałek metalu taka minia pomalowany - po ponad 40latach praktycznie brak rudej  pomimo tego że  nawierzchniowej farby na tym nie było

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, Tomek (w kolejności alfabetycznej)- temat wyczyściłem z "Waszych wycieczek osobistych" i bardzo Was proszę o nie skakanie sobie już do gardeł. Understand?;)

Mateuszu, wszystkiego najlepszego w Dniu Urodzin!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , bo ja się właśnie zastanawiam nad pokostem, ja mam czas, nie jestem wygodny i lubię rzeczy sprawdzone od lat w boju. jeżeli dobrze oczyszczę podłoże, a nawet z lekka przeszlifuję, to może pokost coś tam złapie? problem w tym, że to musi jakiś specjalny pokost być, gdzieś coś kiedyś czytałem.

 

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pokost impregnuje i włazi w drewno  wg mnie na oczyszczonej powierzchni ale do żywego drewna żeby to nie była tylko powłoka ale i wnikniecie w głąb
Ale z drugiej strony minię tez robi się z proszku Pb i pokostu i kładzie na stal
Niestety tych co u mnie robili już dzis z nami nie ma wiec nie mam jak zapytać jaki pokost do czego - trzeba by po forach hobbystycznych albo starych ludzi pytać
popularnym jest pokost lniany ale nie dam sobie łba uciąc ze to ten

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że w odpowiednim momencie przeczytałem wątek ;)

Porównujecie Bolla i Dekalina pod względem właściwości i wychodzi, że to dwie zupełnie odmienne warstwy pod względem właściwości. Czy dobrze rozumiem, że Dekalinowy impregnat to wersja "oddychajaca"?

Różnica w cenie przytłaczająca ale czy ktoś pracował jednym i drugim i może się wypowiedzieć jaka jest wydajność z 500ml?

Rodzi się jeszcze pytanie o zasadność całej operacji. Czy warto? Kiedy warto?

U mnie podłoga 31 lat raczej jest na fabrycznym zabezpieczeniu, wygląda zdrowo, po remoncie narożników trzeba będzie te miejsca zaimpregnować ale nie wiem czy warto iść na całość.

IMG_20190511_122025.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj czytaj karty wyrobu - linkowałem wyżej
Dekaphon 9735
Basic material : naphta mixture, solvents and propellants - uważam że nic tu nie oddycha

DEKAPHON 9750
Basic material : PVA-Dispersion, water, fillers, additives - być może ale raczej też nie

PVA - https://pl.wikipedia.org/wiki/Poli(octan_winylu)

Nigdy nie należy robić lepszego z dobrego bo można spier....    zrób winkle po drewnianemu i Boll, obzioraj dokładnie umywszy czy reszta jest ok - trudne to do ocenienia bo czasem niby jest ok a juz mikropory ma i wtedy DEKLINowe specyfiki   można polecieć cienka warstwą i zatka mikropory

Chciałbym pomóc ale stanu zmurszałości nie sposób ocenić nawet z najlepszych fot - trza to dotknąć skrobnąć i wtedy wiadomo :)

 



 

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do takich prac używam Valvoline Tectyl  ( są dwa rodzaje do powierzchni otwartych i do profili) - nie zawierają rozpuszczalników i to jest ich podstawowa zaleta - nie starzeją się, są cały czas elastyczne. Ja mam po prostu bardzie dobre doświadczenia z tymi środkami przy  samochodach. Nawet po kilku latach nie widzę by pękały czy się odwarstwialy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Valvoline Tectyl Bodysafe - środek do antykorozyjnego zabezpieczania podwozi samochodowych
Preparat na bazie wosku/bitgumu przeznaczony do zabezpieczania podwozi samochodowych i trwałych powłok malarskich przed bezpośrednim działaniem czynników erozyjno-korozyjnych.

https://autochemia.pl/product-pol-5138-Valvoline-Tectyl-Bodysafe-srodek-antykorozyjny-do-zabezpieczania-podwozia-5L.html

Geste toto @pawel1966 ?   Tryśnie z pistoleta czy to na pędzel tylko?   busa trza robić będzie to może może .........

Valvoline niezła chemia - tych środków nie znam z autopsji ale sam f-ma ok - Noooo a cegła juz chwile toto na sobie wozi no nie ?

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, smok_wawelski napisał:

Valvoline niezła chemia - tych środków nie zna ale sam f-ma ok
Noooo a cegła juz chwile toto na sobie wozi no nie ?

NIe tylko cegła, Nie odbieraj tego jako promocję jakiejś marki, tylko moje i syna ( a ma starych aut kilkanascie) doświadczenia po kilku latach, Oprócz Valvoline jest mi znana  inna tego typu marka jaką można  kupić - t0 Noxudol,  ale pewnie na rynku są jeszcze inne.  Ale cechy podobne - brak syntetycznych rozpuszcxalników i wypełniaczy ( kreda). Oczywiście najważniejsze jest dokładne oczyszczenie i przygotowanie podłoża - dokładne umycie i odtłuszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.