Skocz do zawartości

Czym i w jaki sposób mogę zabezpieczyć podłogę od spodu???


Rekomendowane odpowiedzi

Nie kwestionuje jakości Dekalinów to dobra chemia używałem,  absolutnie też nie twierdze też ze bitum z kauczukiem jest najlepszym środkiem do celu konserwacji podłogi budy.
Najlepiej byłoby  po prostu porównać co w nich siedzi w stosunku do 2x tańszych środków bez nalepki for karawaning ale odpowiedź choć  jest tutaj   niestety tez nie jest całkiem jasna:
https://www.dekalindirect.com/wp-content/uploads/MSDS-documents/Technical_Data_Sheet_Dekaphon_9750.pdf 
http://dekalin.nl/uploads/downloads/Technical_Data_Sheet_Dekaphon_9735.pdf
https://www.boll.pl/files/product/1052990195/boll-srodek-do-konserwacji-podwozia-karta-produktu-1l.pdf - niestety ubogo

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pare lat temu robiłem ówczesna przyczepe Bitexem Zastrzeżeń do powłoki nie miałem i spełniała założenia Nakładałem ropownicą a krawędzie, narożniki i okolice nadkoli dodatkowo przejechałem z pędzla Trzeba tylko mieć na uwadze że zapach będzie wyczuwalny przez kilkanaście dni po aplikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kit napisał:

Pare lat temu robiłem ówczesna przyczepe Bitexem Zastrzeżeń do powłoki nie miałem i spełniała założenia Nakładałem ropownicą a krawędzie, narożniki i okolice nadkoli dodatkowo przejechałem z pędzla Trzeba tylko mieć na uwadze że zapach będzie wyczuwalny przez kilkanaście dni po aplikacji

dokładnie tak samo robiłem u siebie, trzeba uważać żeby nie popryskać boków ;) 

malowałem wiosną i do lata wszystko wywietrzało, tak że nawet w czasie upałów już nic się nie wydzielało

rama jak zdrowa to nie widzę sensu pryskania, tam jest ocynk i przynajmniej u mnie zero śladów rdzy, a ma 30lat 

z tego co pamiętam to podniosłem max do góry budkę - najeżdżając na kliny, potem jeszcze podnośnikiem i wszystko zastabilizowane na łapach

tak że ropownicą spokojnie można było manewrować 

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale każdy może robić czym chce.Jest tylko jeden problem jeżeli ktoś będzie chciał za parę lat sprzedać przyczepkę to na taką zasmarkaną biteksem czy innym smalcem nabierze się tylko naiwniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku latach żaden nabywca nie pozna czy to Boll czy Dekalin czy jeszcze inny super środek for karawaning  bo wygląda to wręcz identycznie, analizy chem nikt nie robi a poza tym for karawaning też ma w sobie troche bolla czy  bitexu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitex a Bitex - różne sa bo to popularna żargonowa przyjęta nazwa konserwacji na bitumie i kauczuku tak jak na Ebera mówia Webasto :)
 

14 godzin temu, smok_wawelski napisał:

Nie kwestionuje jakości Dekalinów to dobra chemia używałem,  absolutnie też nie twierdze też ze bitum z kauczukiem jest najlepszym środkiem do celu konserwacji podłogi budy.

Twierdzę natomiast będąc pewny - ze daje radę i jest wiele tańszy - mowa u mnie o Bollu z natrysku a gesty jedynie przy nadkolach i składaniach

6 godzin temu, Cezarr napisał:

Dla mnie odpowiedź jest jasna, puszka Dekaphon 9735 Dekalin - 74 zł 500 ml Boll do konserwacji podwozia 15 zł 500 ml.
Efekt jest taki sam.

To samo twierdzi z autopsji Cezar i inni koledzy - wiec chyba całkiem sie nie mylimy

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, smok_wawelski napisał:

To samo twierdzi z autopsji Cezar i inni koledzy - wiec chyba całkiem sie nie mylimy

To się zapytaj jeszcze @Cezarr czy jeśli to było z autopsji, to czy użył tego środka od Decalinu czy w sklepie po prostu kupił tańszy i na oglądaniu towaru na półce w sklepie się porównywanie skończyło :skromny:. Dostałem ten środek 2 tygodnie temu w cenie 55 zł w Kenie we Wrocławiu, jeszcze nie używałem ale, moim zdaniem bitex poza tym że jest do metalu, to tworzy elastyczną warstwę ochronną. Ten środek bardziej niż na powierzchni, jest wchłaniany przez drewno - coś jak wosk, drewnochron, impregnat do drewna. Jeśli było by to to samo, to producenci używali by środków tańszych, a jednak większość bierze chemie od Decalina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tomii napisał:

To się zapytaj jeszcze @Cezarr czy jeśli to było z autopsji, to czy użył tego środka od Decalinu czy w sklepie po prostu kupił tańszy

Nie muszę sie pytać - starczy mi kilka przyczep Bollem zrobione uważam że z pozytywnym skutkiem i bez skutków ubocznych poza tygodniowym wietrzeniem  :)
miałem w łapach też środki Dekalina - robiłem nimi tez wiem jakie są,  Tomek ja przecież nie twierdze że Boll to środek do drewna - twierdze że to tani zamiennik i sprawdza się na starych budach nie robiąc im krzywdy, poza tym jeśli mówimy o sklejce powleczonej filmem melaminowym to już nie całkiem drewno a w ubytkach do żywego zauważ proszę że pisałem żeby zrobić po drewnianemu, pisałem też ze Decalin to dobra chemia :) 
Jakbym miał budę za 50kzł - pewnie robiłbym Dekalinem ale do budy za 5kzł to przerost formy nad 
treścią -  nie uwypukliłem tej zależności więc dopisuję :) 

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mundek28 napisał:

Ale każdy może robić czym chce.Jest tylko jeden problem jeżeli ktoś będzie chciał za parę lat sprzedać przyczepkę to na taką zasmarkaną biteksem czy innym smalcem nabierze się tylko naiwniak.

Taa, ludzie kupują budy w połowie zgniłe, z zaciekami, po wypadkach a nad konserwacja podwozia ktoś się będzie doktoryzował

zwłaszcza że w większości temat dotyczy pełnoletnich sprzętów

Powiem ci jeszcze, że po kilku latach ten bitex wygląda jak oryginalna podłoga

Trochę się przybrudzi, trochę spłowieje i przeciętny Kowalski nie będzie w stanie odróżnić

Moją malowałem 10lat temu i nie widzę żadnych negatywnych objawów, a podłoga ma 30lat 

Gdybym dzisiaj miał robić to jeszcze raz, idę do motoryzacyjnego i biorę pierwszy lepszy środek do konserwacji podwozi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, konrad_b napisał:

Moją malowałem 10lat temu i nie widzę żadnych negatywnych objawów, a podłoga ma 30lat 

Tu mamy tez temat -  trwałość bitumo-kauczuków a trwałość nazwijmy je ogólnie  olejowatych środków for karawaning tworzących cieńsza powlokę 
 

3 minuty temu, konrad_b napisał:

Gdybym dzisiaj miał robić to jeszcze raz, idę do motoryzacyjnego i biorę pierwszy lepszy środek do konserwacji podwozi

Ja też - ale biorę Bolla bo mam sprawdzony  :bevil: za różnice wpadam do spożywczaka i biorę sześciopak  płukacza gardła coby smród Bolla zabić  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomii napisał:

To się zapytaj jeszcze @Cezarr czy jeśli to było z autopsji, to czy użył tego środka od Decalinu czy w sklepie po prostu kupił tańszy i na oglądaniu towaru na półce w sklepie się porównywanie skończyło :skromny:. Dostałem ten środek 2 tygodnie temu w cenie 55 zł w Kenie we Wrocławiu,

Jak masz pytanie do mnie to pytaj wprost, będzie łatwiej. Jeżeli chodzi o środek z Decalinu to jak zauważyłeś jak go nie używałem, nie wiem
ile kosztował trzy lata temu ale dzisiaj w jednym ze sklepów kosztuje 74 zł, pewnie można poszukać taniej tak jak Ty to zrobiłeś ale 55 to dalej
przesada. Jak już napisałem przyczepka to nie prom kosmiczny i nie jest zbudowany z materiałów przywożonych z marsa, ja tylko napisałem
jak myśmy to zrobili i że jeżeli ktoś ma nadmiar gotówki jak najbardziej może zastosować jeszcze droższe środki, płacąc fachowcom
za wykonanie usługi. Oczywiście w ten sposób jak już słusznie zauważono można w tani sposób zamaskować zgnitka, w ten sposób maskuje się
również auta, handlarzyny są w tym wyszkolenie do perfekcji i ci sprzedający auta jak i przyczepy.
Tak więc podstawa to zdrowa podłoga, odpowiednio wyczyszczona i można używać tańszego środka. Ja osobiście nie widzę potrzeby wydawania
pieniędzy na coś co jest tylko droższe a działa tak samo.

Odnoszę wrażenie że zastosowanie czegoś w przyczepie co nie jest dedykowane uważane jest z góry za druciarstwo ???

https://mpcamp.pl/pl/p/Preparat-do-ochrony-podwozia-w-sprayu-Dekaphon-9735-Dekalin%2C-do-kampera%2C-przyczepy-kempingowej/482?utm_source=shoper&utm_medium=shoper-cpc&utm_campaign=shoper-kampanie-google&shop_campaign=7117805019&gclid=Cj0KCQjwjoH0BRD6ARIsAEWO9Ds7tjEjaIPzlNebioXZKl1V0bBvlTgHxyvYxvIgM-R4qRCF8qrWe1waAktjEALw_wcB

Edytowane przez Cezarr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Cezarr napisał:

pieniędzy na coś co jest tylko droższe a działa tak samo.

No to moje zdanie jest inne. To tak jak by porównywać kurtkę  goretexową z membraną do gumowego płaszcza deszczowego. W jednym i drugim można chodzić w deszczu, ale jak nie pada to w gumowym płaszczu ciężko wytrzymać. Nie działa to tak samo i tym samym nie jest :skromny: - producenci w "ciemie nie są bici", i nie stosowali by czegoś droższego,jeśli by miało tańszy zamiennik. Oni muszą ciąć koszty i między sobą konkurować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.