Skocz do zawartości

Czym i w jaki sposób mogę zabezpieczyć podłogę od spodu???


Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Tomii napisał:

No to moje zdanie jest inne. 

To Ci gwarantuje konstytucja ? 

Ciekawe tylko czy Wy wszystko wiedzący dopuszczacie w ogóle zadanie innych ? Wiesz nie chce mi się kopać z koniem, wykasuj proszę wszystkie moje wypowiedzi w tym temacie, tak będzie najlepiej. Nie chcę swoją niewiedzą wprowadzać w błąd użytkowników i obniżać prestiż forum.

 

Edytowane przez Cezarr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

41 minut temu, Cezarr napisał:

Oczywiście w ten sposób jak już słusznie zauważono można w tani sposób zamaskować zgnitka

Jasna sprawa - auto też kilo szpachli trohe laminatu a na dziury w spodzie szmata i gesty Bitex :)  ale przecież nie o tym gadamy i nie taki cel nam przyświeca :) 

 

41 minut temu, Cezarr napisał:

jeżeli ktoś ma nadmiar gotówki jak najbardziej może zastosować jeszcze droższe środki, płacąc fachowcom - za wykonanie usługi.

Może jego kieszeń -- jego wola.   Jeśli o mnie chodzi to kieszeń jest słaba a nawet jeśli byłaby mocna to nie uważam że jeśli można to należy oszczędzić i np. dać na jakiś dobry cel lub nawet przepić :)  Ale może nie zaglądajmy sobie do kieszeni bo to zwykle rodzi niepotrzebne emocje

 

41 minut temu, Cezarr napisał:

Ja osobiście nie widzę potrzeby wydawania    pieniędzy na coś co jest tylko droższe a działa tak samo.

19 minut temu, Tomii napisał:

W jednym i drugim można chodzić w deszczu, ale jak nie pada to w gumowym płaszczu ciężko wytrzymać. Nie działa to tak samo i tym samym nie jest

Prawie się zgadzacie :)  na podłodze budy działa to tak samo choć tym samym nie jest :)  Podłoga przyczepy pokryta bitumo-kauczukiem nie rodzi przypadku ciężkiego wytrzymania 

41 minut temu, Cezarr napisał:

Odnoszę wrażenie że zastosowanie czegoś w przyczepie co nie jest dedykowane uważane jest z góry za druciarstwo

Takie założenie  jest błedne jeżeli isnieje alternatywny środek sprawdzony i poparty skutecznością wieloletniego użytkowania
Druciarstwem w omawianym przykładzie byłoby np. psiknąc Bollem po żywym 
drewnie albo załadować konserwacje na dziurawą czy zgnita podłogę
 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cezarr napisał:

Ciekawe tylko czy Wy wszystko wiedzący dopuszczacie w ogóle zadanie innych ? 

 

Proste że nie :hehe:.  Tomasz to jest forum dyskusyjne. Każdy może się wypowiedzieć, ale też trzeba mieć świadomość tego, że ktoś może Cię skrytykować, mieć inne zdanie i swoje argumenty. Do momentu kiedy nie mamy hejtu, tylko wymiana argumentów to wszystko jest ok. 
Ja Bitexu bym w swojej budce bym nie robił :palacz:, a inni powiedzą że frajer ze mnie bo kupuję drogie środki do karawaningu. Zapewniam Cię że nawet jeśli padną takie stwierdzenia tu, to przy swoim twardo będę stał :bzik:, i zmienił bym je dopiero gdyby Decalin spowodował zgnicie mojej podłogi :blink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek wystarczy bo zaśmiecamy temat, niech autor tematu sam wybierze. ?

P.S

Też w aucie chciałbym stosować zawsze orginalne części i jeździć tylko do serwisu, niestety nie stać mnie na to, dlatego szukam alternatywnych rozwiązań tak jak to robię z przyczepą. Życie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a robiło się już tak miło..... konstruktywnie........  na argumenty ...............
Voku przybywaj albo Tomku czyń honory domu :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OT 
Obydwaj Koledzy - próbowałem delikatnie zasugerować 

Godzinę temu, Tomii napisał:

to jest forum dyskusyjne. Każdy może się wypowiedzieć, ale też trzeba mieć świadomość tego, że ktoś może Cię skrytykować, mieć inne zdanie i swoje argumenty. Do momentu kiedy nie mamy hejtu, tylko wymiana argumentów to wszystko jest ok. 

Moge przytoczyć z powiadomień że obaj jeździliście po sobie ale nie  o to chodzi - uspokoiło się bo Voku pociął  a Ty Bob Duży znów zaczynasz prowokować a Cezarr daje sie wypuszczać - to nie jest odpowiedni styl dyskusji wybaczcie zachowujecie się jak szczeniaki w piaskownicy - wiec proponuje Obu  -skoncentrujmy sie na wadach i zaletach Bolla, Bitexu i Dekalinu w myśl https://forum.karawaning.pl/topic/423-regulamin/ pkt. 6 oraz 7,b
Uprzedzając mozliwa krytyke - to nie jest lizak dla Tomka bo jak widac w watku nasze zdania sa b. mocno rożne ale jednak potrafimy je wyrażać w sposób właściwy i nie zniżać sie do poziomu piaskownicy

 

 

 

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, konrad_b napisał:

rama jak zdrowa to nie widzę sensu pryskania, tam jest ocynk i przynajmniej u mnie zero śladów rdzy, a ma 30lat 

Tak mi się gdzieś przewinelo na początek  i zauważyłem - otóż wg mnie nie do końca tak jest jak piszesz oczywiscie nie kwestionyje Twojej ramy ale widziałem młodsze skorodowane. Chodzi o to ze jeśli jest pocynk ok nie rdzewieje ale ten pocynk jest ścierany erodowany przez wodę, piach czy sól jeśli ktoś jeździ zima.
Auta też są w pocynku i się je konserwuje na spodzie własnie po to żeby konserwacja ochroniła cienki  pocynk który jak zeroduje to pojawia się ruda to samo odnosi sie do ramy przyczepy. Sam pocynk jest dość delikatna i cienka powłoką antykorozyjna a uszkodzenie tej powłoki zaczyna kłopot rudej  wiec konserwacja czy inna powłoka chroniaca pocynk  jest tu jak najbardziej pożądana
A w sumie łatwiej pryskajac konserwacja jechac po ramie niz ja osłaniac :) 
I tu nie jedziemy metalowej ramy na pewno Dekalinem a Bollem :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, smok_wawelski napisał:

Tak mi się gdzieś przewinelo na początek  i zauważyłem - otóż wg mnie nie do końca tak jest jak piszesz
Chodzi o to ze jeśli jest pocynk ok nie rdzewieje ale ten pocynk jest ścierany erodowany przez wodę, piach czy sól jeśli ktoś jeździ zima.
Auta też są w pocynku i się je konserwuje na spodzie własnie po to żeby konserwacja ochronić pocynk który jak zeroduje to pojawia się ruda to samo odnosi sie do ramy przyczepy.
Sam pocynk jest dość delikatna i cienka powłoką antykorozyjna a uszkodzenie tej powłoki zaczyna kłopot rudej  wiec konserwacja czy inna powłoka chroniaca pocynk  jest tu jak najbardziej pożądana

Niby ten ocynk ma chronić na lata, ale jk się robi już całą podłogę to nie zaszkodzi zabezpieczyć tą ramę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, ja robiłem podłogę takim specyfikiem. Trochę droższe od bitexu. Tylko u mnie podłoga nie ma żadnej oryginalnej powłoki ochronnej. Wyglądała jak sklejka pryśnięta czarnym matem :oslabiony:

IMG_0211.thumb.JPG.8a42759c88ac43ecbea3acb612bedb80.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, BUMERANG napisał:

Wyglądała jak sklejka pryśnięta czarnym matem :oslabiony:

Tak właśnie wyglada film melaminowy :)  choć nie mogę tego stwierdzić na 100% bo nie widziałem w realu  spodu w Twojej
BONDEX to raczej środek na żywe drewno tu ale skoro trzyma się czarnego matu to fajnie - Bondex jest dość taki elastyczny
https://www.bondex.pl/produkty/lazury-do-drewna/lazura-do-drewna
Tak to wyglądało u mnie przed konserwacja - fota marna ale innej niestety nie mam

20191027_133728.jpg

Godzinę temu, Zulos napisał:

Qrczę - wszedłem w temat, żeby coś może merytorycznie się dowiedzieć albo zabrać głos, a tu wszedłem do klatki MMA...:-)

spokojnie coś tam merytorycznie tez jest wrzucone :)  z z boku klatki się nie oberwie :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, smok_wawelski napisał:

Tak właśnie wyglada film melaminowy :) 

Chłonęło jak gąbka więc trzyma się na pewno. W poprzedniej cepce podłoga wyglądała jak pomalowana olejną. I był to otyginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie była melamina bo ona tak nie chłonie to draństwo jest takie podobne do plastiku
To musiał byc jakiś czarny zmurszały juz impregnat
Z ciekawości - to na tym Steckermanie czy na jakiejś starszej budzie ?

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.