Skocz do zawartości

Electrolux rm270


Rekomendowane odpowiedzi

Uszczelka moze byc tez jednoczesciowa z klinem.

Tak czy inaczej klin wyciagasz oby poluzowac uszczelke i zdemontowac okno

Nie trzeba sznurka wyjdzie na wypych

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak sobie rozkrecam, rozcinam rozne zakamarki przyczepy w celu upewnienia sie co do przecieków i jak narazie nic nie znalazlem. Tapeta tam gdzie widać pomalowana ale w zakamarkach, w szafkach, pod skrzyniami, za lodówką, w szafie zero oznak wilgoci czy zacieków pościągałem nawet listwy które maskują łączenia sklejki. Zauważyłem tylko ze w chyba 2 miejsach tak jakby poszycie odkleiło się od styropianu ale narazie to zostawię w spokoju

IMG_20200228_171712.jpg

IMG_20200228_171722.jpg

IMG_20200228_171735.jpg

IMG_20200228_172014.jpg

IMG_20200228_172625.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 fazie testów odpalony piecyk na minimum bo akrylowym bezbarwnym malowałem skrzynie pod siedziskami a w lodówce na gazie bez zamontowanego radiatora ktory napewno usprawni chlodzenie 1 stopnień na plusie w zamrazalniku - 4,  ale nie spodziewałem się ze otworzenie drzwiczek dosłownie na chwile od razu podnosi temperaturę w lodówce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2020 o 09:19, smok_wawelski napisał:

Uszczelka moze byc tez jednoczesciowa z klinem.

Tak czy inaczej klin wyciagasz oby poluzowac uszczelke i zdemontowac okno

Nie trzeba sznurka wyjdzie na wypych

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Mam pytanko szanowny kolego, otóż dziś zdemontowałem to stałe okno pylo pęknięte (szyba wewnetrzna, na szczescie) ale przy demontazu okazalo sie ze ta szyba odchodzi od krawędzi tak do połowy okna i pasuje ją czymś podkleić ale czym? Druga sprawa to ze wyczyścić uszczelkę z tej masy to prawdziwa sztuka i chyba bym wylysial gdybym musial wszystkie okna wyciągać......  Ale udało się uszczelka czysta, okno czyste, buda wyczyszczona, butyl między poszycie i uszczelkę oraz miedzy szybę a uszczelkę,

A beznyna ekstrakcyjna zdziałała cuda.... Choć mysle ze nafta jest lepsza bo neutralna dla gumy i ja np naftą czyszczę łańcuch w motocyklu ktory posiada oringi.  Ale nie w tym rzecz okno wstawiłem poszlo mi 2 tuby silkalastometru..... Wiem bogato dalem jak odchylilem uszczelkę wewnatrz budy to widzialem butyl :) zdarzylem przed deszczem w ostatniej chwili i nie zalozylem klina... I teraz pytanie jakie są patenty na klina bo przez 30 min zalozylem 10 cm........ 

IMG_20200303_171433.jpg

IMG_20200303_171430.jpg

IMG_20200303_171425.jpg

IMG_20200303_193541.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, muflonpl napisał:

............. beznyna ekstrakcyjna zdziałała cuda..... I teraz pytanie jakie są patenty na klina bo przez 30 min zalozylem 10 cm........ 

 

benzyna lakowa jest lepsza bo nie jest taka lotna

klina wkładasz na ciepło i na mokro, woda z płynem do naczyń, można z drutu zrobić jakieś patenty, ale mi najlepiej wkładało się klina małą szpachelką i wkrętakiem płaskim - pamiętaj żeby nie naciągać klina, bo po czasie kurczy się i będzie d00pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klin robiłem tak jak Krzysiek pisze - płyn do naczyń i wygiałem z drutu takie oko żeby mi uszczelkę rozchylało i jechałem wkoło a klina dociskałem  - 2min na okno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.