Skocz do zawartości

Electrolux rm270


Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, smok_wawelski napisał:

To nie Twój przypadek  - poczułbyś - amoniaku nie sposób  nie poczuć  capi jak wściekły

Napewno nie byla odpalana bardzo dlugo i piecyk gazowy tez,nie bylo rury odprowadzania spalin bo ktos wsadzil mała lodówkę na 220 i rura przeszkadzala.Po zakupie nowej rury zalozeniu nowego oringu piecyk odpalił od 'strzała'. Piszę o wycieku z ciekawości bo prosta konstrukcja lodówki a nikt do tej pory  chyba nie probowal reanimować po wycieku. 

Skład czynnika w lodówce absorbcyjnej czyli niezla mieszanka wybuchowa:) 

woda amoniakalna, odrobina chromianu sodu i wodór

Edytowane przez muflonpl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Po 5h w srodku chyba cieplej niz na zewnatrz, bulgotanie nadal jest ostukalem calosc przez deseczkę mlotkiem i nie pomoglo, czy to bulgotanie to norma? 
Miałem ten przypadek w sumie w trzech lodówkach. Jedna nie ruszyła mimo obracania. Druga po obracania ruszyła. Trzecia ruszyła dopiero wymieniłem ocieplenie i ruszyła

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulgotanie a raczej odgłos przelewającego sie płynu to normalne - looknij na rysunek który zamieściłeś  -tam masz odp. co i jak sie dzieje w agregacie tej lodówki
Miałem takie trupy - czasem po dłuższym okresie podłączenia do 230v któryś ruszył  ale zmartwię Cie raczej czeka Cie zakup
Zostaw ja na 2-3 dni pod prądem i zobaczysz

Możesz obmacać tył gdzie jest ciepły - da to info czy ciepły roztwór krąży - ale wiele Ci to nie da i tak przecież nie rozbierzesz agregatu i drutem nie przetkasz ani amoniaku nie dobijesz.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda amoniakalna jest do dostania za kilka zl roztwór 25%,chromian sodu również. Kwestia tego gazu tylko i jak to wtłoczyć pod ciśnieniem to jedyna trudność. Zostawiłem ja na noc do góry nogami jutro ją odpalę na kilka dni. 

Kolego Klonik058 jak wymiana ocieplenia miala jakikolwiek wplyw na sprawność lodówki?

Znalazlem na niemieckim forum gdzie czlowiek napisal ze odratowal dwie lodówki odwaracjac je do gory. Nogami i do rurek na trytytkach przymocował szlifierkę oscylacyjną i zostawił na caly dzien włączoną tez sprawdze ten patent 

Edytowane przez muflonpl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popróbuj w sumie to nie kosztuje patent podobny jak udar - nie uwal szlifierki bo  ona nie jest do pracy ciągłej choć w tym przypadku pracuje w zasadzie bez obciążenia -  i życzę żeby ruszyła :) a jak gdzie robią pustaki w okolicy to na wibrator ja dawaj - żart ale zasada ta sama  :) 

Dobijanie robiło sie to w serwisach przez cienka rurkę która gdzieś tam zapewne jest, przy użyciu takiej pompy do tego,  rurkę później zagniatano i zalutowywano.
Tyle że nikt już chyba dzisiaj  tego nie robi bo lodówki absorpcyjne wymarły. A i ekonormy chyba zabraniają zabaw z amoniakiem.
Wg mnie jak próby reanimacji domowymi sposobami nie dadzą skutku to w Twoich uwarunkowaniach uważam tylko lodówka sprężarkowa 230v 
Grubsze próby reanimacji miałyby tylko sens jeśli byś potrzebował lodówki na gaz ze wzgl na dość wysoki koszt takiej lodówki nawet w używce
Ok ale nie wnikam - Twoja kieszeń Twoja decyzja :)  Dodam tylko ze nawet jak Ci ruszy to czort wie ile to jeszcze pochodzi nawet po dobiciu też nie masz gwarancji że będzie hulać bo w tym wieku to może tam jakiś  syf latać i raz puszczać i znów za chwilę zatykać.

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Kolego Klonik058 jak wymiana ocieplenia miala jakikolwiek wplyw na sprawność lodówki?

 

 

Ma i to dużo. Lodówka absorpcyjna działa na zasadzie ciepła, im cieplej tym zimniej. Dziwnie to wygląda wiem. Ale taka jest prawda jeżeli ocieplenie będzie przepuszczało ciepło to grzałka nie będzie w stanie na tyle dogrzać aby Skroplony amoniak w parowniku, w otoczeniu wodoru, zaczął intensywnie parować, pobierając ciepło z wnętrza komory chłodniczej.

 

Lodówka absorpcyjna posiada 3 rodzaje grzałek jest to grzałka 12 , 230 i gaz

Grzałka na gaz na na dole palnik, grzałką jest komin.

 

 

 

 

Woda amoniakalna jest do dostania za kilka zl roztwór 25%,chromian sodu również. Kwestia tego gazu tylko i jak to wtłoczyć pod ciśnieniem to jedyna trudność. Zostawiłem ja na noc do góry nogami jutro ją odpalę na kilka dni. 

 

Poszukaj gdzieś tu na forum jest użytkownik albo był który kiedyś od jakiegoś serwisanta dostał informację jak samemu uzupełnić czy Wymienić roztwór wody amoniakalnej.

 

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek - o to to - poddałeś myśl a może tam już jest biedna grzałka u kolegi i słabe grzanie powoduje nikłe chłodzenie, niby pewnie to zwykła spirala na kanthalu zapakowana w rurke ale może juz straciła trochę właściwości i słabiej grzeje - mało prawdopodobne  co prawda ale może warto zobaczyć jak ta grzałka grzeje

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek - o to to - poddałeś myśl a może tam już jest biedna grzałka u kolegi i słabe grzanie powoduje nikłe chłodzenie, niby pewnie to pewnie zwykła spirala na kanthalu ale może juz straciła trochę właściwości i słabiej grzeje

A na gaz też nie idzie. Więc nie grzałki. kolega Wspomniał, że w lodówce cieplej po tym jak podłączył ją więc krąży tam sama woda bez amoniaku. Amoniak jest skrystalizowany. Coś bym to doradził, ale nie na forum tylko prywatne wiadomości. @muflonpl Zostaw ją przynajmniej na 12 godzin do góry nogami, później postawiłam na jakieś dwie godziny normalnie i Uruchom.

Co jakiś czas opłakują z tyłu po rurkach . Jak będzie stała do góry nogami a potem Jak postawisz ją normalnie.

 

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smok_wawelski ja to wiem jak odbywa sie uzupelnianie czynnika w nowszych lodowkach przez krociec. Ale w tej mojej lodówce w baniaczku na amoniak wspawany jest fabryczny zawór na kluczyk 10 próbowałem go delikatnie ruszyć zeby zobaczyc czy jest ciśnienie ale ani drgnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata ma to nie dziwota :) a swoją drogą ryzykant jesteś bo taki stary korek to i urwać sie moze  - jak zasmrodzisz amoniakiem okolice to Ci kota pogonią :) 
Jak jest na kluczyk to i tak praktycznie  którędyś musiał mieć podawane ciśnieniem, odcinane i odłączane - nie ma fizycznej możliwości  bez odcięcia po napełnieniu  bo poleciałoby w powietrze.  Chyba  że pod  wkrętem na kluczyk jest zawór obrazowo mówiąc jak wentyl opony - zawsze musi być kolejność nabicie-odcięcie-odłączenie źródła ciśnienia inaczej leci w powietrze.

Ten magik z OLX coś  tam chyba kiedyś pisał na ten temat ale to mętnie mi się przypomina i mogę się mylić - looknij może tam po jego ogłoszeniach z czynnikiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



atak praktycznie  którędyś musiał mieć podawane ciśnieniem, odcinane i odłączane - nie ma fizycznej możliwości  bez odcięcia po napełnieniu  bo poleciałoby w powietrze.  


A masz pewność że jest tam ciśnienie? A czy przypadkiem podgrzewanie nie powoduje pracy. Ale to tylko domysły. Kiedyś mnie korciło aby odkręcić. Ale smrodu się bałem.
Rozmawiałem z tym gościem z olx-a
Coś tam mi powiedział, ale za dużo nie chciał bez zamówienia.
Nie Zamówiłem u jego roztworu bo uruchomiłem inną lodówkę.
Powiedział, że jak zamówię to instrukcje mi poda do nabicia i że każdy może załadować samemu.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj wspawany jest kruciec z gwintem zewnetrznym a w tym krućcu jest zaworek. Myślę ze na ten krociec nakrecane jest cos w rodzaju trójnika gdzie z boku jest podawany czynnik a od przodu w lini prostej jest jakis zawór z długim kluczem. 

 

Cos w tym stylu

https://elgracool.pl/product-pol-1296-Zawor-do-bezstratnego-napelniania-A-33410.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem,  bazuje na tym opisie z rysunku co był cytowany na poprz, stronie - w sumie moja chodziła  szału nie było na gazie ale browar dało sie wypić :) 
Reanimowałem innym ludziom nie odważyłem się z podobnych powodów :)

6 godzin temu, muflonpl napisał:

Do skroplenia amoniaku przy temperaturze około 20C wymagane jest ciśnienie minimum 14bar.....Rozszczelnienie lodówki powoduje wyciek par amoniaku oraz ubytek ciśnienia, co powoduje niemożność skroplenia 

 

1 minutę temu, muflonpl napisał:

jest kruciec z gwintem zewnetrznym a w tym krućcu jest zaworek.

czyli tak jak pisałem - jest odciecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.