Skocz do zawartości

Electrolux rm270


Rekomendowane odpowiedzi

Czekamy na testy z zasilania gazowego, jestem ciekawy efektu

Będzie robić. Przecież to jest tylko na grzałka.

Zasada jest taka, że jak będzie ciepło to będzie zimno.

 

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, klonik058 napisał:

Będzie robić. Przecież to jest tylko na grzałka.

Zasada jest taka, że jak będzie ciepło to będzie zimno.

 

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Zasada jest taka im cieplej tym zimniej, myślę o zastosowaniu kominka z rury miedzianej odpowiedniej srednicy z tej racji ze miedź szybciej się nagrzewa i lepiej oddaje ciepło, z tej racji ze nie moge kominka dospawac muszę go zamocować na stalowych opaskach zaciskowych, wydaje mi się ze miedziany kominek lepiej będzie oddawał ciepło do agregatu a co za tym idzie szybciej bedzie chlodzila odpalona tylko na gaz

Edytowane przez muflonpl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, klonik058 napisał:

Będzie robić. Przecież to jest tylko na grzałka.

Zasada jest taka, że jak będzie ciepło to będzie zimno.

 

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

No więc musialem trochę skrócić kominek gazowy bo nowy agregat jest trochę niższy, zabezpieczyłem tez rurkę którą zimno idzie do wnętrza lodówki alufoxem za pomocą trytytek. Zamontowałem w przyczepie i zdemontowałem bo okazało się że zapomniałem wkładki ktora blokuje przepływ spalin :) odpalilem na gazie o godzinie 20... Minęła 20:20 i szron w lodówce... A w przyczepie piecyk chodził od kilku godzin i pracowalem w koszulce wiec ponad 20 stopni bylo. Wiec jestem super zadowolony trochę pracy bylo trochę przeróbek też. Teraz bym to zrobił w jeden dzień.... Myślę tez na tym jak jeszcze odprowadzić nadmiar ciepla ze spalania gazu, bo to ten kominek tak grzeje blache zlewozmywaka i kuchenki a nie agregat. Cos wymyślę na to tak zeby nie studzic rury ktora odprowadza spaliny na zewnątrz bo bedzie się skraplala woda musi to byc jakas osłona. 

 Mam jedno pytanie miejsce palnika się nie zmienilo ale wyjąłem wziernik podczas montażu potem go założyłem i nie widzę plomienia... Jak ją założyć??? Z jednej strony jest nacięta tym nacięciem w strone palnika.? 

IMG_20200225_171837.jpg

IMG_20200225_180208.jpg

IMG_20200225_180212.jpg

IMG_20200225_202052.jpg

IMG_20200225_202058.jpg

Edytowane przez muflonpl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

.... Myślę tez na tym jak jeszcze odprowadzić nadmiar ciepla ze spalania gazu, bo to ten kominek tak grzeje blache zlewozmywaka i kuchenki a nie agregat. Cos wymyślę na to tak zeby nie studzic rury ktora odprowadza spaliny na zewnątrz bo bedzie się skraplala woda musi to byc jakas osłona.    

 

 

  

 https://forum.karawaning.pl/topic/5174-odprowadzenie-ciepła-od-pracującej-lodówki/

 

Ja zamontowane mam wiatraki komputerowe 10×10 w górnej kratce

Narazie na włącznik, ale kupiłem sterownik temperatury, aby wyłączało się samo w nocy

1383ead7f17f3dd8972e6183784a6fd5.jpg&key=526bc80a5ff2c44e9e002627c7b51c9244d32d40871f1ce3a422c6417506b886

 

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie dużo chłodniej za lodówką po zastosowaniu oslony z aluminiowej rury spiro dobra bylaby tez taśma taka jaką się owija rury wydechowe. 

https://allegro.pl/oferta/bandaz-termiczny-tasma-na-wydech-kolektor-opaski-8774001925?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

IMG_20200226_192120.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zauważyłem ze chlodna jest po bokach a ze jest tam trochę miejsca obłożę ja z prawej strony w szafce wełną mineralną lub wsunę na ciasno styrodur z lewej dam ze 3 warstwy alufoxa bo jest mniej miejsca. Od tyłu na uskoku ponizej palnika tez moglem dać kilka warstw alufoxa bo jest tam sporo miejsca ale juz nie będę jej demontował jak wszystko sprawnie działa jesli nie będą mi odpowiadały temperatury w lecie to wtedy nad tym pomyślę. I zostal teraz do montażu radiator 

Edytowane przez muflonpl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, smok_wawelski napisał:

No proszę proszę - Marcinowi z Prudnika konkurencja lodówkowa rośnie :)  jestem pod wrażeniem uporu w działaniu - gratki

Mam pytanko, zauważyłem ze w jednym oknie po podważeniu uszczelki masa zostala na blasze przyczepy i masa jeat dosc malo elastyczna z racji wieku. Demontować okno, czyścić i nałożyć silkalastomer? Czy wystarczy jak objadę dookoła bez demontazu? Nie wien czy trzeba usuwać stare uszczelnienie, to tylko jedno okno które jest na stale i nie otwiera się reszta z szybami otwieranymi jest wporzadku. Powiem wam szczerze ze szukalem ponad 3 miesiące przyczepy bez mankamentów ale teraz po przemyśleniu pewnych spraw chyba bardziej mnie cieszy dłubanie przy tej przyczepie i poprawianie mankamentów :) nie życzę sobie tego ale w przyszłości ciekawym doświadczeniem byłby np. remont scian wewnętrznych 

Edytowane przez muflonpl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się choroba rozwija się prawidłowo :)
Ciekawsze i bardziej prawidłowe jest naprawianie ścian od zewnątrz :)
Uszczelnienia gdzie by nie były - zawsze zasada usunąć stare wyczyścić odkurzyć odpuścić i nałożyć nowe
Inaczej to jak leczenie syfa okladami z rumianku :)

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, smok_wawelski napisał:

Znaczy się choroba rozwija się prawidłowo :)
Ciekawsze i bardziej prawidłowe jest naprawianie ścian od zewnątrz :)
Uszczelnienia gdzie by nie były - zawsze zasada usunąć stare wyczyścić odkurzyć odpuścić i nałożyć nowe
Inaczej to jak leczenie syfa okladami z rumianku :)

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

Jakies wskazówki co do demontazu okna? Bo jakoś nie mogę znaleźć, bo montaż domyslam sie ze na tzw sznurek jak w starych autach

Edytowane przez muflonpl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, muflonpl napisał:

Jakies wskazówki co do demontazu okna?

Po zewnętrznej stronie powinieneś mieć między uszczelkami klin rozpierający. Wyciągasz go i praktycznie szyba powinna wyjść z wewnętrzną częścią uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.