Skocz do zawartości

Adria Adora 673 pk


M&D

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Sebastian Daroń napisał:

w holowniku max dopuszczalny nacisk 85kg, i tak mam na haku w/g wagi

twoj stosunek to nie delikatny... tylko 1tona różnicy i to pewnie to robi robotę, co do szybkości to już nie jeden zestaw widziałem złożony w rowie, więc jak dla mnie to 85km/h wystarczy nie spieszy  mi się a i drogi nie nadgonię jadąc 120km/h, pozatym kupując taką budę liczyłem się z tym że nie będę zapindalać ;)

Chętnie sprawdziłbym różnicę w jeździe ale większej budki chyba mieć już nie będę.  120 nie jeżdżę, szkoda ryzykować, 100-105 idzie idealnie i zasięg odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 31.07.2020 o 09:07, Pirmin napisał:

Przyczepka zamówiona, będzie do 2 tygodni,

 

W dniu 31.07.2020 o 16:46, jacek00 napisał:

Który dealer Adrii tak szybko przyczepy załatwia?

Albo @Pirmin zrezygnował albo robią zapasy:

https://www.otomoto.pl/oferta/adria-adora-673-pk-cargo-pomorze-wejherowo-model-2020-bogate-wyposazenie-odbior-08-2020-ID6CQOBx.html?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze robią zapasy. Od rocznika 2021 ta budka bedzie juz na osi blizniaczej. 

Swoja droga podziwiam ludzi którzy kupują w PL. Dzwonilem do elcampu... totalny brak zainteresowania zarobkiem. Człowiek którego polecił mi Pirmin bylo poza firmą ale kobieta z którą rozmawiałem pomogla mi podjąć decyzje. Pieniądze zostawiam zdecydowanie w DE

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Myślę ze robią zapasy. Od rocznika 2021 ta budka bedzie juz na osi blizniaczej. Swoja droga podziwiam ludzi którzy kupują w PL. Dzwonilem do elcampu... totalny brak zainteresowania zarobkiem. Człowiek którego polecił mi Pirmin bylo poza firmą ale kobieta z którą rozmawiałem pomogla mi podjąć decyzje.
 
 
 


Czyli w Elcamp wszystko po staremu.

Pieniądze zostawiam zdecydowanie w DE
 
 


Niestety. Nie Ty pierwszy nie ostatni ;)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, filipert napisał:

Nie zrezygnował, kupiłem w Elcampie, w Cargo mieli drożej i jakoś gorzej z kontaktem... ale to chyba od szczęścia zależy...

4 godziny temu, infer napisał:

Myślę ze robią zapasy. Od rocznika 2021 ta budka bedzie juz na osi blizniaczej. 

Swoja droga podziwiam ludzi którzy kupują w PL. Dzwonilem do elcampu... totalny brak zainteresowania zarobkiem. Człowiek którego polecił mi Pirmin bylo poza firmą ale kobieta z którą rozmawiałem pomogla mi podjąć decyzje. Pieniądze zostawiam zdecydowanie w DE

 

 

 

Hmm, no to ja chyba miałem szczęście, chociaż było to moje drugie podejście do nich, zadzwoniłem że będę za godzine, usiadłem z chłopem i wszystko ustaliłem co i jak, na durgi dzień potwierdzenie ceny i zakup, w ciągu 3 dni ściągnęli ją dla mnie z Słowenii, także byłem już ją zobaczyć i ustalić co jeszcze mają pozmieniać. Brałem pod uwagę DE, bo generalnie problemy z kontaktem są z firmami od amperów czy kempingów... wszystko im się sprzedaje to nie bardzo im zależy... Co do DE to napisałem do ca 10 firm z Mobile.de co wystawiali przyczepki, odezwały się dwie, także można powiedzieć jak w PL, dodatkowo trzeba po nie jechać 10h w jedną stronę, papiery ogarniać, a przypadku leasingu jeszcze więcej, ceny są niższe niż w PL o ca 2500EUR, ale wystarczy powalczyć z polskim dealerem i też tyle uzyskamy. Oczywiście ja akurat szukałem konkretnego modelu, którego nie zbyt dużo, także w PL były dostępne 2 szt, a w DE może z 15 szt. Także reasumując póki Elcamp się spisał, zobaczymy jak im pójdzie montaż akcesoriów, czy wszytko będzie działać i czy odbiorę przyczepkę w terminie... Wtedy ostatecznie wypowiem się na temat chłopaków z Krakowa. 

Przy okazji to do braku dostępności przyczep dochodzi jeszcze brak dostępności wyposażenia, np. chcesz na już markizy 5m, to się okazuje że będzie na początku września.. itp. 

Pozdrowionka.

4 godziny temu, Suzu4x4 napisał:


 

 


Czyli w Elcamp wszystko po staremu.



Niestety. Nie Ty pierwszy nie ostatni ;)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

 

No to ja miałem chyba szczęście... ale faktycznie lepiej pojechać i na miejscu ustalić i wtedy zaraz inna jest rozmowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2020 o 21:32, maarec napisał:

Oczywiście 85kmh będzie bezpieczniej, taniej - paliwo, ewentualny mandat. Jestem bardzo ciekawy czy ten metr długości w stosunku do mojej i Mandrola robi taką różnicę w jeździe. Próg komfortowej jazdy to ja bym zawiesił powyżej 120kmh. Dopiero wtedy czułbym się spięty. Mam wrażenie, że coś nie tak z wyważeniem  budki. Przypominam, że z takim ogonem nacisk musi być bliski max, czyli prawdopodobnie 100kg. U mnie delikatnie lepszy stosunek wagi bo min 2700-2900 do 1700kg. 

@MandrolTwoj przejazd do Hiszpanii też chyba nie był poniżej 100kmh? Na Twoim miejscu kupiłbym na szybko klimę w markecie lub zamówił kurierem z Polski.

Myślę, że ten metr nie zrobiłby różnicy.

W życiu holowałem 3 długości przyczepek- pierwsze dwie Hobby 420 i Hobby 460 z ATC holowałem Chevroletem Orlando DMC 2291kg i Mitsubishi L200 DMC2850 oraz Adria 573 również z ATC Discovery Sport DMC 2660kg i najlepiej holowało mi się właśnie najdłuższą z nich. Przy każdej z nich dobijałem czasem przy wyprzedzaniu do 120km/h i tylko przy tej ostatniej nie czuję dyskomfortu. Ona idzie za DS jak po sznurku. Wyprzedzanie TIR-ów nie sprawia żadnego problemu z tzw. "zasysaniem". ATC to jest "MUST HAVE" dla mnie przy zakupie przyczepki! Koszt znikomy przy całości kwoty zakupu a działa na mnie bardzo uspokajająco;) Gdybym jechał przepisowo (a powinienem) to w Hiszpanii byłbym w sobotę po południu zamiast w piątek po południu. Jednak 20-25km/h przy trasie 3300km robi różnicę...

Temperatura na zewnątrz skutecznie podziałała na moją wyobraźnię co do następnych 3 miesięcy spędzonych tutaj...

20200802_183910.thumb.jpg.d98cf7e30affbc8b4f299dc2eac30bf8.jpg received_752772008892888.thumb.jpeg.efb7bab91abdf5985b8a39ee0e03a6aa.jpeg

Byłem w Leroy i Media- porażka! Upały wymiotły półki i zostało tylko badziewie, które wymagałoby rzeźby w przyczepie. Mamy bardzo dobrego szefa, który zdecydował o dofinansowaniu 400EUR dlatego poszedłem na całość, dołożyłem 2 stówki i zamówiłem to:

https://www.orange-marine.com/climatiseurs/5361-climatiseur-portatif-ac2401.html

Próbowałem kupić w Hiszpanii ale dostawa za 2-3 tygodnie a we Francji mają na stanie. Ciekaw jestem jak się to będzie sprawowało przy tych upałach. Dam znać- może to jakaś alternatywa dla podławkowej Trumy, której nie zdążyłem zamontowac przed wyjazdem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, infer napisał:

Myślę ze robią zapasy. Od rocznika 2021 ta budka bedzie juz na osi blizniaczej. 

Standardowo nadal będzie na osi pojedyńczej, a w opcji na osi bliźniaczej. 

Wrzucam PDF ze specką na 2021 rok. 

adora_673-pk_en_2020-08-04.pdf

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Pirmin napisał:

zadzwoniłem że będę za godzine, usiadłem z chłopem i wszystko ustaliłem co i jak, na durgi dzień potwierdzenie ceny i zakup, w ciągu 3 dni ściągnęli ją dla mnie

To może nie kwestia szczęścia a klienta? Jak ktoś chodzi, wypytuje, marudzi i dupę zawraca to gorzej. A jak ktoś konkretnie to zmienia się podejście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jacekzoo napisał:

To może nie kwestia szczęścia a klienta? Jak ktoś chodzi, wypytuje, marudzi i dupę zawraca to gorzej. A jak ktoś konkretnie to zmienia się podejście

Nie wiem może i tak jest, ja już do nich robiłem podejście do modelu 573, potem kupi czytania, oglądania YT i innych i jednych stwierdziliśmy z Żonką że jak już brać to tą dużą, dzieciaki będą coraz większe i będą mieli zdecydowanie wygodniej w swoim pokoiku oddzielonym od "starych". Także rano zadzwoniłem czy mają 673 żeby zobaczyć i do godziny byliśmy, na drugi dzień się zdecydowaliśmy na zakup. Szybka akcja ściągnięcia przyczepki jeszcze przez weekend, bo Adria ma teraz 2 tygodnie przestoju i mogą montować wyposażenie. także do przyszłego piątku wszystko powinno być i można będzie ruszać, oby nas tylko wszechwiedzący z Wiejskiej nie pozamykali znowu w domach...

44 minuty temu, jacek00 napisał:

Standardowo nadal będzie na osi pojedyńczej, a w opcji na osi bliźniaczej. 

Wrzucam PDF ze specką na 2021 rok. 

adora_673-pk_en_2020-08-04.pdf 908 kB · 3 pobrania

Tak będzie pojedyncza z opcją podwójnej, ale zmienia się DMC na 2500kg, więc nie każdy pociągnie... A tak ogóle wracając do tego przelicznika 1,33 to to jakiś kolejny bubel w tym kraju... bo kurcze wielkie BMW X5, a mogę raptem 2100kg ciągnąć, mimo że w dowiedzie dla silnika 25d jest 2700kg, a dla 30d jest już 3500kg. Czy faktycznie policjanci w kraju czy inspektorki to sprawdzają i przeliczają... Jeszcze nie spotkałem nikogo kto by mi powiedział że miał z tego tutyłu problem, dwa to jak zacząłem z ludźmi gadać to połowa nie wie że coś takiego jest, uznawali jak ja że to co w DR to tyle mogę ciągnąć, a hamulec to hamulec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pirmin napisał:

Tak będzie pojedyncza z opcją podwójnej, ale zmienia się DMC na 2500kg, więc nie każdy pociągnie...

DMC się też nie zmienia, będzie po prostu w zakresie 2000-2500 kg. Czyli bazowo DMC na 2000 kg a w opcji możliwe zwiększenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam wątek bo też sie interesuje nową Adrią, wprawdzie krótsza ale każde info się przyda. Teraz jestem w Cro i na kempie stoi Adria Alpina 903HT. Przytargał ja zapewne tym Mercedesem co na zdjęciu widać. Niemniej przyznaje troche racji koledze co uważa, że długa budka lub kamper utrudnia funkcjonowanie. Jednak pewne ograniczenia i utrudnienia wprowadza. Nie wiem czy akurat Adria 673 jest za tą rozmytą granicą ale na pewno jest jej blisko. Na pewno 903HT juz jest mocno upierdliwe. Czy sie da? Da się, ale wymaga to większego zaangażowania, kombinowania i jednak nie na każda parcele i nie na każdym kempie wjedzie, zwłąszcza jak jest prawie pełny.

20200724_203809.thumb.jpg.561e0a8acba3e0c277c9944a460d9ea9.jpg

Jak byłem na kampie w ESP to Szwed nie mógł wyjechać swoim wypasionym kamperem z parceli. Z jednej strony słupek, z drugiej drzewo a przed nim murek. Nie wiem jak tam wjechał ale podczas wyjazdu jednak lekko zarysował zderzak o murek, mimo, że wkoło zebrani ludzie pomagali jak mogli. Swoja droga nie wiem czemu na niektórych kempingach właściciele ustawiają taką infrastrukturę jak murki, wielkie głazy, słupy, itp, która powoduje niepotrzebne zagrożenie, nerwy i ryzyko uszkodzenia sprzętu

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej w kwestii Elcampu no to chyba u nas ta sama Pani? i ważne nie każdy ma godzinę drogi żeby tam specjalnie jechać tylko po to żeby obgadać opcje bez oglądania towaru ? i stanowczo stwierdzam, że chcieliśmy konkretnie... i bez zawracania tyłka ... czyli wiedzieliśmy już co ma być i jakie przyczepy wchodzą w grę a i że od ręki. O handlowaniu się nie powiem rabat jakiś też był ale cena i tak wyszła wyższa niż w Niemczech jak policzysz wyposażenie dodatkowe to prawie o 3 tys euro...no to dla mnie duża różnica. Dodatkowo to co pisałam wcześniej w Niemczech przyczepy były  od ręki do zobaczenia nie trzeba było katalogu oglądać tylko można było na żywo?  Ze sprzedawców to co pisałam jedynie facet w Knusie się starał reszta zlewka na maksa. Jezu miałam wrażenie, że za kare co niektórzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej w kwestii Elcampu no to chyba u nas ta sama Pani i ważne nie każdy ma godzinę drogi żeby tam specjalnie jechać tylko po to żeby obgadać opcje bez oglądania towaru i stanowczo stwierdzam, że chcieliśmy konkretnie... i bez zawracania tyłka ... czyli wiedzieliśmy już co ma być i jakie przyczepy wchodzą w grę a i że od ręki. O handlowaniu się nie powiem rabat jakiś też był ale cena i tak wyszła wyższa niż w Niemczech jak policzysz wyposażenie dodatkowe to prawie o 3 tys euro...no to dla mnie duża różnica. Dodatkowo to co pisałam wcześniej w Niemczech przyczepy były  od ręki do zobaczenia nie trzeba było katalogu oglądać tylko można było na żywo  Ze sprzedawców to co pisałam jedynie facet w Knusie się starał reszta zlewka na maksa. Jezu miałam wrażenie, że za kare co niektórzy
Jak ja zamawiałem swoją Adrie to też z Elcampem było gorzej. Finalnie zamówiłem u nieistniejącego już dealera ze Szczecina. Cena po doposażeniu wyszła u mnie mniej niż golas z DE. Rabat zarówno w Elcampie jak i Szczecinie dostałem na dzień dobry w podobnej wysokości. No ale to było 3 lata temu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.