Skocz do zawartości

Projekt Kamper Trafic II XS zakończony


Peter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

21 minut temu, kit napisał:

Dziekuje :piwo: Myslałem że jakies autorskie rozwiązanie :hmm: takie produkty znam ;)

Wzorowałem się na tej obrotnicy którą Ci podesłałem w linku, ale zrobiłem ją samodzielnie. Blacha 4mm.,kilka tarcz do gumówki + kilkanaście elektrod + śruby i nakrętki. Dwa dni pracy, łącznie z pomalowaniem. Koszt około 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 18.09.2019 o 08:02, BUMERANG napisał:

Świetny projekt. Jestem pod wrażeniem ilości wygospodarowanego miejsca 

Podobnie jak BUMERANG - dodać tylko mogę że na 2 os ideał  i ze  trochę żałuje że poszedłem w Jumpera - pierwotnie u mnie miał być właśnie Traffic w bardzo podobnie rozwiązany - były plany zrobione na prawie 100%  już praktycznie zrobione, było fajne auto do wzięcia w sensownej cenie tylko realizować ale jednak odpuściłem z bólem serca.
Powodem pójścia o ziarko wyżej w wielkości była córcia która choć dorosła to na ciekawsze wyjazdy się zabiera się z nami - był pomysł łózko w kabinie  kierowcy ale nawet córę choć jest drobna Trafic  był ciut za mały  w szerokości

Gratuluje serdecznie i projektu i wykonania - naprawdę super i życzę miliona km bezawaryjnych super wojaży 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, smok_wawelski napisał:

Podobnie jak BUMERANG - dodać tylko mogę że na 2 os ideał  i ze  trochę żałuje że poszedłem w Jumpera - pierwotnie u mnie miał być właśnie Traffic w bardzo podobnie rozwiązany - były plany zrobione na prawie 100%  już praktycznie zrobione, było fajne auto do wzięcia w sensownej cenie tylko realizować ale jednak odpuściłem z bólem serca.
Powodem pójścia o ziarko wyżej w wielkości była córcia która choć dorosła to na ciekawsze wyjazdy się zabiera się z nami - był pomysł łózko w kabinie  kierowcy ale nawet córę choć jest drobna Trafic  był ciut za mały  w szerokości

Gratuluje serdecznie i projektu i wykonania - naprawdę super i życzę miliona km bezawaryjnych super wojaży 

Czytanie takich postów,to miód na moje serce. Już sama budowa choć trwała 10 miesięcy była wspaniałą zabawą i przyjemnością, a teraz jeszcze takie budujące wpisy.

Może powinienem się zastanowić czy by nie wziąć się za budowę kolejnego kamper-vana aby nie przerwać tej  przyjemnej passy.

Bardzo dziękuję Wszystkim za miłe wpisy i dowartościowanie mojej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś - może i zawodowo masz dryg do tego - sorry nie kadzę grzecznościowo choć tak bywa na forach, jakby była łupa to bym Ci napisał że łupa i wytykał gdzie spieprzyłeś spoko nie bawię się w wersal - coś jest dobre albo złe i kropa. sam zaczynam budowę, temat przegryziony dośc dogłębnie, poprzeglądane i gotowych i robionych kampów naprawdę sporo  rownież na etapach budowy - ostatnie to nawet w Grzebowilku gdzie brałem łazienkę - od zabytków i trupów do zabawek za gruba kasę a i samoróbek parę wiec naprawdę nie mienię się guru ale coś tam mogę ocenić - po prostu zarąbiście to odrobiłeś i wykończyłeś z detalami  weź dobrą flachę rób pokropek i ciesz sie tym co zrobiłeś :) 
Tyle @Peter ze jak pasja staje się zawodem - wiesz przestaje trochę cieszyć i staje się prozą życia niestety więc może rób amatorsko kolejnego za jakiś czas  ot tak dla przyjemności  :)

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, smok_wawelski napisał:

Powinieneś - może i zawodowo masz dryg do tego - sorry nie kadzę grzecznościowo choć tak bywa na forach, jakby była łupa to bym Ci napisał że łupa i wytykał gdzie spieprzyłeś spoko nie bawię się w wersal - coś jest dobre albo złe i kropa. sam zaczynam budowę, temat przegryziony dośc dogłębnie, poprzeglądane i gotowych i robionych kampów naprawdę sporo  rownież na etapach budowy - ostatnie to nawet w Grzebowilku gdzie brałem łazienkę - od zabytków i trupów do zabawek za gruba kasę a i samoróbek parę wiec naprawdę nie mienię się guru ale coś tam mogę ocenić - po prostu zarąbiście to odrobiłeś i wykończyłeś z detalami  weź dobrą flachę rób pokropek i ciesz sie tym co zrobiłeś :) 
Tyle @Peter ze jak pasja staje się zawodem - wiesz przestaje trochę cieszyć i staje się prozą życia niestety więc może rób amatorsko kolejnego za jakiś czas  ot tak dla przyjemności  :)

Będę się trzymał Twojego ostatniego zdania. Nic na siłę, bo przestanie cieszyć. Tymczasem my tu gadu-gadu a ja  za parę godzin odpalam kamper-vana i z moją lepszą połową tniemy do Karpacza na Camp66, żeby złapać jeszcze na chwilę piękną pogodę w pięknych okolicznościach. Było by miło gdyby jeszcze ktoś dołączył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokości i pogody

No ja nie dołączę - u mnie to nie ten etap trza by wersalkę i śpiwory na Jumperka  wrzucić - no albo stary poczciwy ogon zapiąć :) 

Aleś chłopie dorobił z tym filmem - moja ślubna polookała i  nic tylko truje mi po co takiego dużego blaszaka kupiłem - kurcze a jak mówiłem że tylko Trafic to był za mały -  nic Jumperek troche pojeździ a następny będzie Trafic wg Twojego pomysła :)

Bawcie się super - to extra okolica  i sprawdź koniecznie czy Trafic drze sam do góry na tej anomalii magnetycznej  :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, smok_wawelski napisał:

Szerokości i pogody

No ja nie dołączę - u mnie to nie ten etap trza by wersalkę i śpiwory na Jumperka  wrzucić - no albo stary poczciwy ogon zapiąć :) 

Aleś chłopie dorobił z tym filmem - moja ślubna polookała i  nic tylko truje mi po co takiego dużego blaszaka kupiłem - kurcze a jak mówiłem że tylko Trafic to był za mały -  nic Jumperek troche pojeździ a następny będzie Trafic wg Twojego pomysła :)

Bawcie się super - to extra okolica  i sprawdź koniecznie czy Trafic drze sam do góry na tej anomalii magnetycznej  :) 

Wielkie dzięki. Właśnie startujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!

I tu i na żywo, EXTRA.

Duży plus za łazienkę - nie wiem czemu ten element jest często brany po macoszemu w karawaningu...

Czekam z niecierpliwością na film z budowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Misio napisał:

Gratulacje!

I tu i na żywo, EXTRA.

Duży plus za łazienkę - nie wiem czemu ten element jest często brany po macoszemu w karawaningu...

Czekam z niecierpliwością na film z budowy :D

Ja z kolei czekam na chłodne jesienne wieczory kiedy to znajdę trochę czasu na sklecenie reportażu z budowy, bo jak na razie to wszystkie weekendy gdzieś wyjeżdżamy testując kamperka. Jeśli chodzi o łazienkę, to w naszym przypadku była priorytetem już na etapie projektowania.. Nie korzystamy z łazienek na polach kempingowych a  100l zbiornik szarej wody, wystarcza nam na 3-4 dni. Większość kamperów ma mniejsze zbiorniki na czystą jak i na szarą wodę, jeśli założyć że do wykąpania jest 4- osobowa rodzina, to czysta woda kończy się pierwszego dnia a zbiornik na szarą wieczorem jest pełny. To jest jeden z powodów dlaczego łazienka w kamperze jest traktowana po macoszemu. Gdyby dołożyć jeszcze że przy budowie kampera łazienka jest najdroższym i najtrudniejszym elementem do wykonania to mamy już odpowiedź.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z pokolenia pod szmatą namiotu turystycznie wychowanego
Przyczepa i łazienka  - tu jest nieco problem i to nie nawet wilgoć jak nieraz głoszą obiegowe opinie to idzie ogarnąć ale problemem jest mała ładowność - masz jej zwykle realnie 100-150kg a przy sporej ilości beciarni nawet nie masz tyle - wiec nie ma miejsca na duzy zbiornik. Kolejny temat nawodować sie i zrzucić trza budę ruszać - w kamperze ten temat jest prostszy - u mnie jest MW=2088 DMC 3500 no dobra zabuduje  500kg + 3 ludzie niech bedzie nawet 300 + 100litrów ropy zostaje  ponad 500kg nie ma problemu moge zbiornik 200-300 litrów ładować - no powiedzmy nie całkiem bo ciecz to najgorszy ładunek jaki się wozi - bedzie śmiatać autem gdy taki baniak nie pełny a przecież nie będzie bo biała idzie w szarą.

Ja podchodzę do tematu łazienki tak że musi być - jest ok czysty sanitariat blisko na kampie jest ciepło idę,
jest zimno nie chce mi sie wyleźć -  po to mam budę czy kampa żebym miał wygodnie,
jestem skłonny odpuścić prysznic ale bodaj mini umywalka i wc musi być - bo sra...ka przychodzi znienacka :) 

Kolejny aspekt to dziecka a i im człowiek starszy to też chce trochę komfortu :) 

Akurat nie zgodzę się że łazienka jest zawsze najdroższa - oki a w domu czyż tak nie jest i nie robi się jej na 10-15 lat
To wszystko zależy od standardu i metod wykonania - owszem u Ciebie sam kibelek sporo też taki chciałem i wc razem do szarej ale ale - tu mamy PL - halo włóczymy sie po Bieszczadach gdzie toto spuscimy ? piernicze taki urlop żebym trasą zlewni wc wędrował - dlatego u mnie kaseta która wyleje w każdym kiblu,  owszem jest dyskomfort tachania tego co się narobiło
szara jest mniejszym problemem to zrzucisz praktycznie wszedzie od biedy do  kratki burzowej - 
 no dobra eko-ludzie nie linczujcie staram sie tego nie robić ale trochę mydła i pasty do zebów to naprawde nie jest straszna katastrofa ekologiczna
Na większym  aucie łazienka nie musi byc droga - własnie kupiłem gotowiec z przyczepy 1000zł używka ładniutka jak nowa  kompletna wc kaseta, brodzik, umywalka narozna z szafka i jeszcze ściany oraz szafka za wc :) - a ile kosztuje średnie ale porządne okno do kampa  też pod tysiaka  też z używki 

Czekam z niecierpliwości na relację z budowy  Trafica  - pisz pisz oj czuje ze będę podkradał rozwiązania - obiecuje ze nie będę rżnął dokładnie szanuję prawa autorskie ale lubię brać przykład jak coś fajnego i adoptować pod siebie - przecie to nie grzech   :)

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.