Skocz do zawartości

Projekt Kamper Trafic II XS zakończony


Peter

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Chcę Was zaprosić na prezentację zakończonego na początku lipca, projektu budowy kampera na bazie Renault Trafic 2.0dci L2,H2. Jednego z mniejszych kamperów ,całkowicie zasługujących na oznaczenie XS. Od początku lipca do dziś zdążyliśmy przejechać nim ponad 2000km, oczywiście po Polsce. Chęć podróżowania tak nas pochłonęła że brakło czasu na wcześniejszą prezentację nowej "zabawki". Nadrabiam to teraz i przesyłam link do filmu na YT. Pozdrawiam i życzę miłego oglądania.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Świetny projekt. Jestem pod wrażeniem ilości wygospodarowanego miejsca  :yes:  Tylko te kable od solarów jakoś zapakuj bo pourywasz na jakiś gałęziach :excl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję że doceniliście moją pracę. Koło zapasowe musi tak zostać jak jest z dwóch względów, po pierwsze nie znalazłem już żadnego innego możliwego miejsca na nie a po drugie wygląda bardzo wyprawowo :) Kabli od solarów też nie ma jak za bardzo schować, bo są to solary półelastyczne i kolektory  prądowe są przyklejone do nich na zewnątrz, stąd trochę wystają. Tragedii nie ma. Przymocowane są pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe przedsięwzięcie.

Też mi się to koło widzi w innym miejscu

3 godziny temu, jacekzoo napisał:

nie wygodniej by było jakieś mocowanie do drzwi zrobic?

Jaka jest wysokość XS i jak z masami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipert napisał:

Bardzo ciekawe przedsięwzięcie.

Też mi się to koło widzi w innym miejscu

Jaka jest wysokość XS i jak z masami?

Wysokość XS-a to 2,5m + 7cm na okna dachowe, a masa gotowego do jazdy 2850 kg. przy DMC 3010kg.

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

A gdzie można znaleźć wspomniany w prezentacji film z budowy? Na kanale nie ma

Reportaż z budowy jest na chwilę obecną na etapie przygotowań, a zbyt prętki w tym temacie nie jestem. Wolę coś majstrować przy aucie niż siedzieć przy kompie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, mundek28 napisał:

Fajne dzieło, pozazdrościć tylko ładowność trochę mała, zresztą miejsca na bagaże też niewiele.

Masa gotowego do jazdy 2850 kg. tzn.dwie osoby + bagaż. Zostaje 160kg. zapasu do DMC. Masa własna to 2390.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mundek28 napisał:

To inna sprawa. Napisz jaką masz lodówkę czy zasilaną gazem czy sprężarkową a jezeli tak to czy panele dają radę?

Lodówka absorpcyjna na trzech zasilaniach. Korzystam głównie z gazu, ale awaryjnie wytrzyma na 12v bez ładowania jakieś 10h. Przynajmniej tak deklaruje producent aku ( AGM100ah).W przypadku ładnej pogody kiedy solary idą pełną parą, to napięcie na aku spada z 13.8 na 12.7 i tak już zostaje. Więcej testów nie robiłem bo nowy aku mam dopiero od dwóch tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.