Skocz do zawartości

Projekt Kamper Trafic II XS zakończony


Peter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

14 godzin temu, Margo606 napisał:

Dzień dobry, jaką długość i szerokość całkowitą (bez lusterek) ma omawiany Trafic II, XS . Chodzi mi o wymiary zewnętrzne. Jestem pod wrażeniem :)

W przypadku mojego kamper-vana do długości całkowitej trzeba dodać około 15cm na wystające koło zapasowe.

trafik max wymiary.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TIGERLUNAR napisał:

Super projekt praktycznie i solidnie wykonany.Projekt godny opatentowania

Dziękuję za uznanie TIGERLUNAR, lecz co do patentów to nie mogę się z Tobą zgodzić. Z mojego projektu skorzystają przede wszystkim domowi majsterkowicze których nie stać na kupno gotowego kampera, a nie światowy przemysł karawaningowy. Poza tym patent jest kosztowny i miałby rację bytu gdybym wykonywał zabudowy komercyjnie, a tego nie robię. Gdyby jednak jakaś firma skopiowała mój projekt, to miałbym dużą satysfakcję że kreatywność i fachowość tak znakomitych fachowców, zaczyna się i kończy na podglądaniu moich "garażowych"projektów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.09.2019 o 19:47, Peter napisał:

Piecyk trumatic S-2200 szary, jest przy samym wejściu. Przeznaczony był do montażu w małych przyczepach kempingowych, ale jak widzisz dał się zamontować również  w kamperze.

Ma tą zaletę że wyrzut spalin ma na bocznej ścianie, i nie trzeba wystawiać komina przez dach. No i najważniejsze jest bezgłośny bo nie ma żadnych wiatraczków.

 

 

 

Cześć,

ja realizuję podobny projekt, będę jeździł głównie letnią porą, ale jakieś ogrzewanie by się przydało, gdy zawitam do zimniejszego kraju:). Dlaczego zdecydowałeś się na piecyk gazowy, a nie np. Webasto? Cenowo, to chyba wychodzi podobnie. Webasto wydaje mi się bardziej bezpieczne. Jeśli ktoś ma doświadczenie z obydwoma systemami, to prosiłbym o radę co się lepiej sprawdza.

Edytowane przez slavoy23 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie najpierw zadał pytanie, gdzie i jak umieścisz butlę z gazem. Nie dość, że ma spore gabaryty, to powinna być najlepiej na zewnątrz, lub jeśli w środku to w tak skonstruowanej szafce, która jest hermetycznie oddzielona od wnętrza i ma otwór na zewnątrz, przez który mógłby swobodnie uciekać gaz w razie jakiejś nieszczelności. Wówczas jest bezpiecznie. Pytanie, czy masz pomysł i miejsce w busiku na takie umiejscowienie butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2019 o 23:51, slavoy23 napisał:

Cześć,

ja realizuję podobny projekt, będę jeździł głównie letnią porą, ale jakieś ogrzewanie by się przydało, gdy zawitam do zimniejszego kraju:). Dlaczego zdecydowałeś się na piecyk gazowy, a nie np. Webasto? Cenowo, to chyba wychodzi podobnie. Webasto wydaje mi się bardziej bezpieczne. Jeśli ktoś ma doświadczenie z obydwoma systemami, to prosiłbym o radę co się lepiej sprawdza.

Wybrałem piecyk gazowy trumatic 2200s ponieważ jest najcichszy, nie smrodzi, jest bezpieczny w miarę bezawaryjny, nie potrzebuje żadnego zasilania elektrycznego oprócz bateryjki paluszka no i ma boczny wyrzut spalin. Gdybym podróżował na północ do zimnych krajów, pewnie założyłbym dodatkowo webasto, tak na wszelki wypadek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2019 o 17:03, Łza Włóczynutka napisał:

Ja bym sobie najpierw zadał pytanie, gdzie i jak umieścisz butlę z gazem.

No jak to gdzie - tam gdzie Piotrek :)    zmieścił Piotrek to dlaczego  @slavoy23 by miał nie zmieścić ?   
Trafic to jest fajne małe duże auto przecież :)  kurcze żeby nie to 1690 w szer. i uwarunkowanie z córka  to bym się na Jumpera i w ogóle na trojaczki nawet nie popatrzył :) 

gomarket.com.pl - ma dość dobre ceny na zbiorniki ale w sumie na szarą to możesz pokombinować też coś z używek (jest trochę na Alledrogo i na olx) albo DIY -  looknij na forum camperteam.pl na watki osób budujących samodzielnie kampery z puszek.
Jeśli panujesz zimy albo zimniejsze kraje - rozważ ocieplenie zbiornika i spustu lub podgrzewanie  cobyś worka soli nie musiał wozić :) 

Jeśli chodzi o gaz vs ropa - odpowiedz sobie na pytanie czy będziesz dziczył czy kempingował - na porządnych kempingach może być nieco problemik z ropa jak trafisz drażliwego sąsiada a i smrodzić ropą komuś pod okno to po prawdzie tak trochę nieelegancko - sam też biję się z myślami i podobnym dylematem

 

 

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, smok_wawelski napisał:

Jeśli chodzi o gaz vs ropa - odpowiedz sobie na pytanie czy będziesz dziczył czy kempingował - na porządnych kempingach może być nieco problemik z ropa jak trafisz drażliwego sąsiada a i smrodzić ropą komuś pod okno to po prawdzie tak trochę nieelegancko - sam też biję się z myślami i podobnym dylematem

Na kempingu wlączasz elektryczną grzalkę wpięta w obieg chłodzenia silnika - po co webasto odpalać ;) A jeszcze lepiej założyć na stałe domowy klimatyzator z funkcja grzania - dwa w jednym (u mnie niestety tylko chłodzenie, ale jak aktualny monoblok padnie to zmieniam na taki z grzaniem). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RadekNet napisał:

Na kempingu wlączasz elektryczną grzalkę wpięta w obieg chłodzenia silnika - po co webasto odpalać ;) A jeszcze lepiej założyć na stałe domowy klimatyzator z funkcja grzania - dwa w jednym (u mnie niestety tylko chłodzenie, ale jak aktualny monoblok padnie to zmieniam na taki z grzaniem). 

Zapewne na kampingu sprawdzi się takie rozwiązanie, jednak w Traficu miejsca nie ma zbyt wiele, chcąc zrobić łazienkę, trzeba wykorzystać każdy cm, a takie coś ma dość spore gabaryty :). Nie mniej jednak dzięki za radę, gaz czy ropa, oto jest pytanie, sam muszę rozwiązać ten problem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2019 o 16:28, Peter napisał:

Jeżeli w dowodzie jest ciężarowe, to ściana bezwzględnie być musi. Jedynie vany osobowe i specjalne nie muszą jej posiadać. 

Masa startowa tzn. 2-osoby, 2-rowery, pełna lodówka, pełne szafy + 50l wody = 2850kg

Hmm, to mam dylemat, mam auto zarejestrowane jako dostawcze (3 osoby), teraz chcę zdjąć przegrodę za fotelami z wiadomego powodu, rozumiem, że  po demontażu przegrody nie podbiją mi dowodu na przeglądzie, tak? W takim razie jak to załatwić, żeby był 3-osobowy, ale niedostawczy? Muszę przerejestrować w urzędzie na osobowy, nie ma z tym problemu? Będę wdzięczny za radę jakie są procedury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, slavoy23 napisał:

podbiją mi dowodu na przeglądzie, tak? W takim razie jak to załatwić, żeby był 3-osobowy, ale niedostawczy?

obecnie przepis jest taki że zabudowy i modyfikacje moze wykonać osoba/firma  posiadająca wpis  pkd 45.20z następnie leci  przegląd techn na okręgówce i urząd wymiana DR na specjalny-kempingowy. Procedura niby prosta ale bywaja schody zwłaszcza w dużych miastach diagności sa zachowawczy 
Zapraszam do szerszej lektury na forum camperteam.pl  jest wątek ogólny w tym temacie   ja też tam o tym temacie pisałem w moim watku budowlanym 

2 godziny temu, RadekNet napisał:

Na kempingu wlączasz elektryczną grzalkę wpięta w obieg chłodzenia silnika - po co webasto odpalać

 troche bardziej huczą i żrą prąd wentylatory auta niz porządne webasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RadekNet Grzałka, czy klimatyzacja uzależnia od podłączenia do prądu. A są tacy którzy mimo że preferują campingi, to nie chcą płacić za prąd a też dzikus im się zdarza.

@slavoy23  Raz jeden spędziłem wieczór i noc w sąsiedztwie kolegi z webasto. Smród był okropny. A sprzęt nówka sztuka. Nie trzeba być upierdliwcem aby iść się poskarżyć. To przemawia za gazem. Jeśli jednak chcesz nocować raczej na dzika, a więc bezkonfliktowo, wówczas chyba webasto lepsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Cathay napisał:

A są tacy którzy mimo że preferują campingi, to nie chcą płacić za prąd a też dzikus im się zdarza.

Albo tak jak ja -  jeżdżą 20% na dzika , na porządne kempingi 30% i jeżdżą w 50% na byle jakie kempingi/pola biwakowe z bidnym prądem albo 2ma słupkami na krzyż i faktycznie nie chcę tu płacić 10zeta dobowo za wywalające co chwilę przyłącze np 6A  bo ludzie łańcuszki ciągną
Właśnie tu potrzeba mi autonomicznego ogrzewania - stąd moje dylematy.   

Gdybym miał tylko 2  pierwsze opcje czyli porządne kampy i dzik - nie ma problema  jest wiadomo grzejnik elektryczny na kampie i webasto na dziku ale co na tych ostatnich z bidnym prądem  - tu jest zasadnicze pytanie bo na nie jeżdżę najwięcej. Spoko poza sezonem stanę w dalekim kącie i właczę webasto spoko ale co w sezonie gdy jest gęściej ?

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.