Skocz do zawartości

Projekt Kamper Trafic II XS zakończony


Peter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ładnie, trochę można by odchudzić ale wrażenia estetyczne bardzo pozytywne

z czego zrobiłeś ściany kabiny ?

kuchniozlew - co to za wynalazek , bardzo mi się podoba

koło zapasowe - trochę niewygodnie

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable solarne są dostosowane do zmiennych warunków atmosferycznych, a taka owijka niepotrzebnie zwiększy masę i grubość instalacji. Zamocowanie  instalacji jest dość stabilne a na gałęzie zawsze trzeba uważać , bo oprócz przewodów jest lakier, markiza, są również delikatne solary i okna dachowe.

1 minutę temu, chris_66 napisał:

ładnie, trochę można by odchudzić ale wrażenia estetyczne bardzo pozytywne

z czego zrobiłeś ściany kabiny ?

kuchniozlew - co to za wynalazek , bardzo mi się podoba

Ściany kabiny są z twardego pcv. Płyta 2mx1m x 0,5mm. kupiona w firmie "Tuplex". Kuchnio - zlew z drugiej ręki kupiony na olx. nowy , ale gościowi sprzedającemu nie pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chris_66 napisał:

kuchniozlew - co to za wynalazek , bardzo mi się podoba

ja mam dokładnie coś takiego samego w przyczepie tylko jakby lustrzane odbicie - kuchnia z lewej, zlew z prawej ;) 

100_0327.thumb.JPG.ce154ea1db991f94f24a87545939cd4d.JPG

 

Edytowane przez MaciekR4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vrs napisał:

A jak z ogrzewaniem? Może mówisz o tym na filmie ale oglądałem go bez głosu :)

Piecyk trumatic S-2200 szary, jest przy samym wejściu. Przeznaczony był do montażu w małych przyczepach kempingowych, ale jak widzisz dał się zamontować również  w kamperze.

Ma tą zaletę że wyrzut spalin ma na bocznej ścianie, i nie trzeba wystawiać komina przez dach. No i najważniejsze jest bezgłośny bo nie ma żadnych wiatraczków.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Peter napisał:

No i najważniejsze jest bezgłośny bo nie ma żadnych wiatraczków.

a czemu rozprowadzanie ciepła na cały karawan Ci nie odpowiada, poza tym można ustawić w pozycji off, auto lub wybranej na skali prędkości. Chyba że chodzi o inny wiatraczek? 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie jest :-)

Tylko ten stolik zew przy otwartych drzwiach... wstawiłbym dodatkowo prowadnicę na zewnątrz w drzwi żeby móc stolik wpiąć w zamknięte drzwi lub obok i nie wychładzać wnętrza... robota pikobello

 

Mam taki plan, że jak Delta po kolejnych kilku  latach zrobi się nienaprawialna to bebechy pójdą do busiora a skorupa na budowy jako pakamera :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Kevin napisał:

a czemu rozprowadzanie ciepła na cały karawan Ci nie odpowiada, poza tym można ustawić w pozycji off, auto lub wybranej na skali prędkości. Chyba że chodzi o inny wiatraczek? 

Dokładanie wiatraczków, przewodów,przepustów i przepustnic ,zabiera mnóstwo miejsca i niepotrzebnie komplikuje projekt. Moim założeniem było "praktycznie i bez zbędnych komplikacji"

2 minuty temu, chris_66 napisał:

 


Pomyśl jednak o jakimś mikro obiegu powietrza w środku. Kondensacja pary w różnych zakamarkach, to spory problem w blaszakach.

 

Na razie nie miałem okazji doświadczyć dyskomfortu z kondensacją pary. Być może że gdy taki problem się pojawi, to zajmę się tym problemem i znajdę na to jakąś receptę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, patriks napisał:

Mam taki plan, że jak Delta po kolejnych kilku  latach zrobi się nienaprawialna to bebechy pójdą do busiora a skorupa na budowy jako pakamera ?

Czyli plan jak u mnie ;)  Tylko nas 4 osoby więc w coś 3.5t, a może i cięższego, wtedy nikt z rodziny nie będzie mnie męczył o pożyczenie? jak to miało miejsce w tym roku z przyczepą - finalnie przyczepa nie została pożyczona


Autko naprawdę wygląda fajnie, ja bym tylko zrobił z przestrzeni nad fotelami kierowcy i pasażera jakiś zamykany schowek, a nie zostawił tego otwartego

Edytowane przez MaciekR4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MaciekR4 napisał:

finalnie przyczepa nie została pożyczona

Żony i budy bym nie pożyczył, nikomu. Auto tak, budy nie :) 

56 minut temu, patriks napisał:

bebechy pójdą do busiora

Ja tego nie kumam, dla mnie kamper, w jakiejkolwiek formie to totalny niewypał. Ale każdy woli co innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.