Skocz do zawartości

Projekt Kamper Trafic II XS zakończony


Peter

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Kamil_K napisał:

W temacie koła ... w Samochodach 4x4 stosowane są różne rozwiązana i dodatkowe stelaże mocowane do zderzaka najpierw otwierasz koło a później drzwi 

moze coś znajdziesz na szrocie :)

Też brałem to pod uwagę, ale dodatkowe stelaże były by znacznie cięższe od mojego rozwiązania. W końcu co za różnica czy koło pójdzie na zawiasie w bok, czy na dół.

Koło na ziemi ma pewien plus przy wymianie butli gazowej. Jest ułatwieniem przy jej wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Widzieliśmy na żywo i jesteśmy pod wielkim wrażeniem ?

Jest przepiękny a podróż po Norwegii, którą w zeszłym roku przebyliśmy w zwykłym Vivaro, bez łazienki i bieżącej wody, w Waszym kamperku byłaby o niebo wygodniejsza ?

Małgosiu i Piotrze, gratulujemy Wam wspaniałego pomysłu i mega wspaniałego wykonania tego uroczego kamperka ?

Cieszymy się, że mieliśmy okazję Was poznać ?

Pozdrawiamy cieplutko,

Grażka i Adaś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, grace napisał:

Widzieliśmy na żywo i jesteśmy pod wielkim wrażeniem ?

Jest przepiękny a podróż po Norwegii, którą w zeszłym roku przebyliśmy w zwykłym Vivaro, bez łazienki i bieżącej wody, w Waszym kamperku byłaby o niebo wygodniejsza ?

Małgosiu i Piotrze, gratulujemy Wam wspaniałego pomysłu i mega wspaniałego wykonania tego uroczego kamperka ?

Cieszymy się, że mieliśmy okazję Was poznać ?

Pozdrawiamy cieplutko,

Grażka i Adaś ?

Kiedy oglądają mojego kampera znajomi nie związani z karawaningiem czy wyjazdami choćby pod namiot, to uznaje ich pochwały za zwykłą grzeczność , ewentualnie pochwałę kilku dopieszczonych detali które wpadły im w oko. 

Wasze pochwały są dla mnie dużym wyróżnieniem, bo oceniacie moją pracę jako Obieżyświaty,Praktycy i Użytkownicy sprzętu karawaningowego.

Miło było Was poznać. Czekamy teraz z niecierpliwością na kolejne spotkania.

Do zobaczenia,

Piotr i Małgosia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję różne konwersje dostawczaków więc i ten temat mnie zainteresował. (nawet sam od czasu do czasu myślę o takim kroku, ale jak na razie się powstrzymuję resztkami sił ;) )

Gama dostawczaków jest dosyć szeroka, są nawet modele oferujące prawie 5 metrów długości podłogi ładunkowej i 2m wysokości wnętrza. (+ obrotowe fotele, i to co jest z przodu "w kabinie" daje już całkiem konkretną przestrzeń) - ja osobiście, gdybym się zabierał za konwersję, celował bym w taką wersję - żeby mieć możliwie dużo miejsca. (np, stałe, zawsze gotowe łóżka były by dla mnie ważne; w tym jedno łóżko na całą szerokość, czyli około 1,7m)

@Peter  Celowo taki mały gabaryt? Były jakieś powody dla których zdecydowałeś się na tak mały pojazd? Jaką miałeś długość podłogi ładunkowej? I jaką wysokość masz w środku?

Za nieco uciążliwe uznałbym rozwiązanie z kołem zapasowym i wyjmowanie zbiornika na nieczystości, ale w ostateczności zamiast koła można zamontować tpms + zestaw naprawczy. (koła zapasowe pojawiają się w wyposażeniu samochodów coraz rzadziej, wiele osób jest jeszcze do nich przyzwyczajona, ale imho przy poziomie techniki jaką teraz posiadamy, można z niego zrezygnować)

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

   @Peter Bardzo fajny projekt i super wykonanie ?, faktycznie dla niektórych może być za mały ale to Tobie ma odpowiadać.  Projekt zastrzeżony, czy można kopiować? ?

 

 

W dniu 18.09.2019 o 16:41, chris_66 napisał:

 

kuchniozlew - co to za wynalazek , bardzo mi się podoba

 @chris_66 to chyba coś takiego https://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=smev+sink&_sop=12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Obserwuję różne konwersje dostawczaków więc i ten temat mnie zainteresował. (nawet sam od czasu do czasu myślę o takim kroku, ale jak na razie się powstrzymuję resztkami sił ;) )

Gama dostawczaków jest dosyć szeroka, są nawet modele oferujące prawie 5 metrów długości podłogi ładunkowej i 2m wysokości wnętrza. (+ obrotowe fotele, i to co jest z przodu "w kabinie" daje już całkiem konkretną przestrzeń) - ja osobiście, gdybym się zabierał za konwersję, celował bym w taką wersję - żeby mieć możliwie dużo miejsca. (np, stałe, zawsze gotowe łóżka były by dla mnie ważne; w tym jedno łóżko na całą szerokość, czyli około 1,7m)

@Peter  Celowo taki mały gabaryt? Były jakieś powody dla których zdecydowałeś się na tak mały pojazd? Jaką miałeś długość podłogi ładunkowej? I jaką wysokość masz w środku?

 

Wybór pojazdu był przemyślany i poparty wcześniejszymi projektami, których kilka było. Auto miało mieścić się na każdym parkingu (z wyjątkiem podziemnych) oraz w moim garażu. W razie konieczności miało spełniać rolę auta do użytku codziennego. Miało być nowoczesne, szybkie,zwinne i tanie w utrzymaniu. Co do gabarytów, to nie jesteśmy z moją lepszą połową, zwolennikami  mieszkania w kamperze bez względu jaki by duży nie był.

Kupując auto musisz wziąć też pod uwagę że im większe, tym cięższe. Stosujesz więcej materiałów na zabudowę a wszystko waży, a DMC się kłania. Autem ponad 6m. więcej płacisz za promy, mosty, tunele.Nie na  każdy kemping Cię wpuszczą, a nawet jak wpuszczą to i tak nie zaparkujesz bo za duży.

W moim kamperze podłoga w części bagażowej miała tylko 2,7m. Wysokość już po zabudowie to 186cm. Jestem niski więć nie haczę piórami (których za dużo już nie mam) a łóżko dla jednej osoby jest do dyspozycji cały czas a rozłożenie dla drugiej trwa kilka lub kilkanaście sekund max.

41 minut temu, KlAn napisał:

 

 

   @Peter Bardzo fajny projekt i super wykonanie ?, faktycznie dla niektórych może być za mały ale to Tobie ma odpowiadać.  Projekt zastrzeżony, czy można kopiować? ?

 

 

Dziękuję za uznanie. Projekt nie jest zastrzeżony, można kopiować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adaml61 napisał:

Pomysł z kołem super , ja walczyłem z bagażnikiem rowerowym , jak był na drzwiach ,katastrofa , teraz mam osobno otwierane rowery,potem drzwi jest super .Czym ociepliłeś budę .

Bagażnik rowerowy zaadoptowałem z osobówki, bo jest zakładany na hak holowniczy, a ocieplenie budy wykonałem w 80% ze styropianu ( od 3 - 8 cm) i piany poliuretanowej (głównie w profilach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.