Skocz do zawartości

dodatkowe gniazdka USB przy łóżkach


cicik

Rekomendowane odpowiedzi



Mało eleganckie rozwiązanie. Zdecydowanie zintegrowane usb tylko z przyjemnym jakimś bursztynowym podświetleniem, do toalety łatwiej w nocy dojść default_smile.png byle nie niebieski.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Właśnie bardzo eleganckie jak kupisz takie gniazdo pasujące do pozostałych w przyczepie. Ja właśnie takie kupiłem. Nakładasz klapkę i nie widać dziury. No i najważniejsze, że nic nie świeci.

IMO to właśnie te wszelkie USB świecące są mało eleganckimi rozwiązaniami. No ale to wszystko kwestia gustu.

Jak słusznie Chris zauważył to takie samochodowe jest dużo bardziej uniwersalne w przyczepie bo podłączysz i TV i ładowarkę samochodową i pompkę 12V i przetwornicę itd. Do USB tylko USB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

4 godziny temu, danielpoz napisał:

Zamontowałem coś w tym rodzaju ale chętnie bym widział coś solidniejszego/markowego. 

w dalszym ciągu nie znalazłem nic markowego. sama tania china do której nie mam zaufania . możesz spróbować osadzić fabryczne gniazdo usb z jakiegoś samochodu :

https://bt-cars.pl/przylacza-aux-interfejsy-mdi-porty-usb/20406-vw-port-gniazdo-usb-510035726-510-035-726-gniazda-samochodowe-510-3c-7e.html

widziałem też od Toyoty 2x USB .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał:

Po co w tych wszystkich gniazdach te "cyferki" świecące? Ja swój telefon ładuje głównie w nocy, więc takie świecące coś tylko by mnie wkurzało

info o stanie aku czasem się przydaje, jeśli nie ma innego wskaźnika. Te cyferki akurat nie świecą jakoś mocno, są zasłoniete klapka. Ale fakt, jest masę takich dających po oczach, ani to potrzebne, to jeszcze dodatkowo włączone (jeśli się zapomnie) powoli rozładowują akumulator. No i w nocy zorza polarna w cepce :)

1 godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

w dalszym ciągu nie znalazłem nic markowego. sama tania china do której nie mam zaufania .

 

Ja jeszcze za łóżkiem zamontowałem coś takiego. Zakładając, ze ‚orno’ to nie ‚tania chinszczyzna’...

Zobacz ofertę: Gniazdo meblowe 1 Gniazdko + 2 x USB Narożne https://allegro.pl/oferta/gniazdo-meblowe-1-gniazdko-2-x-usb-narozne-8005416896

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dalszym ciągu nie znalazłem nic markowego. sama tania china do której nie mam zaufania . możesz spróbować osadzić fabryczne gniazdo usb z jakiegoś samochodu :
https://bt-cars.pl/przylacza-aux-interfejsy-mdi-porty-usb/20406-vw-port-gniazdo-usb-510035726-510-035-726-gniazda-samochodowe-510-3c-7e.html
widziałem też od Toyoty 2x USB .
 
Ja zamontowalem takie chinskie 2xusb z szybkim ladowaniem 1xgniazdo zapalniczki i 1x voltomierz.
Jak ładuje szybkim ladowaniem telefon i normalnym drugi telefon to sie nie wyrabia i co kilkanascie sekund rozlacza. Wyglada jakby mialo wylacznik termiczny go tak sie grzeje. Jak ładuje normalnym ladowaniem to nie ma problemów

Wysłane z V30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tamtam napisał:

Ja zamontowalem takie chinskie 2xusb z szybkim ladowaniem 1xgniazdo zapalniczki i 1x voltomierz.
Jak ładuje szybkim ladowaniem telefon i normalnym drugi telefon to sie nie wyrabia i co kilkanascie sekund rozlacza. Wyglada jakby mialo wylacznik termiczny go tak sie grzeje. Jak ładuje normalnym ladowaniem to nie ma problemów

Wysłane z V30
 

i w ten sposób bardzo łatwo zniszczyć baterię w telefonie, tablecie itd - szkoda sprzętu. Ja osobiście wyznaję zasadę - gniazdo 12V samochodowe + dobra ładowarka. Jak potrzeba to można podłączyć w zamian kompresor, odkurzacz 12v itd.

świecące cyferki i diody  ? u mnie nie przejdą, tylko zgasną światła, dostanę opr i ekipa wyda decyzję odłączyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chris_66 napisał:

elegancja mniej mnie interesuje, mam wstawione takie , tylko zaślepki wyrzucone

789142040_gniazdopodwjne12V.jpg.c92b75a7bc0fe65a3cfbf5f4c32bb31d.jpg

 

wolę bezpieczeństwo, szczególnie po kilku spalonych gniazdkach (na szczęście spalonych funkcjonalnie w nie ogniowo)

podświetlenie dla mnie też całkowicie zbędne, wręcz przeszkadzające

 

2002343340_gniazdopojedyncze.thumb.jpg.cc62f04b365c568bd5eb718691843a88.jpgGniazdo-do-zabudowy.jpg.d0910e2f9715ad7bf61df39a46a6c22e.jpg

wiem, wiem ... nie lubię tych dziur i ruszających się w nich ładowarek, niektóre nowoczesne mi nie sięgały końcowego pinu i nie łączyły ... u mnie bez strat, ładuję non stop na 4 usb od lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał:

Jak słusznie Chris zauważył to takie samochodowe jest dużo bardziej uniwersalne w przyczepie bo podłączysz i TV i ładowarkę samochodową i pompkę 12V i przetwornicę itd. Do USB tylko USB

Ja zamontowałem trzy gniazda zapalniczki i tylko się kurzą. Natomiast porty USB są non stop wykorzystywane.

Oczywiście dużo wcześniej zostały w ukryciu podłączone telewizor i wzmacniacz antenowy do gniazda zapalniczki, jednak tego nigdy nie wyjmuje. Powyżej mówię tylko o dodatkowych gniazdach dostępnych dla użytkowników (na widoku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maarec napisał:

i w ten sposób bardzo łatwo zniszczyć baterię w telefonie, tablecie itd - szkoda sprzętu. Ja osobiście wyznaję zasadę - gniazdo 12V samochodowe + dobra ładowarka. Jak potrzeba to można podłączyć w zamian kompresor, odkurzacz 12v itd.

świecące cyferki i diody  ? u mnie nie przejdą, tylko zgasną światła, dostanę opr i ekipa wyda decyzję odłączyć :)

dobry telefon i tablet sam sobie dobierze ładowanie, żeby ładowanie było szybkie wymaga porządnych ładowarek i kabli .. najczęściej systemowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze za łóżkiem zamontowałem coś takiego. Zakładając, ze ‚orno’ to nie ‚tania chinszczyzna’...
Zobacz ofertę: Gniazdo meblowe 1 Gniazdko + 2 x USB Narożne https://allegro.pl/oferta/gniazdo-meblowe-1-gniazdko-2-x-usb-narozne-8005416896
I jak to USB ładuje?
Ja zamontowałem trzy gniazda zapalniczki i tylko się kurzą. Natomiast porty USB są non stop wykorzystywane.
Oczywiście dużo wcześniej zostały w ukryciu podłączone telewizor i wzmacniacz antenowy do gniazda zapalniczki, jednak tego nigdy nie wyjmuje. Powyżej mówię tylko o dodatkowych gniazdach dostępnych dla użytkowników (na widoku).
Ja właśnie wywaliłem dwa USB, bo i tak ich nie używałem. Chociaż może zamontuje je gdzieś indziej jeszcze. Muszę się zastanowić. Do jakiś niewymagających rzeczy typu GoPro się nadają, ale i tak potrzebują 230V
dobry telefon i tablet sam sobie dobierze ładowanie, żeby ładowanie było szybkie wymaga porządnych ładowarek i kabli .. najczęściej systemowych
Co to są kable systemowe? Wystarczy chyba sam standard lądowania w samej ładowarce czy USB. Sam kabel, przynajmniej USB C nie robi różnicy. Jeszcze nie spotkałem abym nie miał z kabla USB C szybkiego ładowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, jacek00 napisał:

I jak to USB ładuje?

Całkiem ok. U mnie jednak tez wyznacznikiem są kable. Taka przypadłość iPhonów - nieoryginalne kabelki bardzo szybko padają, i często zdarza się tak, ze niby ładuje a poziom baterii po dłuższym czasie bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, crategus napisał:

 

Zobacz ofertę: Gniazdo meblowe 1 Gniazdko + 2 x USB Narożne https://allegro.pl/oferta/gniazdo-meblowe-1-gniazdko-2-x-usb-narozne-8005416896

Z tym że to jest na 230V więc w moim przypadku zupełnie bez sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tamtam napisał:

a zamontowalem takie chinskie 2xusb z szybkim ladowaniem 1xgniazdo zapalniczki i 1x voltomierz.
Jak ładuje szybkim ladowaniem telefon i normalnym drugi telefon to sie nie wyrabia i co kilkanascie sekund rozlacza. Wyglada jakby mialo wylacznik termiczny go tak sie grzeje. Jak ładuje normalnym ladowaniem to nie ma problemów

właśnie tego chciałem uniknąć.

telefony i tablety stają się coraz bardziej prądożerne, kiedyś wystarczyła ładowarka 1A a za chwilę 3A będzie mało.

ładowarka której używam wyrabia bez problemu na jednoczesne ładowanie tableta i "dużego" telefonu.

9 godzin temu, crategus napisał:

Ja jeszcze za łóżkiem zamontowałem coś takiego. Zakładając, ze ‚orno’ to nie ‚tania chinszczyzna’...

Zobacz ofertę: Gniazdo meblowe 1 Gniazdko + 2 x USB Narożne https://allegro.pl/oferta/gniazdo-meblowe-1-gniazdko-2-x-usb-narozne-8005416896

 Orno to brand importera ale to dalej tania chińszczyzna (co nie znaczy że nie działa) , zależy co się trafi raz jest lepiej raz gorzej (mam doczynienia na co dzień)

ponadto gniazdo które podałeś jest na 220v , obecna rozmowa toczy się raczej w kierunku 12 v ;)

7 godzin temu, crategus napisał:

U mnie jednak tez wyznacznikiem są kable. Taka przypadłość iPhonów - nieoryginalne kabelki bardzo szybko padają, i często zdarza się tak, ze niby ładuje a poziom baterii po dłuższym czasie bez zmian.

dokładnie i dotyczy nie tylko ajfonów, USB-c też się tak zdarza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jacek00 napisał:

I jak to USB ładuje?Ja właśnie wywaliłem dwa USB, bo i tak ich nie używałem. Chociaż może zamontuje je gdzieś indziej jeszcze. Muszę się zastanowić. Do jakiś niewymagających rzeczy typu GoPro się nadają, ale i tak potrzebują 230VCo to są kable systemowe? Wystarczy chyba sam standard lądowania w samej ładowarce czy USB. Sam kabel, przynajmniej USB C nie robi różnicy. Jeszcze nie spotkałem abym nie miał z kabla USB C szybkiego ładowania.

porządkowałem teściom instalację w zeszłym roku, dużo powiedziane instalowałem ogniwo fotowoltaiczna na przyczepie, i ładwarki w środku. Przejrzałem ich kable, kupowane w Brusach na targu lub małych sklepach, połowa nie działała. Wyrzuciłem je i zostawiłem im jeden samsunga z mojego samochodu. 

Nie znam się za bardzo na kablach, ale wczoraj do mnie brat dzwonił, że wyrzuca kabel bo na jednym może zestawić sieć w komputerze z telefonu, a na innym nie.

8 godzin temu, crategus napisał:

Całkiem ok. U mnie jednak tez wyznacznikiem są kable. Taka przypadłość iPhonów - nieoryginalne kabelki bardzo szybko padają, i często zdarza się tak, ze niby ładuje a poziom baterii po dłuższym czasie bez zmian.

To dobra cecha Appla, kabel musi mieć certyfikat MFI (made for iPhone), wynalazki z biedronki działają chwilę, przerabiałem.

15 minut temu, Suzu4x4 napisał:

właśnie tego chciałem uniknąć.

telefony i tablety stają się coraz bardziej prądożerne, kiedyś wystarczyła ładowarka 1A a za chwilę 3A będzie mało.

ładowarka której używam wyrabia bez problemu na jednoczesne ładowanie tableta i "dużego" telefonu.

 Orno to brand importera ale to dalej tania chińszczyzna (co nie znaczy że nie działa) , zależy co się trafi raz jest lepiej raz gorzej (mam doczynienia na co dzień)

ponadto gniazdo które podałeś jest na 220v , obecna rozmowa toczy się raczej w kierunku 12 v ;)

dokładnie i dotyczy nie tylko ajfonów, USB-c też się tak zdarza .

Faktycznie przeklikałem wczoraj w nocy nie ma nic sensownego do zabudowy, markowego. Faktycznie bezpieczniej zostać przy ładowarkach wkładanych.

Moje działają, ale pewnie prędzej czy później zabraknie im mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.