Skocz do zawartości

dodatkowe gniazdka USB przy łóżkach


cicik

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Suzu4x4 napisał:

dokładnie, mam takie  działa ale ma za małą wydajność prądową  więc wymyśliłem lepszy patent ;)

alternatywą dla tego gniazda jest zakup zaślepki berkera w hurtowni elektrycznej za cenę ok 5 zł :

 

doprecyzuj pytanie

chodzi Ci o gniazda zapalniczki , czy gniazda USB ?

jeśli chodzi o mnie to gniazdo zapalniczki jakie zastosowałem ma max 20 A a ładowarka SAMSUNG EP-L1100 2x FAST USB ma 2A przy 5v ;)

Czyli zamontowałeś normalne gniazdo samochodowe berkera i w to wtykasz ładowarkę samochodową? Czy w zaślepkę wsadziłeś ładowarkę samochodową i w to ładowarka? Jest to jakiś pomysł :D Może wywale te dziadowskie USB i zrobię jak piszesz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Moje przemyślenia:
Kupowanie ładnych, fajnych gniazd 230V z wmontowanym zasilaczem i gniazdem USB to ryzyko. Po pierwsze zwykle sporo kasy, a po drugie nigdy nie wiesz, co taka ładowarka sobą reprezentuje (chyba, że już ktoś ma i sprawdził). Z moje doświadczenia wynika, że często podane parametry są tylko na papierze, a np. informacja "moc 2A" przy ładowarce 2-3 gniazdowej, oznacza, że żadne z gniazd nie daje więcej, niż 1A. Dzisiejsze smartfony, tablety itp. potrafią pobierać 1,6A przy ładowaniu, o nowej technologii QC (Quick Charge), gdzie podwyższa się napięcie z 5V do 12 i więcej, nie wspominając. Dlatego optuję za:

- kupowaniem markowych lub już sprawdzonych urządzeń,

- dopasowywaniem ładowarek, do posiadanego sprzętu (czy tylko 5V, czy może technologie szybkiego ładowania QC)
- używanie dobrych kabli (to też ma znaczenie przy większych prądach!),
- poprawność montażu w cepce, bo cepkę kupuję się wolno, a płonie ona szybko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

35 minut temu, jacek00 napisał:

Czyli zamontowałeś normalne gniazdo samochodowe berkera i w to wtykasz ładowarkę samochodową? Czy w zaślepkę wsadziłeś ładowarkę samochodową i w to ładowarka? Jest to jakiś pomysł :D Może wywale te dziadowskie USB i zrobię jak piszesz? 

 

to zależy w którym miejscu bo robiłem kilka gniazdek w zależności od potrzeb.

normalne gniazdko 12 v berkera nie ma "zatyczki" i mnie to drażniło więc np w miejscach gdzie potrzebowałem gniazdo 12v do sporadycznego użytku osadzałem w zaślepce

gniazdo 12v z "zatyczką"  jak na jednym z wcześniej załączonych zdjęć .

W zaślepce berkera możesz osadzić wszystko co będziesz potrzebował i połączyć oryginalną ramką  z pozostałymi gniazdami berkera.

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, jacek00 napisał:

O 230V. Takie gniazdo zamontowałem. Producent podaje dla mojego gniazda maks 3A, ale nie wiem jak to ma działać, skoro wydajność tego gniazda to jakiś żart.

Mi chodzi o wersje na 12v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Pawlusiak napisał:

Moje przemyślenia:
Kupowanie ładnych, fajnych gniazd 230V z wmontowanym zasilaczem i gniazdem USB to ryzyko. Po pierwsze zwykle sporo kasy, a po drugie nigdy nie wiesz, co taka ładowarka sobą reprezentuje (chyba, że już ktoś ma i sprawdził). Z moje doświadczenia wynika, że często podane parametry są tylko na papierze, a np. informacja "moc 2A" przy ładowarce 2-3 gniazdowej, oznacza, że żadne z gniazd nie daje więcej, niż 1A. Dzisiejsze smartfony, tablety itp. potrafią pobierać 1,6A przy ładowaniu, o nowej technologii QC (Quick Charge), gdzie podwyższa się napięcie z 5V do 12 i więcej, nie wspominając. Dlatego optuję za:

- kupowaniem markowych lub już sprawdzonych urządzeń,

- dopasowywaniem ładowarek, do posiadanego sprzętu (czy tylko 5V, czy może technologie szybkiego ładowania QC)
- używanie dobrych kabli (to też ma znaczenie przy większych prądach!),
- poprawność montażu w cepce, bo cepkę kupuję się wolno, a płonie ona szybko ;)

Zgadza się. Ale myślałem, że Hager nie sprzedaje byle czego za takie pieniądze. Myliłem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

5 minut temu, danielpoz napisał:

Suzu zalinkuj te gniazdko usb samsunga. 

samsung nie produkuje typowych gniazd tylko ładowarki 12v , jak chcesz gniazdo do osadzenia w zaślepce to pozostaje chińczyk 'noname'

przykładowy link:

https://allegro.pl/oferta/gniazdo-ladowarka-samochod-2x-usb-3-1a-12-24v-8693538478

ponieważ ja podobnie jak kolega powyżej nie mam zaufania do chińskich produktów noname które często nie trzymaj deklarowanych parametrów , zastosowałem ładowarkę 

SAMSUNG EP-L1100 2x FAST USB :

https://allegro.pl/oferta/samochodowa-ladowarka-samsung-ep-l1100-2x-fast-usb-8664735348

osadzoną w gniazdku 12 v.

20200403_110823.jpg.37df15773d34441f6f8a940afb95a247.jpg

oczywiście wybór co  zamontujesz  należy do Ciebie, ja chciałem mieć w tym gniazdku możliwość podłączenia laptopa który jest zasilany ładowarką na 12 v więc w każdej chwili mogę wyciągnąć ładowarkę samsunga i podpiąć ładowarkę laptopa .

13 minut temu, danielpoz napisał:

Mi chodzi o wersje na 12v

Hager nie produkuje wersji 12v tylko na 220 v (mówmy o Berker Integro Flow)  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, danielpoz napisał:

Mi chodzi o wersje na 12v

Rozumiem, moja to przecież też z 230 na 12V. Wg mnie to niewiele zmieni, czy to 12V czy 230V. Pewnie też będzie działać byle jak. 

15 minut temu, Suzu4x4 napisał:

  

samsung nie produkuje typowych gniazd tylko ładowarki 12v , jak chcesz gniazdo do osadzenia w zaślepce to pozostaje chińczyk 'noname'

przykładowy link:

https://allegro.pl/oferta/gniazdo-ladowarka-samochod-2x-usb-3-1a-12-24v-8693538478

ponieważ ja podobnie jak kolega powyżej nie mam zaufania do chińskich produktów noname które często nie trzymaj deklarowanych parametrów , zastosowałem ładowarkę 

SAMSUNG EP-L1100 2x FAST USB :

https://allegro.pl/oferta/samochodowa-ladowarka-samsung-ep-l1100-2x-fast-usb-8664735348

osadzoną w gniazdku 12 v.

20200403_110823.jpg.37df15773d34441f6f8a940afb95a247.jpg

oczywiście wybór co  zamontujesz  należy do Ciebie, ja chciałem mieć w tym gniazdku możliwość podłączenia laptopa który jest zasilany ładowarką na 12 v więc w każdej chwili mogę wyciągnąć ładowarkę samsunga i podpiąć ładowarkę laptopa .\

A jakie tam masz gniazdo samochodowe wsadzone? Hagera czy jakieś inne? 

Hager ma takie: https://www.hager.pl/katalog-produktow/automatyka-budynku-i-osprzet-elektroinstalacyjny/osprzet-elektroinstalacyjny-berker/berker-integro-flow/urzadzenia-przylaczeniowe-12-v/845712505/236834.htm 

Ale też pytanie czy to coś warte... 

 

Cytat

Hager nie produkuje wersji 12v tylko na 220 v (mówmy o Berker Integro Flow)  ;)

Nie nie, występują: https://www.hager.pl/katalog-produktow/automatyka-budynku-i-osprzet-elektroinstalacyjny/osprzet-elektroinstalacyjny-berker/berker-integro-flow/gniazdo-ladowania-usb/926022503/229223.htm

 

ale myślę, ze to będzie takie samo dziadostwo jak to 230V

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit: jednak już produkuje, jak ja montowałem to były tylko dostępne na 220v :

Integro Gniazdo USB ładowania podwójne, 12V, 3A; czarny mat, mechanizm czarny Nr katalogowy: 926022503

do kupienia za 146 zł :

https://amper.pl/integro-gniazdo-usb-ladowania-podwojne-12v-3a-czarny-mat-mechanizm-czarny-926022503

 

6 minut temu, jacek00 napisał:

Rozumiem, moja to przecież też z 230 na 12V. Wg mnie to niewiele zmieni, czy to 12V czy 230V. Pewnie też będzie działać byle jak. 

A jakie tam masz gniazdo samochodowe wsadzone? Hagera czy jakieś inne? 

(...)

tam gdzie nie potrzebowałem "zatyczki" montowałem oryginalne hagera :

Integro Flow Gniazdo zasilania 12 V, mechanizm, ant Nr katalogowy: 845712505

a tam gdzie chciałem mieć zatyczkę montowałem zaślepkę hagera i osadzałem w niej gniazdko z allegro:

Integro Flow Zaślepka z płytką nośną, ant  Nr katalogowy: 945162505

gniazdko:

https://allegro.pl/oferta/gniazdo-zapalniczki-12v-24v-20a-8630160617

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Suzu4x4 napisał:

edit: jednak już produkuje, jak ja montowałem to były tylko dostępne na 220v :

Integro Gniazdo USB ładowania podwójne, 12V, 3A; czarny mat, mechanizm czarny Nr katalogowy: 926022503

do kupienia za 146 zł :

https://amper.pl/integro-gniazdo-usb-ladowania-podwojne-12v-3a-czarny-mat-mechanizm-czarny-926022503

 

tam gdzie nie potrzebowałem "zatyczki" montowałem oryginalne hagera :

Integro Flow Gniazdo zasilania 12 V, mechanizm, ant Nr katalogowy: 845712505

a tam gdzie chciałem mieć zatyczkę montowałem zaślepkę hagera i osadzałem w niej gniazdko z allegro:

Integro Flow Zaślepka z płytką nośną, ant  Nr katalogowy: 945162505

gniazdko:

https://allegro.pl/oferta/gniazdo-zapalniczki-12v-24v-20a-8630160617

Dzięki. Właśnie zamawiam gniazdo samochodowe hagera pod TV, to wymienię też te usb na takie z zatyczką :) Zaślepkę akurat mam jedną 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, danielpoz napisał:

O jaką zatyczkę chodzi? 

Co do gniazd berkera to istotne dla mnie jest żeby było na 12v bo bez sensu ładować telefon przez przetwornice. 

klapkę , zaślepkę, zatyczkę - jak zwał tak zwał, chodzi oto żeby gniazdo było zaślepione na czas jak nie będzie używane np. w kuchni przy zlewie czy w łazience przy kranie ;)

 

20200403_114933.thumb.jpg.02c88264f3592e153752b288b89054fd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, danielpoz napisał:

No a nie da się założyć ramki z klapką? Bo takie będę miał po zdemontowaniu gniazdek 230v

Powinno się dać. Faktycznie to też dobry pomysł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, danielpoz napisał:

No a nie da się założyć ramki z klapką? Bo takie będę miał po zdemontowaniu gniazdek 230v

nie testowałem, ale  mam w jednym miejscu ramkę z klapką i obok gniazdko na 12v , jak bardzo Ci zależy mogę przełożyć i sprawdzić

wg mnie powinno pasować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.