Skocz do zawartości

dodatkowe gniazdka USB przy łóżkach


cicik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

18 minut temu, Suzu4x4 napisał:

nie testowałem, ale  mam w jednym miejscu ramkę z klapką i obok gniazdko na 12v , jak bardzo Ci zależy mogę przełożyć i sprawdzić

wg mnie powinno pasować .

Sprawdź :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maarec napisał:

W razie czego polecam ładowarki baseus, zarówno na 12v jak i 230v. Większość przewodów do telefonów też, czasem micro USB mają kiepskie wtyczki.

ogólnie tak , ale nie zawsze.

ja już się wyleczyłem z kupowania kabli nieoryginalnych szczególnie do produktów firmy Apple.

mam ładowarkę indukcyjną Baseusa BSWC -P21 , nie polecam , ładuje wolno , często nie do końca a raz zdarzyło się że telefon był bardzo gorący i praktycznie wcale się nie naładował.

w przyczepie czy kamperze bałbym się zostawić bez nadzoru :unsure:

zastąpiłem indukcyjnymi firmy Nillkin , póki co działają bez zarzutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany - przeczytałem w sumie pobieżnie ale wydaje mi sie że koncentrując sie na wyglądzie, sposobie montażu, firmie etc...   zapominacie o rzeczy istotnej - nigdzie nie przeczytałem o zabezpieczeniu zwarciowym lub nad prądowym czyli po ludzku mówiąc  bezpieczniku a przydałby się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, smok_wawelski napisał:

Pany - przeczytałem w sumie pobieżnie ale wydaje mi sie że koncentrując sie na wyglądzie, sposobie montażu, firmie etc...   zapominacie o rzeczy istotnej - nigdzie nie przeczytałem o zabezpieczeniu zwarciowym lub nad prądowym czyli po ludzku mówiąc  bezpieczniku a przydałby się.

Ale przecież bezpiecznik jest w energobloku, przynajmniej u mnie. Dla każdego wyjścia 12V mam bezpieczniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ze on już do czegoś jest został obliczony i przeznaczony  dla danego obwodu  na jakieś obciążenie i nie należy mu dokładać obciążeń w nieskończoność
Nie wykluczam wykorzystania takiego bezpiecznika  - ale nad w/w należy się zastanowić i policzyć bo urz. na USB robią się coraz bardziej konsumpcyjne
To tak jak ludzie łańcuszki na kempingu ciagna a później biadolą że bezpieczniki na rozdzielni wybija

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, smok_wawelski napisał:

Tak tylko ze on już do czegoś jest został obliczony i przeznaczony  dla danego obwodu  na jakieś obciążenie i nie należy mu dokładać obciążeń w nieskończoność
Nie wykluczam wykorzystania takiego bezpiecznika  - ale nad w/w należy się zastanowić
To tak jak ludzie łańcuszki na kempingu ciagna a później biadolą że bezpiecznik wybija

Inaczej, w energobloku mam szereg wyjśc 12V, część była zajęta fabrycznie, a część była pusta do wykorzystania. Więc u mnie wszelkie nowe instalacje 12V są wpięte do pustych miejsc w energobloku z dobranym do tego bezpiecznikiem - bez bezpiecznika nie ruszy przecież :)

Z 230V jest inaczej, bo w energobloku dla 230V jest główny bezpiecznik. W takim przypadku, po drodze można dać dodatkowe zabezpieczenie. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ok - należy obliczyć zabezpieczenie dla dodatkowego wyjścia i taki bezpiecznik zastosować.
Należy tez pamiętać że prądy pobierane z elektrobloku na poszczególne obwody sumują się i nie przekraczać sumy dopuszczalnej dla danego elektrobloku
Nawiasem wg mnie elektroblok powinien mieć bezpiecznik główny na tę sumę przed rozdziałem na obwody niskiego napięcia
 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, smok_wawelski napisał:

Pany - przeczytałem w sumie pobieżnie ale wydaje mi sie że koncentrując sie na wyglądzie, sposobie montażu, firmie etc...   zapominacie o rzeczy istotnej - nigdzie nie przeczytałem o zabezpieczeniu zwarciowym lub nad prądowym czyli po ludzku mówiąc  bezpieczniku a przydałby się.

Bo temat dotyczy gniazd a nie zabezpieczenia. Od tego są bezpieczniki w skrzynce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj 4 ostatnie posty nad Twoim  - gdzie z Jackiem wymienialiśmy  poglądy na ten temat

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A ja zapomniałem napisać że już jedna sztukę mam zrobioną. No i tym samym wiem że się mieści pod klapką. 
Oczywiście dziękuję za sprawdzenie
Mieści sie. Właśnie zamontowałem dwa gniazda Berkera, są po 30 zł za sztukę, czyli żadne pieniądze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.