Skocz do zawartości

Jaka klimatyzacja dachowa - Dometic Freshjet 1100 czy 1700


Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz czas na jazdę i szukanie to w stolicy na pewno znajdziesz. Najłatwiej przez internety ? . Gdzie dokonałeś zakupu klimy i za ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 10.06.2019 o 15:31, jacek00 napisał:

Przyznam się, że raz jeden słyszałem jak hałasuje klima, i to była klima podłogowa, odpalona u sąsiada na parcelii obok na Węgrzech. W innym wypadku "hałas" z tych dachowych był dla mnie całkowicie akceptowalny i nigdy mi nie przeszkadzał.

Sam niedługo się oczywiście przekonam jak ta dachowa "hałasuje" :)

Moja hałasuje na zewnątrz wydaje szum wypychanego powietrza, co do głośności wewnątrz to zobacz sobie mój ostatni filmik, pokazałem jak jest głośna klima tak od 10min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacekzoo napisał:

Nie wiem czy to kamera tak zbiera ale turbo vent daje ognia jak cholera, jakby samolot startował ?

Tak własnie daje, jedyny + taki że działa na 12v więc czasem się przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Voku napisał:

Może nowsze są cichsze, może ten vent już swoje przepracował.

Nie mam czegoś takiego (chyba na szczęście). Mam nadzieję, że ta dachowa nie będzie tak buczała bo zwariuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po testach Dometic Freshjet 1700. Ale może zacznę od początku. Sam montaż jest banalnie prosty. Wywalamy okienko dachowe i wkładamy w to miejsce klimę. W Adrii kable przeprowadzamy otworem w dachu - to też bardzo wygodne, bo wszystko mamy przygotowane pod montaż klimy.

Co do pracy samego urządzenia to z zewnątrz jest ono (wg mnie) całkowicie niesłyszalne. W środku owszem słuchać szum, a na początku, kiedy urządzenie chłodzi do zadanej temperatury to hałas jest znaczny. Sama schłodzenie mojej przyczepy z 30 kilku stopni do 24 stopni zajęło może z pół godziny. Myślę, że w skrajniejszych warunkach klima sobie spokojnie da radę.

W nocy, na najwolniejszym nadmuchu da się bez problemu spać. Słychać po prostu szum ale idzie się do tego przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, czy możecie doradzić jaką klimatyzację wybrać? i co sądzicie o tej ofercie? https://www.olx.pl/oferta/klimatyzator-truma-saphir-compact-ir-CID5-IDBnW1l.html#a0c34f9f9a Przyczepy jeszcze nie posiadam, być może za kilka dni, ale będzie ona np. 495/ 515  fendt lub tabbert 495. Z całą pewnością chciałbym aby była cicha. ,,Aha cena nie gra roli, byle nie była droga''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w budzie u @PLopaPL gdzie ma nowego dometica 2200 i byłem w budzie u @maarec co ma saphira i pomijając że u Marka tarabaniła się jakaś blacha, co od razu poprawił, to tak podłogówka jest głośniejsza, i  czuć jak idą po podłodze wibracje

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Jerzy i Beata napisał:

Witam, czy możecie doradzić jaką klimatyzację wybrać? i co sądzicie o tej ofercie? https://www.olx.pl/oferta/klimatyzator-truma-saphir-compact-ir-CID5-IDBnW1l.html#a0c34f9f9a Przyczepy jeszcze nie posiadam, być może za kilka dni, ale będzie ona np. 495/ 515  fendt lub tabbert 495. Z całą pewnością chciałbym aby była cicha. ,,Aha cena nie gra roli, byle nie była droga''.

O ile się nie mylę to ta klima jest już w sprzedaży trochę czasu. Pamiętaj, że przy podłogowej powinieneś rury wyprowadzić pod sufitem. Tak więc proponuję najpierw mieć już tą przyczepę i sprawdzenie czy montaż podłogówki jest możliwy i w miarę bezproblemowy.

3 minuty temu, jacekzoo napisał:

Byłem w budzie u @PLopaPL gdzie ma nowego dometica 2200 i byłem w budzie u @maarec co ma saphira i pomijając że u Marka tarabaniła się jakaś blacha, co od razu poprawił, to tak podłogówka jest głośniejsza, i  czuć jak idą po podłodze wibracje

W dachowej jedyne wibracje czuć przy uruchamianiu, kiedy załącza się sprężarka - i to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.