Skocz do zawartości

Jaka klimatyzacja dachowa - Dometic Freshjet 1100 czy 1700


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Taki montaż IMO nie ma sensu. Pojedziesz w "tropiki" i nogi sobie schłodzisz jedynie. 

Ja wolałem kupić nówkę, z gwarancją. Różnica w cenie nie jest jakaś kolosalna. Nowego Dometica 3000 freshwell kupisz już za niecałe 5k - to raptem 1300 zł różnicy, a w zamian masz nową klimę, gwarancję i pewność

Za 3k można się zastanowić. Ale jak wspominałem ta klima sprzedaje się już bardzo długi czas. Wydaje mi się, ze i rok temu już ją widziałem. Więc skoro przez taki czas się nie sprzedała, to raczej gość nie chce zejść z ceny za bardzo. Ale zapytaj czy opchnie Ci za 3k :)

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi, jak zakupię przyczepkę ,to jeszcze podyskutujemy i zobaczymy, czy jest możliwość montażu podławkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

2 godziny temu, Jerzy i Beata napisał:

Witam, czy możecie doradzić jaką klimatyzację wybrać? i co sądzicie o tej ofercie? https://www.olx.pl/oferta/klimatyzator-truma-saphir-compact-ir-CID5-IDBnW1l.html#a0c34f9f9a Przyczepy jeszcze nie posiadam, być może za kilka dni, ale będzie ona np. 495/ 515  fendt lub tabbert 495. Z całą pewnością chciałbym aby była cicha. ,,Aha cena nie gra roli, byle nie była droga''.

to jest klima ze starszej wersji - inny pilot, brak funkcji cichej, min 6 lat stała według opisu - Realnie to bym może 2000zł dał. Możliwe że padnie na pierwszym wyjeździe i jesteś głęboko w :pupa:.

te nowsze modele miały też niby wyciszoną obudowę.

Godzinę temu, Voku napisał:

Jak teraz dorabiałem to brałem rury z https://carclimat.pl/Rury-i-przewody niby nadają się do klimy i połowa ceny oryginału. Tylko tam jest podawana średnica wewnętrzna jak coś.

bardzo dobre ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, maarec napisał:

to jest klima ze starszej wersji - inny pilot, brak funkcji cichej, min 6 lat stała według opisu - Realnie to bym może 2000zł dał. Możliwe że padnie na pierwszym wyjeździe i jesteś głęboko w :pupa:.

te nowsze modele miały też niby wyciszoną obudowę.

bardzo dobre ceny.

,,Etapy wentylatora: 2 plus funkcja snu'' tak jest w opisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Jerzy i Beata napisał:

,,Etapy wentylatora: 2 plus funkcja snu'' tak jest w opisie

pytanie czy opis nie jest kopiowany od nowszego urządzenia. Powiem tak - to jest delikatny sprzęt i nie chcę krakać, ale nawet leżąc na półce 6 lat mogło zejść coś czynnika czy np zaczną sypać się luty w elektryce (tak było w mojej z 2016r - szybko naprawiłem to samemu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę zakładał osobnego wątku. czy spotkał się ktoś żeby jakieś instalacje budy, zwłaszcza elektryczne szły w podłodze? czy zawsze idą po wierzchu? pomijam rurki od ogrzewania podłogowego bo to idzie ustalić kamerą termowizyjną. mam trochę obawy ciąć podłogę czy przypadkiem na coś  nie trafię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacekzoo napisał:

nie będę zakładał osobnego wątku. czy spotkał się ktoś żeby jakieś instalacje budy, zwłaszcza elektryczne szły w podłodze? czy zawsze idą po wierzchu? pomijam rurki od ogrzewania podłogowego bo to idzie ustalić kamerą termowizyjną. mam trochę obawy ciąć podłogę czy przypadkiem na coś  nie trafię

Utnij tylko warstwę sklejki górnej, oderwij i będziesz wiedział. Kabli tam nie ma. Pod podłogą będą i rurki z gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod podłogą to nie problem, najwyżej przełożę. Jeżeli kabli nie będzie to termowizją powinienem obczaić te rurki chyba? 

Bo jeżeli się okaże że nie mam jak zamontować podłogowej to wtedy d... zostanę z niepotrzebną klimą. A gdzie ciąć będę wiedział dopiero po zakupie klimy jak dostanę szablon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacekzoo napisał:

Pod podłogą to nie problem, najwyżej przełożę. Jeżeli kabli nie będzie to termowizją powinienem obczaić te rurki chyba? 

Bo jeżeli się okaże że nie mam jak zamontować podłogowej to wtedy d... zostanę z niepotrzebną klimą. A gdzie ciąć będę wiedział dopiero po zakupie klimy jak dostanę szablon. 

Może chcesz kupić szablon? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Voku napisał:

W podłodze nie powinno być kabli, sklejka - styropian - sklejka

Tylko u @jacekzoo jest to "nieszczęsne" ogrzewanie podłogowe. W jakiś sposób to musieli rozprowadzić przecież. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, jacek00 napisał:

Tylko u @jacekzoo jest to "nieszczęsne" ogrzewanie podłogowe. W jakiś sposób to musieli rozprowadzić przecież. 

a ogrzewanie nie jest czasem tylko na środku przyczepy - tam gdzie "ciąg pieszy"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bw81 napisał:

a ogrzewanie nie jest czasem tylko na środku przyczepy - tam gdzie "ciąg pieszy"? 

Jest, ale rurki idą też dookoła, np pod piętrusem idą kawałek po ścianie i wchodzi w podłogę, w podkowie to samo, idą na wierzchu i wchodzą w podłogę i cholera wie czy gdzieś pod francuzem jakaś rura zasilająca albo powrót nie idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.