Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Misio napisał:

@Voku co prawda, to prawda - wspaniały był to weekend !!

20200422_184100.thumb.jpg.a4e557d6f22af79fe812a6808489d130.jpg

Dodam że są też ciut mniejsze kampery...np 5-6m...np. oglądnij sobie jakim kamperem jeździ Madzia Bohoho...chyba że i ona też nie jeździ kamperem...

 

@portier ale to mi zadawałeś kłam że się nie mieszczę...

 

Przecież tył poza parking wystaje - chyba że źle widzę. Na normalnym kampingu nie zmieścisz się. Na Twoich zasadach to pewnie i przyczepa by weszła ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@portier mylisz się - według przepisów stoję na miejscu parkingowym - gdzie auto stoi świadczą o tym koła i nie wystaje w skrajnię jezdni (ani na długość, ani na szerokość o ile ta była by znormatyzowana)...

Dałem też przykład kampera Madzi...

 

Dodam iż ja się tak troszkę poczuwam do tego topiku, bo trochę później, ale właśnie sam stanąłem nad takim dylematem...

Mimo że w "ciut" późniejszym czasie, jak autor wątku...

Mając przyczepę z 1997roku i dokupiwszy do niej kampera 1992roku (bo czasem lubię coś sam sprawdzić)

Chociaż po tylu latach temat mocno ewoluował, a mnie raczej trzeba by przedstawiać jako wyjątek potwierdzający regułę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Misio napisał:

@portier mylisz się - według przepisów stoję na miejscu parkingowym - gdzie auto stoi świadczą o tym koła i nie wystaje w skrajnię jezdni (ani na długość, ani na szerokość o ile ta była by znormatyzowana)...

Dałem też przykład kampera Madzi...

 

Dodam iż ja się tak troszkę poczuwam do tego topiku, bo trochę później, ale właśnie sam stanąłem nad takim dylematem...

Mimo że w "ciut" późniejszym czasie, jak autor wątku...

Mając przyczepę z 1997roku i dokupiwszy do niej kampera 1992roku (bo czasem lubię coś sam sprawdzić)

Chociaż po tylu latach temat mocno ewoluował, a mnie raczej trzeba by przedstawiać jako wyjątek potwierdzający regułę...

Dlatego mówię, na tych zasadach i przyczepa by wlazła. Stań na normalnym parkingu w mieście....a zresztą, dobra - mieści się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Misio napisał:

Pokaż mi przyczepę którą wraz z samochodem zmieści się na zwykłym miejscu parkingowym...

Boże, ten Twój kamper też się przecież nie mieści. A właściwie jak chcesz - to mieści się. Na upartego jeszcze jeden by się zmieścił, pasuje teraz. Ja pierniczę, normalnie mafia, ponadczasowy kamper - dziwisz się potem że was nie trawią???? Gdzie wy się podziejecie jak wam zabronią na dziko stać? Trzeba będzie się z normalnymi zintegrować....czarno to widzę...

Jeśli możesz, to daj mi święty spokój człowieku, przecież tego już się słuchać nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocne argumenty ?

 

A jeszcze zmatwie Cie...bo na kempingi czasem jeżdżę (chociaż mniej chętnie, tym bardziej że jak ja podróżuję to większość jest zamknieta) i z tego co widzę raczej jestem mile witany jak przyjadę do jakiegoś grona, znajomych lub nieznajomych...chociaż już ocena tego niezbyt należy do mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, portier napisał:

Przecież tył poza parking wystaje - chyba że źle widzę. Na normalnym kampingu nie zmieścisz się. Na Twoich zasadach to pewnie i przyczepa by weszła ?

Tylko, że w przyczepie to jeszcze trzeba podpory rozłożyć inaczej nie odpinaj z haka jak chcesz w niej funkcjonować... chyba, że w przestrzeni między osią a dyszlem.
@Misio zademonstrował o ile łatwiej zaparkować kamperem vs przyczepa. I nie chodzi o to iż przyczepa jest beee a kamper super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Misio napisał:

Dodam jeszcze mój przyszły kamper van nie zmieści się na 1 miejscu parkingowym...

Podsyłam klamkę...nie wiem czy o to Ci @jacek00chodziło...

20211006_150938.thumb.jpg.92f63c17b38f0ca695773316ca050b61.jpg

Wystarczy ten "dzyndzelek" wcisnąć i klepnąć drzwiami...

Czyli w kamperach są zatrzaskujące się zamki? Bo jak pisałem - w przyczepach nigdy podobnych rozwiązań nie widziałem. Zawsze trzeba było fizycznie zablokować zamek od środka, nie było możliwości zatrzaśnięcia. 

7 godzin temu, Misio napisał:

image.png.cdc2295989cf2ef9f7d670725f334e6e.png

 

@portier mylisz się - według przepisów stoję na miejscu parkingowym - gdzie auto stoi świadczą o tym koła i nie wystaje w skrajnię jezdni (ani na długość, ani na szerokość o ile ta była by znormatyzowana)...

Niestety, ale nie masz racji. Jeśli już mamy być tak drobiazgowi to o tym gdzie stoi auto świadczy też obrys pojazdu, a nie tylko jego koła - to są podstawy kursu na prawo jazdy, gdzie podczas manewrów nie możesz wyjechać obrysem poza linie. W tym wypadku akurat pojazd obrysem wystaje poza miejsce parkingowe i w ten sposób uniemożliwia chociażby korzystanie z chodnika uniemożliwiając przejście pieszym. 

Zgodnie z przepisami tak zaparkowany pojazd zaparkowany jest niestety nieprawidłowo. Zresztą świadczy o tym nie tylko fakt wystawania pojazdu na chodnik ale też znak T-30f umieszczony pod znakiem D-18. T-30f oznacza postój całego pojazdu na jezdni prostopadle do krawężnika. Cały pojazd to nie tylko jego koła, a wszystko po obrysie. Czyli parkowanie w tym miejscu tak długiego pojazdu jest zabronione bo powoduje utrudnienia w ruchu drogowym - zaparkowany w sposób jak na zdjęciu uniemożliwia ruch pieszych po chodniku, zaparkowany zgodnie ze znakiem T-30f wystawałby obrysem na pas ruchu i utrudniałby ruch drogowy na jezdni i mógłby powodować zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Pomijam już fakt, że tabliczki T-30 pozwalają na postój pojazdów  samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5t, a kampery zazwyczaj DMC mają dużo większe.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Misio napisał:

 @jacek00chodziło...

20211006_150938.thumb.jpg.92f63c17b38f0ca695773316ca050b61.jpg

Wystarczy ten "dzyndzelek" wcisnąć i klepnąć drzwiami...

Mam taką klamkę w przyczepie i ten cycek odskakuje do góry gdy zamykam drzwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, danielpoz napisał:

Mam taką klamkę w przyczepie i ten cycek odskakuje do góry gdy zamykam drzwi. 

Czyli nie da się przypadkowo zatrzasnąć drzwi? Może w kamperach celowo jest to zrobione w ten sposób aby można było zatrzasnąć drzwi od zewnątrz. W przyczepie takiego rozwiązania jeszcze nie spotkałem. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Pomijam już fakt, że tabliczki T-30 pozwalają na postój pojazdów  samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5t, a kampery zazwyczaj DMC mają dużo większe.

No z tą tabliczką to jest w ogóle porażka (o ile tam rzeczywiście jest T-30 bo widzimy tylko tył, ale pewnie tak), bo ona eliminuje z parkingu nie tylko takie kolosy jak Durango, ale i np. X5, czy inne podobne samochody. A całkiem sporo osobówek przekracza z DMC 2,5 t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Misio napisał:

Pokaż mi przyczepę którą wraz z samochodem zmieści się na zwykłym miejscu parkingowym...

Michał żadna się nie zmieści, ja wam powiem że po tych wszystkich przepychankach doszedłem do wniosku że nie ważnie czy się zmieści czy głośne itp. najważniejsze że pasuje użytkownikowi i tyle, każdy inaczej wypoczywa i potrzebuje inny sprzęt, może się podobać tak jak mi kamper ale JA GO NIE WYKORZYSTAM TAK JAK POWINIENEM I BĘDĘ SIĘ W NIM MĘCZYŁ A INNY BĘDZIE DOBRZE SIĘ BAWIŁ, W DRUGĄ STRONĘ TO SAMO PODOBA MU SIĘ PRZYCZEPA ALE JAZDA GO MĘCZY ITP, PODKREŚLĘ TO JESZCZE RAZ JA.

A tu poniżej zestaw na parkingach i raczej się nie mieści na jednym miejscu parkingowym??? ale żeby nie było pod Macdonaldem w Pile zestawem zaparkowałem i to w niedzielę fakt w poprzek ale zaparkowałem?

20201225_134521.jpg

20210411_132322.jpg

20210503_191557.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Zulos napisał:

No z tą tabliczką to jest w ogóle porażka (o ile tam rzeczywiście jest T-30 bo widzimy tylko tył, ale pewnie tak), bo ona eliminuje z parkingu nie tylko takie kolosy jak Durango, ale i np. X5, czy inne podobne samochody. A całkiem sporo osobówek przekracza z DMC 2,5 t.

Na środku stoi znak D-18 z tabliczką T-30f pod spodem.

image.png.1280f85361cd6cc45a152fe53983a30a.png

Parkowanie kamperem w tym miejscu i w taki sposób jest niedozwolone. Też to dobitnie pokazuje, że długi kamper się jednak na standardowym miejscu parkingowym nie mieści i zaparkować da się ale tylko w przypadku naruszenia przepisów i przy odpowiedniej gimnastyce.

45 minut temu, peja76 napisał:

Michał żadna się nie zmieści,

Ale większy kamper też się nie mieści przecież. Więc to żaden argument tak naprawde

Cytat

ja wam powiem że po tych wszystkich przepychankach doszedłem do wniosku że nie ważnie czy się zmieści czy głośne itp. najważniejsze że pasuje użytkownikowi i tyle,

Oczywiście. Wielokrotnie to pisałem, że to chodzi o karawaning a każdy robi i lubi inaczej, ale nie ma to znaczenia.

42 minuty temu, danielpoz napisał:

Nie ma szans. 

No o tym pisałem, że nie spotkałem jeszcze przyczepy z takim zamkiem w przeciwieństwie do kamperów. Widać, że to jest inaczej rozwiązane w zależności od typu pojazdu.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.