Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Kvasir napisał:

Jeszcze w zeszłym roku objazd przez mureck był idealny, problem w tym że w tym roku już nie aktualny

W zeszłym roku Mureck nie był już idealny. Był dobry do kiedy można było z niego jechać na Ptuj i tam wskoczyć na bezpłatną drogę do granicy na węźle Drazenci.

W tamtym roku od węzła Drazenci do Podlehnika była już płatna autostrada. Innej rozsądnej alternatywy nie było żeby to ominąć bo między tymi węzłami lokalna, bezpłatna droga była w większości placem budowy, na który szkoda było auta i przyczepy.

Pochwal się, którędy z Murecka w zeszłym roku to objeżdżałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kvasir napisał:

Ja byłem w czerwcu przed otwarciem autostrady :)
 

A4 od Draženci do Podlehnik została oddana do użytku 22 listopada 2017 i na tym odcinku już winieta obowiązywała od tej daty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, pomyleło mi się. W czerwcu jechałem na Istrię więc miałem kupioną vinietę. We wrzesniu 17 jechałem przez mureck

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎09‎.‎05‎.‎2019 o 08:26, Kvasir napisał:

Chris nie daj się prosić i podziel się radosną nowiną :)


Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Masz 3 warianty w tym dwa płatne, jeden bezpłatny.

1. Autostrada i do przejścia  Letenye

2. Droga M86 płatna, wybudowana niedawno.

3. Stara droga nr 86, teraz nią się fajnie jedzie bo TIRy muszą jechać nową płatną M86 - ta ja jeżdżę bo różnica czasowa dla mnie nie jest aż tak wielka aby płacić za winietkę na Węgry.

Jak jedziesz 86tką (lubM86) to albo jedziesz na Lendave i bezpłatnie przejedziesz przez Słowenię do granicy Chorwackiej i potem na autosradę Chorwacką. Omijasz w ten sposób korki na granicy w Letenye. Możesz też jechać na  Letenye i tam wjechać do Chorwacji.

Na forum cro.pl masz całe wątki o dojeździe do Chorwacji, omijaniu opłat autostradowych, i stanie bezpłatnej drogi 86 (remonty itd.). Kopalnia wiedzy. Aktualizowanej prawie na żywo, jak ktoś jedzie to opisuje stan dróg itp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kvasir napisał:

Marku a jaką drogą na Węgry? Jakiś sposób na ominięcie podwójnej viniety na słowacji?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Ja jadę u nich od Zwardonia za Bratyslawę i z uśmiechem płacę 2 winiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku a jaką drogą na Węgry? Jakiś sposób na ominięcie podwójnej viniety na słowacji?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka



Zamiast podwójnej słowackiej można pojedyncze czeską i austriacką.

A od zwardonia do rajki jest kawałek dobrej drogi i bez oporów płacę . Zresztą mam roczne winiety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2019 o 16:33, Dodi napisał:

Ciekawy jestem jak wygląda to w sezonie , tzn czy można się wcisnąć bez rezerwacji i jak wygląda codzienność na takim molochu przy pełnym stanie.

Duże kempingi w tym Zablace to codzienna rotacja i duża szansa by na drugi dzień tak jak my, zająć fajną miejscówkę w cieniu.

Oczywiście jak jest możliwość to zawsze zajmujemy strefę nieparcelowaną.

Zaznaczoną górę podniosłem o 2m, zbudowałem tam piramidę :)

1baska.JPGgtg

 

Wg g-maps objazd płatnej Słowenii od Mureck jest ponownie możliwy przez Cvetlin do Gornji Macelj. W ub roku przejazd był niebezpieczny dla zestawów ze względu na remonty lokalne i wyznaczone objazdy drogami ostatniej kategorii.

W tym roku też tak pojadę, chyba że znowu omijaczom remontami utrudnią przejazd.

 

Edytowane przez Socale
Zmiksowanie (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Socale napisał:

Duże kempingi w tym Zablace to codzienna rotacja i duża szansa by na drugi dzień tak jak my, zająć fajną miejscówkę w cieniu.

Oczywiście jak jest możliwość to zawsze zajmujemy strefę nieparcelowaną.

Zaznaczoną górę podniosłem o 2m, zbudowałem tam piramidę :)

1baska.JPGgtg

 

Wg g-maps objazd płatnej Słowenii od Mureck jest ponownie możliwy przez Cvetlin do Gornji Macelj. W ub roku przejazd był niebezpieczny dla zestawów ze względu na remonty lokalne i wyznaczone objazdy drogami ostatniej kategorii.

W tym roku też tak pojadę, chyba że znowu omijaczom remontami utrudnią przejazd.

 

Górka??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rządzi aktualnie bura w Chorwacji :wacko:

Wyspa Krk, wydaje mi się, że to kemping koło Omisaj.

Fotki z serwisu avtokampi.si

IMG_20190514_203132.thumb.jpg.21d33411e9d20c9269ee8017f8ae04da.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.