Skocz do zawartości

smutny - poszukiwania przyczepy


smutny

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba zwrócić uwagę czy przyczepa nosi znamiona używania bo może nigdy nie była używana a to podejrzane ,jak opona ma 7 lat to katastrofa.A tak na poważnie lepiej przepłacić dwa tysiące za dobrą przyczepę niż kupić tanio zapuszczoną w cenie jakie aktualnie dominują.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 235
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No, jak by to powiedzieć, próba tak zamaszystej negocjacji zakończyła się fiaskiem? Szkoda, widać Panu nie spieszy się ze sprzedażą. To oczywiście zrozumiałe. Poszukam jeszcze trochę, poczekam. Może zmięknie. Szkoda , że kolejny urlop zapowiada się w nudnym hotelu albo znów pod namiotem? chociaż na ten żona już kręci nosem 

Takie coś jeszcze nam chodzi po głowie. Tanie ale i leciwe strasznie. Co byście poradzili ? Przynajmniej nie duże straty finansowe. Jakby tak faktycznie pachniała...??? Brać? Na pierwszą ciepę może coś takiego? Nie chcę daleko jeździć na oględziny, a tu na południu Polszy kiepsko z ofertami

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-deluxe-400-przyczepa-kempingowa-hobby-400-stan-idealny-bez-zgnilizny-i-zapachow-ID6C2Gz9.html#346f4112ab

 

Edytowane przez smutny (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacekzoo napisał:

pożegnałbym go z politującym uśmiechem

Przeca on już 3 raz umieszcza ja na serwisie, i nic..... pisać ofertę żeby nie sprzedać... jak lubi :) 

9 minut temu, jacekzoo napisał:

Do ilu zszedł? 

No właśnie, do ilu, o ile, 300 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze taka ale przerysowana i nie wiem co o tym myśleć -idzie to jakoś zabezpieczyć żeby nie zaciekało do środka jeżeli się rozszczelniła?

https://www.otomoto.pl/oferta/sterckeman-evolution-460-cp-ID6C1LUo.html#eb562d4429

16 minut temu, jacekzoo napisał:

Do ilu zszedł? 

Stanęło na tym , że 18 nie wchodzi w grę. Może dałbym ciut więcej ale nie zaproponowałem bo kulturalnie podziękowaliśmy sobie. Tak bywa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że czasem naprawdę warto nawet przepłacić , jeśli dana rzecz jest w świetnym  stanie (oczywiście teoretyzuję, bo nie wiem w jakim stanie jest Chatoe). W przypadku przyczep wydaje się być to szczególnie ważne, bo jeśli przyczepa jest zajechana czy uszkodzona, to koszt przywrócenia stanu do przyzwoitości jest duży,  czasem niemożliwy  i straty moralne z powodu stresu też duże. Jeśli sprzedający się uprze na 22 tysiące i nie chcę spuścić nawet funciaka, to jego sprawa. Nauczył mnie tego gość od którego mam aktualną budę. Nie zszedł z ceny nawet złotówki, a na moje skamlanie o to aby chociaż ze 200zł spuścił -śmiał się (a te 200, to był naprawdę ułamek bo przyczepa kosztowała 40 tysięcy ). Wydaje mi się że takich osób jest ostatnio coraz więcej. Sam zacząłem to nawet stosować i z dobrym skutkiem.  Sytuacją się zmienia, jeśli kogoś goni czas lub ma coś do UKRYCIA.  Podsumowując,  nie podzielam teorii jaka w Polsce generalnie jest przyjęta, że jak przyczepa jest wystawiona za 22, to za 20 pójść musi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutny obie co pokazałeś wyglądają na zadbane. Jedz obejrzeć. Ta droższa jesli nie ma tego uszkodzenia długo to bardzo dobry wybór na wiele lat. Naprawisz to na wiele sposobów. Przed naprawa zrób dokumentacje fotograficzna jak bardzo było zniszczone gdybys chciał odsprzedać. Wiele osob przymknie oko na takie zniszczenie poszycia jesli w czas wszystko naprawisz. Dobry rocznik i cena tez. Hobbitka tez poszanowana.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, smutny napisał:

No, jak by to powiedzieć, próba tak zamaszystej negocjacji zakończyła się fiaskiem? Szkoda, widać Panu nie spieszy się ze sprzedażą. To oczywiście zrozumiałe. Poszukam jeszcze trochę, poczekam. Może zmięknie. Szkoda , że kolejny urlop zapowiada się w nudnym hotelu albo znów pod namiotem? chociaż na ten żona już kręci nosem 

Ja bym jednak nie skreślał przyczepy tylko dlatego, że sprzedawca nie chce zejść z ceny. Jeśli przyczepa jest w stanie idealnym to te 22k nie jest wygórowaną kwotą. Zobacz na mobile.de po ile takie sztuki chodzą:

https://www.mobile.de/pl/Samochód-kempingowy/Chateau-Caratt-350-Sackmarkise,2-Vorzelte/vhc:motorhome,mke:30038,mld:caratt+350,vcg:caravan/pg:vipmotorhome/280492140.html

 

18 godzin temu, Kevin napisał:

Tak jak pisał wcześniej forumowy kolega, 18k to Maks.

I tą cenę wziąłeś skąd? Z fusów? Może chociaż sprawdź po ile takie przyczepy chodzą za granicą. Takie przyczepy w Holandii chodzą właśnie w okolicach 22-23k. Za 25 kupisz ciut nowszą:

https://www.caravans.nl/chateau/chateau-caratt-350-ad-netjes-compact-746944.html

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Zamierzam rozpocząć przygodę z caravaningiem i od kilku dni przeglądam intensywnie forum. Szukam inspiracji i wskazówek przed zakupem pierwszej przyczepy, z nadzieją że jeszcze w tym roku będę mogła z niej skorzystać.

Teraz czytam wpisy Smutnego i dochodzę do wniosku, że zakup przyczepy może trwać miesiącami czyli znacznie dłużej niż oczekiwałam. Rewelacyjnie że forumowicze dzielą się posiadaną wiedzą.  

Smutny trzymam kciuki za Twój  szybki zakup. Ja przed pierwszym wyjazdem po przyczepke, z pewnością odezwę się do Ciebie,jako doświadczonego nabywcy ;) obym tylko nie musiala byc tak cierpliwa, jak Ty podczas zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki?

fajnie jak ludzie dzielą się wiedzą, bo wtedy oszczędzamy czas i pieniądze. Czasem różne są  zdania ale każda sugestia jest cennym tropem, a ostateczna decyzja zawsze i tak spocznie na moich barkach. Nie jest to jakaś sprawa życia ale chodzi o tutaj zwykłą satysfakcję z zakupu. Będę to wałkował do skutku. Te 3 budki, o których mowa powyżej rozważam poważnie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa tej droższej to żaden problem a całość warta tej ceny.  Ona długo czekać nie będzie jeżeli cała reszta jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, AdamH napisał:

Naprawa tej droższej to żaden problem a całość warta tej ceny.  Ona długo czekać nie będzie jeżeli cała reszta jest w porządku.

No korci nas to.  Rozumiem , że z dokupieniem takiej rączki manewrowej nie będzie problemu. ale co musiał zrobić żeby ją urwać??? I dach z tyłu mnie trochę zastanawia. Ale to może być zdjęcie pod światło. Trzeba jechać?

Edytowane przez smutny (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mundek28 napisał:

Kolego smutny ale ta Chateua z otomoto i z olx to chyba te same przyczepy tylko ta na olx jest o kilka tysięcy tańsza -19900 .

Ale chyba  nie aktualne na olx. O ile dobrze kojarzę to na obcych blachach w marcu była jeszcze tańsza .Jego towar. Ma prawo trzymać. Ale model ma nietypowy układ i takich zainteresowanych kupców jak ja jest chyba mało. Jak nic innego nie znajdę to się przypomnę temu Panu

Edytowane przez smutny (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.