Skocz do zawartości

smutny - poszukiwania przyczepy


smutny

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Kristofer napisał:

Witam!
Dwa znaleziska (Kip) - myślałem, że to żart. 

Ok?dzieki! Nie jestem w gorącej wodzie kąpany żeby od razu jeździć oglądać po takich recenzjach ? Moja prosba dot ostatniego postu byłaby raczej na przyszłość bo te opinie juz znam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 235
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Inny Trigano Silver 
https://www.otomoto.pl/oferta/trigano-silver-ID6BLAht.html

Ahoj !

A co sądzicie o takim wynalazku? Podoba mi się ze wjedzie do garażu ( nie musiałbym na wsi upychać na zimę ) . Takie patenty z dachem są nie groźne pod kątem trwałości ? Co do ceny liczę na negocjację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybierając przyczepę też byłem bardzo zainteresowany taką składaną opcją, ale mi ją odradzono ze względu na trwałość. Nowe materace włączyłyby moją czujność - co stało się ze starymi, że zostały wymienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeżeli mogę, przyczep Kip szukaj wyłącznie w Holandii i Niemczech. W Polsce jeździ dosłownie kilka sztuk i właściciele na pewno nie pozbędą się ich. W Polsce to strata czasu. Kiedyś na kempingu Ekolaguna spotkałem zadowolonych właścicieli przyczepy Kip, którzy opowiedzieli ile czasu szukali i wybrali się w końcu po kupno wprost do Holandii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, smutny napisał:

Co powiecie o takiej przyczepie? Wisiała już w marcu i widzę , że wystawiono ponownie. 

https://www.otomoto.pl/oferta/chateau-caratt-350-najprawdopodobniej-jedyny-taki-egzemplarz-w-polsce-ID6C1EgE.html

 

Bo gościu się bardzo napracował aby ją doczyścić (jak widać) no i bardzo czaruje...

Dziwny tekst: - dwa osobne zadaszenia małe , oraz średnie ; nie wiem o co chodzi?

Z minusów: brak butli gazowej, brak podłogi przedsionka, nie widać żadnych gratów (śledzi, przewodów 220V), mały i niewygodny zbiornik na wodzę czystą = w tych rocznikach to są zbiorniki montowane na stałe, i brak zbiornika na wodę brudną.

Mimo wysokiej ceny i być może dobrej jakości to i tak szykują się kolejne wydatki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Malinki napisał:

Z minusów: brak butli gazowej, brak podłogi przedsionka, nie widać żadnych gratów (śledzi, przewodów 220V), mały i niewygodny zbiornik na wodzę czystą = w tych rocznikach to są zbiorniki montowane na stałe, i brak zbiornika na wodę brudną.

Bo to nie jest element wyposażenia przyczepy :D Jak sprzedawałem swoją to niczego nie dałem. Więc imo tego nie można rozpatrywać jako minus - jakby było to jest to wartość dodana owszem, ale być tego nie musi.

6 minut temu, Malinki napisał:

Mimo wysokiej ceny i być może dobrej jakości to i tak szykują się kolejne wydatki!

Ale to oczywiste. Po kupnie pierwszej przyczepy trzeba wyłożyć jeszcze dobre kilka tysięcy na graty wszelakie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli układ Tobie odpowiada to przyczepa godna zainteresowania,zadbana jak to od Holendrów.Raczej mało popularny układ i dlatego chyba tak długo się sprzedaje, ale oczywiście wszystko trzeba obejrzeć.Uwagi kolegi Malinki są mało istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jacek00 napisał:

 

Ale to oczywiste. Po kupnie pierwszej przyczepy trzeba wyłożyć jeszcze dobre kilka tysięcy na graty wszelakie.

Dla nas TAK , dla "młodzieży" niekoniecznie.

IMHO każda informacja jest przydatna, a w szczególności taka która może kosztować parę tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Malinki napisał:

 

IMHO każda informacja jest przydatna, a w szczególności taka która może kosztować parę tys.

Prawda, ale uwaga Jacka, że jak sobie nazbierasz fajne wyposażenie, to wolisz sprzedać bez - też jest przydatną informacją.

Nie każdy, kto będzie sprzedawał przyczepę sprzeda z wszystkimi "przyległościami", dlatego warto, by kupujący (zwłaszcza po raz pierwszy), wiedzieli, że to nie jest oczywiste, że dostaje się masę gratisów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki !!!

wszystkie Wasze wskazówki są bezcenne dla takiego leszcza jak ja.

Ale ogólnie nie wygląda na jakiś ulep chyba co? A z tych gratów to oprócz butli gazowej i kabla na 220v to coś jeszcze musiałbym od razu dokupić??? tak żeby na pierwszy raz gdzieś pojechać ? rozumiem że jak nie ma zbiornika na brudną wodę to się nie da korzystać na kempingu.   Czy coś jeszcze jest konieczne? tam jest wtyczka 7 pinów , a ja mam 13 i on ma to przerobić jakoś albo dać mi przejściówkę. To chyba nie jest problem co nie? Układ dla nas jest ok. Co do ceny to wiadomo, że muszę utargować bo co to za frajda z zakupów by była. Nie mam daleko, więc przynajmniej jak się nie dogadamy to trudno. A co do kipa to już wymiękłem. Sensowna nie do kupienia w promieniu wielu setek km...

Edytowane przez smutny (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik na szarą wodę-przenośny jest niezbędny ze względów ekologicznych i estetycznych/ w ostateczności może być zwykła miska podstawiana pod odpływ/.Moższ zastosować przejściówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę droga ta cepka, ale może francuzy tak chodzą? Rok produkcji, wspólny prysznic i kibel, brak radia, mala stosunkowo przyczepka, i ponad 22 tys zł. Fakt nie znam się, ale w tej cenie możesz kupić lepszejsze jak sądzę. Poszukaj jeszcze. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu ten Chateau jest ładny i poszanowany. Cena dosyć wyśrubowana - bo przyczepka mała i rocznikowo tez nie najlepiej, ale już z 2 na początku. Masz przedsionek w gratisie. To jest cena około 1500 za ten rozmiar, a nawet więcej jeśli jest w bardzo ładnym stanie. Do tego dwa zadaszenia - też one kosztują. Jest też uchwyt do rowerów. Czyli nie jest tak całkiem okradziona. Nie ma butli czyli 100, i nie ma przedłużacza - 100-200 a nawet więcej biorąc pod uwagę jaka długość. Stopień to 100. Nie wiem czy jest klucz do podpór, ale to jest raczej obowiązkowe wyposażenie. MInus taki, że jak kupisz za te 22 to raczej nie odsprzedasz w tej cenie za kilka miesięcy. Więc musisz liczyć się ze stratą. No i w zasadzie to dwuosobowa przyczepa. Stan na fotografiach bardzo ładny. Jeśli kupisz za 18 to byłaby dobra cena. Powyżej trochę drogo, ale jeśli jest w dobrym stanie to czasami warto kupić dobrą rzecz nawet drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.