Skocz do zawartości

smutny - poszukiwania przyczepy


smutny

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Thomas napisał:

Napisałem " moim zdaniem" . Uważam, że przyczepa z jednym rozkładanym łóżkim jest zdecydowanie gorszym pomysłem niż z np. dwoma ponieważ musimy te łóżko za każdym razem składać. Według mnie komfortowa przyczepa dla dwóch i więcej osób powinna mieć rozdzieloną część dzienną od łatwodostępnej strefy odpoczynku.  Taki przykład ja lubię drzemkę po obiedzie a żona lubi rysować i nie ma na to miejsca. 

Dziekuje Thomas, pytałam o Twoją opinię, ponieważ masz   doświadczeniem, ktorego mi brak. Rozglądam  się za moją  pierwszą przyczepą  i jestem na etapie ustalania, co będzie  wygodne i praktyczne. To, co napisałeś ma sens - wezmę  to pod uwagę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 235
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

straaasznie daleko z małopolski. duże i ciężkawe
Blisko to się chodzi po bułki do sklepu. Przy zakupie przyczepy (nawet nowej) niestety trzeba się czasem pofatygować nawet na drugi koniec Polski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, chris_66 napisał:


Knaus jest mały i lekki.
Oglądałem go i jest ok. Znajomi chcieli,ale znaleźli jakąś adrie u siebie na wsi.

Wygląda fajnie, ale łóżka piętrowe nam zupełnie do niczego nie potrzebne. 

18 minut temu, jacek00 napisał:
10 godzin temu, smutny napisał:
straaasznie daleko z małopolski. duże i ciężkawe

Blisko to się chodzi po bułki do sklepu. Przy zakupie przyczepy (nawet nowej) niestety trzeba się czasem pofatygować nawet na drugi koniec Polski

Może się tak skończyć. Ale wolałbym nie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziom się wydaje, że jeżeli się jeździ we dwójkę to już  byle co wystarczy.Salonka to największe nieporozumienie - nawet przy dwóch osobach. Jak szukałem przyczepy dla siebie to znalazłem w pięknym stanie salonkę, aż rwało żeby kupić. Całe szczęście, że  się nie skusiłem, bo to ostatni szajs.Dziś mam co prawda mały stoliczek i tylko dwa siedzenia, ale mam i mogę usiąść kiedy chcę, mogę zjeść, posiedzieć przy laptopie itd. A podstawowe łóżko praktycznie przerobione na stałe i święty spokój.Kiedy chcę mogę się walnąć i poleżeć, mogę wygodnie pooglądać telewizor, a druga osoba może sobie coś zjeść przy małym stoliczku, czy posiedzieć, poczytać. No , ale jak kto woli, można z uporem maniaka wyrko rozkładać i składać - owszem można, ale dlaczego musi to być mus? Ci, którzy chcieli mi sprzedać salonkę wręcz prosili żebym kupił, bo nikt tego nie chciał od nich odkupić, mimo doskonałego stanu. Radzę każdemu przed kupnem dobrze pomyśleć, bo potem ciężko coś takiego odsprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bw81 napisał:

Tę oglądałem osobiście i finalnie kupiłem inną, choć zależało mi na piętrowym łóżku. Miała dużo drobnych dolegliwości (np. każde z okien, które próbowałem zamknąć przez podniesienie do góry miało z tym problem, plastiki zewnętrzne wypłowiałe, podobnie tapicerka na siedzeniach - wypłowiała, albo wysiedziana). Na karoserii w rogach i po otwarciu okien, bakist dużo zielonego nalotu jakby stała długo w krzakach). Po odpaleniu podgrzewania do wody okazało się, że ciekło, jednak zostało wymienione podczas oględzin. Generalnie wyglądała na zmęczoną życiem, jednak bez przykrych zapachów w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kalapan napisał:

Ludziom się wydaje, że jeżeli się jeździ we dwójkę to już  byle co wystarczy.Salonka to największe nieporozumienie - nawet przy dwóch osobach. Jak szukałem przyczepy dla siebie to znalazłem w pięknym stanie salonkę, aż rwało żeby kupić. Całe szczęście, że  się nie skusiłem, bo to ostatni szajs.Dziś mam co prawda mały stoliczek i tylko dwa siedzenia, ale mam i mogę usiąść kiedy chcę, mogę zjeść, posiedzieć przy laptopie itd. A podstawowe łóżko praktycznie przerobione na stałe i święty spokój.Kiedy chcę mogę się walnąć i poleżeć, mogę wygodnie pooglądać telewizor, a druga osoba może sobie coś zjeść przy małym stoliczku, czy posiedzieć, poczytać. No , ale jak kto woli, można z uporem maniaka wyrko rozkładać i składać - owszem można, ale dlaczego musi to być mus? Ci, którzy chcieli mi sprzedać salonkę wręcz prosili żebym kupił, bo nikt tego nie chciał od nich odkupić, mimo doskonałego stanu. Radzę każdemu przed kupnem dobrze pomyśleć, bo potem ciężko coś takiego odsprzedać.

Nie zgodzę się, jak byliśmy we dwójkę to miałem salonkę i nie moge złego powiedzieć. Nawet na parkingu obiad to wyciągałem dwa krzesełka przed budę, nigdy mnie nie zmusił grzać się w budce. Co innego jak są dzieci albo jesienne czy zimowe wyjazdy. Tylko na lato to jak najbardziej nam się sprawdziła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my scielimy łóżko codziennie bo mamy przyczepę 4 i jeździmy w czwórkę. Da sie żyć. Ale to chyba tutaj nie najważniejsze, bo przeciez młodemu mężczyźnie co za problem rozłożyć spanko i rano złożyć...oczywiście jest to minus, ale nie do końca. Taka po prostu koncepcja zabudowy. Dyskusje czy dobra czy zła - troche bicie piany przypomina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kalapan napisał:

Radzę każdemu przed kupnem dobrze pomyśleć, bo potem ciężko coś takiego odsprzedać.

przyczepa 4 osobowa dla 2 osób oznacza łóżko dla 2 osób, stół i 2 siedzenia przy nim, bez żadnych zmian. Faktycznie mało komfortowe ?

Serio, to Kalapan ma rację! Moja cepka się składa na zakrętach jak kawałek auta, a ma z zaczepem 6,5m. 

U mnie wszystkie łóżka rozłożone (2+2), więc posiłki muszą być na zewnątrz. Czekam na okres kiedy będę musiał składać wyro, aby zjeść w środku (jesień itp). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co niektórzy z naszego grona kibicowali koledze który robił przyczepkę mega kompaktową na towarowej i chyba nią jeżdzi więc salonka przy niej to willa. Każdy ma swoje priorytety i już. A niewiadówek nikt nie użytkuje?Ludzie młodzi są sprawni i nie przeszkadza im trochę wysiłku. Stare dziady jak ja są wygodni, chociaż niektórzy młodzi chyba też.W dobie wibratorów nie trzeba się męczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm ? u mnie sprawa jest taka,

-muszę to wcisnąć na zimę rodzicom pod wiatę na wsi - nie chce dużej budy upychać i zajmować dużo miejsca

-czy hotel, czy namiot zawsze służył nam tylko do przespania nocy - taki styl wypoczywania na urlopie i ogólna filozofia życia , że tylko pod gołym niebem i na świeżym powietrzu (musiałoby żabami prać żebym jadł śniadanko w jakiejś budzie podczas urlopu, ale w planach raczej słoneczne regiony Europy)

- w zimne sezony nie sądzę , że skusimy się na dłuższy wyjazd podczas którego codzienne składanie wyrka będzie problemem (może 1-2-3 dni jakoś damy radę)

-waga musi być niska bo jeżdżę automatem i nie chcę męczyć skrzyni- o manualu nie chcę słyszeć i nigdy więcej już tego nie dotknę. I nikt mi nie powie , że taki balast nie ma znaczenia dla skrzyni

-jak nie chodliwe salonki to powinny być tańsze - po co mam płacić za coś czego nie potrzebuję

- a tak w ogóle to wiadomo , że na tym muszę stracić tak jak chociażby na aucie i to nie jest piniondz jakoś ulokowany czy zainwestowany tylko nieodwracalnie wydany bo rzecz traci na wartości

-jak nam się to spodoba i przećwiczymy co i jak na pierwszej przyczepie to damy ją komuś w prezencie i i kupimy docelowo taką jaka ostatecznie spełni nasze nie poznane jeszcze oczekiwania, 

-szukam długo bo nie chcę psuć sobie dobrego humoru problemami na własne życzenie

-nie zdecyduje się na oglądanie daleko(max200-300 km) bo nie mam czasu na takie poświęcenia ale mam czas poczekać na zakup bo to nie jest artykuł pierwszej potrzeby tylko taka zachcianka, wolę zapytać Was o opinię niż jechać na darmo - jak na razie dzięki temu forum zaoszczędziłem sobie duuużo. Nie brałem pod uwagę wielu istotnych spraw jak się okazuje

-nie wykluczam żadnego układu wnętrza, raczej stawiam na stan, estetykę, wyposażenie. Wiem , że muszę iść na jakiś kompromis i być może nie będzie idealnie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.