Skocz do zawartości

smutny - poszukiwania przyczepy


smutny

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 235
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Warto przejść się do stacji kontroli pojazdów - ja jak rejestrowałem z wysp przyczepę to w jednym wymyślali, że jeśli nie mam papierów to oni nie wiedzą czy ta przyczepa ma homologację i takie tam bzdury i powiedzieli, że nie  zrobią przeglądu - to było w tym roku co jest nieporozumieniem wielkim. W drugim zapytałem, kazali mi pójść się zapytać przeglądającego czy mi zrobi i nie było problemu. Musisz tylko poszukać dane o przyczepie(mogą być z Internetu byle były zgodne z prawdą), wtedy przychylniej patrzą. Wymiary czyli wys, szer i dł, waga pustego i DMC - to wystarczy. Oni nie mają baz do przyczep. 

W dniu w którym zgłaszasz przyczepę żeby wykonać przegląd otrzymujesz tablice tymczasowe. Możesz umówić się na przegląd w tym dniu i wracasz z przeglądem do wydziału komunikacji. Dostajesz normalne tablice i dowód tymczasowy. Czy możesz z nim się poruszać w innym kraju - podejrzewam, że tak. Po Polsce bez problemu śmigasz. Tablice tymczasowe kosztują coś koło 100. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz poruszać się za granicą na tymczasowym dowodzie. Jest traktowany przez uprawnionych do kontroli jak "twardy" dowód.

Nie pamiętam skąd to info ale miałem podobny problem w zeszłym roku, chyba pytałem w urzędzie komunikacji. Pojechałem do Chorwacji na miękkim dowodzie.

 

Jedna uwaga, dowód miękki ma z tego co pamiętam termin ważności i trzeba wrócić przed tym terminem.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w przypadku tej przyczepy zakupionej bezpośrednio "od irlandczyka" zapłacę akcyzę lub jakiś inny podatek? 
 
Nie kupuj od żadnego "Irlandczyka" tylko od tego od kogo faktycznie kupujesz. PCC zapłacisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:
23 minuty temu, smutny napisał:
A czy w przypadku tej przyczepy zakupionej bezpośrednio "od irlandczyka" zapłacę akcyzę lub jakiś inny podatek? 
 

Nie kupuj od żadnego "Irlandczyka" tylko od tego od kogo faktycznie kupujesz. PCC zapłacisz

nie mam innej możliwości. Czyli PCC 2% tak. I to wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kamil_K napisał:

jeśli kupisz od "Irlandczyka" to raczej bez PCC bo umowa zawarta będzie poza Polską ...

PCC od  umów zawartych na terenie PL

jest wtedy jakaś akcyza? cło ? cokolwiek?

Edytowane przez smutny (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma podatku od przyczep kupionych z wysp. Kup od Irlandczyka. To nie jest problem. U mnie w ogóle na to nie zwracali uwagi w wydziale komunikacji. Wpisz prawdziwą wartość przyczepy na umowie - potrzebne do AC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, vinyl napisał:

Nie ma podatku od przyczep kupionych z wysp. Kup od Irlandczyka. To nie jest problem. U mnie w ogóle na to nie zwracali uwagi w wydziale komunikacji. Wpisz prawdziwą wartość przyczepy na umowie - potrzebne do AC. 

Ok. kwota w euro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przed zakupem wpaść na chwilę do wydziału komunikacji  i zapytać, czy będą mieli problem z zarejestrowaniem przyczepy kupionej w Irlandii. Poszukaj sobie stację kontroli pojazdów co zrobią pierwszy przegląd. Jeśli to będziesz miał ogarnięte możesz kupować. Ja tak zrobiłem zanim kupiłem i położyłem kasę.

Ja miałem w złotówkach bo kupowałem od Polaka mieszkającego w Anglii. Polska umowa. Bez tłumaczeń się obyło. Żadnych problemów. Może gość się zgodzi na taki scenariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.