Skocz do zawartości

up4 alko


0Lukasz0

Rekomendowane odpowiedzi

tak, tylko ze nad poziomowaniem poprzecznym tez pracuje z innym układem,wiec wyjdzie komplet
No to czekam na testy. Może jakaś relacja z montażu.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, 0Lukasz0 napisał:

tak, tylko ze nad poziomowaniem poprzecznym tez pracuje z innym układem,wiec wyjdzie komplet :D

Jeśli można, to jaki to układ, dedykowany czy jakiś improwizowany? Też się interesuję tym tematem, bo jak dla mnie to najbardziej upierdliwe jest poziomowanie poprzeczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KlAn napisał:

Jeśli można, to jaki to układ, dedykowany czy jakiś improwizowany? Też się interesuję tym tematem, bo jak dla mnie to najbardziej upierdliwe jest poziomowanie poprzeczne. 

dedykowane majątek a i tak 99% jest pod kampera , wiec stworzymy pod przyczepę, z rozwiązań padło na hydraulikę,z elektrycznym za dużo babrania się   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\

10 minut temu, 0Lukasz0 napisał:

dedykowane majątek a i tak 99% jest pod kampera , wiec stworzymy pod przyczepę, z rozwiązań padło na hydraulikę,z elektrycznym za dużo babrania się   

Wow-szacun, więc czekamy na fotorelację z prac i prezentacje stworzonego urządzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesoło będzie z tym montażem. Podeślij koniecznie te fotki jak to jest teraz u Ciebie. Ja nie odważył bym się podnosić moich 1700kg za narożniki. Pokaż też fotkę całej budki, interesuje mnie sposób wykonania. Głównie elementy z tworzywa gdzie nasz na ścianie przedniej i tylnej.

Poziomowanie poprzeczne to jeden klin pod koło, pilot od movera w dłoń a poziomica leży w drzwiach wejściowych. Przeważnie do 20s, bez biegania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 0Lukasz0 napisał:

padło na hydraulikę

Będziesz montował zasilacz hydrauliczny w przyczepie? Waga 4 siłowników i osprzętu ( węże hydrauliczne, złączki, trójniki, etc.) może spowodować, że Twoje DMC bez załadunku będzie przekroczone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bw81 napisał:

Będziesz montował zasilacz hydrauliczny w przyczepie? Waga 4 siłowników i osprzętu ( węże hydrauliczne, złączki, trójniki, etc.) może spowodować, że Twoje DMC bez załadunku będzie przekroczone...

to żeś poszalał

dwa siłowniki i robione są po de mnie na zamówienie ,a agregat to całe 11 kilo :D taki pierwszy lepszy dla przykładu + rozdzielacz podwójny i wyjdzie 15kg https://www.otomoto.pl/oferta/pompa-agregat-hydrauliczny-silownika-wywrotka-ID6BdHkQ.html?

tak ze spokojna rozczochrana powinno się wszystko zmieścić w 25kg

 

magzyg jest takie powiedzenie "ten się śmieje kto się śmieje ostatni "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekawy w jaki sposób będziesz sterował poszczególnymi siłownikami i dlaczego 2 a nie 4? Siłowniki zamówiłeś w Hydro Bielsko?

Jak dokończysz projekt to chętnie zobaczę zdjęcia i film jak to funkcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiednim rozdzielaczem

do poziomowania wzdłużnego mam up4 ,do poprzecznego potrzebuje tylko dwa siłowniki na osi

nie ,w innej zaprzyjaźnionej firmie

 

siłowniki są dostępne od reki ,jest tego masa ,ale nie potrzebuje kolosów do 6 ton każdy

8 minut temu, maarec napisał:

pamiętaj tylko o ładowności, rzędu niespełna 300kg, sprawdź przed wyjazdem jak Ci to wyszło wszystko

nie mam tyle ładowności

tylko 190 kg

30 kg zabrał agregat i solar

up4 5kg

hydro około 25kg

n P1 kolejne 35kg

bagażnik rowerowy poprawiona instalacja elektryczna i zasilanie niezależne kolejne 20kg

powinno być ok

Edytowane przez 0Lukasz0 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, 0Lukasz0 napisał:

odpowiednim rozdzielaczem

do poziomowania wzdłużnego mam up4 ,do poprzecznego potrzebuje tylko dwa siłowniki na osi

nie ,w innej zaprzyjaźnionej firmie

 

siłowniki są dostępne od reki ,jest tego masa ,ale nie potrzebuje kolosów do 6 ton każdy

nie mam tyle ładowności

tylko 190 kg

30 kg zabrał agregat i solar

up4 5kg

hydro około 25kg

n P1 kolejne 35kg

bagażnik rowerowy poprawiona instalacja elektryczna i zasilanie niezależne kolejne 20kg

powinno być ok

ja mam 580kg ładowności i ledwo ledwo się mieszczę :) pamiętaj o wadze rowerów, tego co wsadzisz do lodówki, akumulator, gaz, woda, spłuczka, ubrania (ok 50kg)...

generalnie braknie Ci 200kg, Twoje zabawki, uważaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko jest już policzone

ciężkie graty lecą do auta

jeździłem laweta z autami z Holandii ,wiec co do ładunku i jego przekroczenia co nie co wiem :D i ile można a co nie można :D 

7 minut temu, maarec napisał:

ja mam 580kg ładowności i ledwo ledwo się mieszczę :) pamiętaj o wadze rowerów, tego co wsadzisz do lodówki, akumulator, gaz, woda, spłuczka, ubrania (ok 50kg)...

generalnie braknie Ci 200kg, Twoje zabawki, uważaj.

to coś ty tam naładował o wadze 0.5 tony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, 0Lukasz0 napisał:

to wszystko jest już policzone

ciężkie graty lecą do auta

jeździłem laweta z autami z Holandii ,wiec co do ładunku i jego przekroczenia co nie co wiem :D i ile można a co nie można :D 

to coś ty tam naładował o wadze 0.5 tony ?

kto to może wiedzieć :) Markiza, klima, mover, aku, koło zapasowe, rowery, woda, kable, gaz, stolik, krzesła, ubrania, pełna lodówka itd. Na wadze wyszło 1660kg gotowa na wczasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.