Skocz do zawartości

up4 alko


0Lukasz0

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, 0Lukasz0 napisał:

haha wiedziałem

zrobię zrobię wam fotę

 

Trzeba było od tego zacząć temat, a nie stopniować napięcie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, 0Lukasz0 napisał:

haha wiedziałem

zrobię zrobię wam fotę

 

Czekam z niecierpliwością na zdjęcia i potwierdzenie teorii mocowania podpór w ramie Twojej przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, klonik058 napisał:

 

 

 

 

 

Też poproszę.

 

 

 

 

 

Przy transporcie buda leży równomiernie na całej długości ramy. Przez co działają na nią mniejsze siły nacisku. Przykład naczepa 13m i trzy osie a nisko podłogowa z większą ilością osi. Na tą drugą zabiezesz cięższy towar.

Nawet jak zmontujesz te podpory na ramie to i tak podczas poziomowania siły będą źle działały a budę. Czysta fizyka. Pamiętaj, iż podłoga przyczepy to sandwich. Czyli kilka mm sklejki, kratownica pomiędzy kratownicą Styrodur, I kilka mm sklejki. Pozdrawiam.a05a620ab2e674702e0551911e8f641b.jpg&key=41fe9e9068d669efc514cbf58e5f30264b0adf07e55e57082f068965af483784

Edit: ale zgodzę się z tym, iż dziury w drogach źle działają na nasze przyczepy i pojazdy. ;)

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

tylko ze masa cepy nie jest jako jeden punkt a jest rozłożona, równie dobrze mogę powiedzieć ze kolo podporowe zdeformuje budę,jest najdalej wysunięte, i stanowi jeden punk, wiec proszę was pitolić to można wiecie gdzie :D   powiedziałem ze wzdłużnie można sobie poziomować ile się chce nawet jak podpory nie są do ramy, ciężar i tak spoczywa na osi , ale się nie znam i basta ,są mądrzejsi .  a co do ram ,przyczep itp i obciążeń to co nie co wiem ,w końcu nie jestem piekarzem :D  ale tam znowu pitole 3po3

 

wiec dla tych co już znudzeni zima itp i ich nosi zrobię fotę, a jak skończę projekt to zrobię fotę dla tych zainteresowanych rozwiązaniem ,no chyba ze takowych nie ma to nie zrobię

 

3 godziny temu, Commander napisał:

Witam szanowne grono...

Obniżając cienie w cylindrze zapytam kolegę Łukasza. W który miejscu na ramię jest ten dinx przykręcony. W miejscu starych łap czy bliżej osi ?

Pozdrawiam.

jaki dinx?

Edytowane przez 0Lukasz0 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



tylko ze masa cepy nie jest jako jeden punkt a jest rozłożona, równie dobrze mogę powiedzieć ze kolo podporowe zdeformuje budę,jest najdalej wysunięte, i stanowi jeden punk, wiec proszę was pitolić to można wiecie gdzie    powiedziałem ze wzdłużnie można sobie poziomować ile się chce nawet jak podpory nie są do ramy, ciężar i tak spoczywa na osi , ale się nie znam i basta ,są mądrzejsi .  a co do ram ,przyczep itp i obciążeń to co nie co wiem ,w końcu nie jestem piekarzem   ale tam znowu pitole 3po3

wiec dla tych co już znudzeni zima itp i ich nosi zrobię fotę, a jak skończę projekt to zrobię fotę dla tych zainteresowanych rozwiązaniem ,no chyba ze takowych nie ma to nie zrobię




ja się odniosłem do jazdy po naszych drogach. Oraz wyraziłem zdanie Co do pozomowania podporami, ale to tylko moje zdanie. Co do projektu to się nie wypowiadam, gdyż nieznam twoich planów. I sam jestem ciekawy. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bliżej osi podpory nie spełnia swojej funkcji ,ale przesuniecie w moim przypadku o 0.5 metra bliżej osi było by ok ,tylko ze rama na to nie pozwala i podpory pewnie na pierwszej lepszej hopce zostały by w polu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bliżej osi podpory nie spełnia swojej funkcji ,ale przesuniecie w moim przypadku o 0.5 metra bliżej osi było by ok ,tylko ze rama na to nie pozwala i podpory pewnie na pierwszej lepszej hopce zostały by w polu
I otym też pomyślałem, czy podpory przykręcone do ramy ( pod ramą)nie będą za nisko. Sczegulnie z przodu. Umnie przód ramy idzie bardzo nisko. Szkoda, że nie dałeś zdjęcia tylnych podpór.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzie tak. Nawet jak zmontujesz podpory z przodu do ramy to poziomowanie tylko jak to nazywasz wzdłużne. Czyli poziomujesz przód a tył tylko podpierasz. Bez unoszenia bo rama tego nie wytrzyma. Pod koła i tak muszą iść kliny. Czy jest to sens kombinowania jak zrobisz to kołem manewrowy. Ale to moje zdanie. I broń Boże nie neguje zakupu tych podpór. Dla jednego to zbędne, wyzucona kasa a dla drugiego przydatna rzecz. Również tak można powiedzieć o innych doposażeniach. Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.