Skocz do zawartości

Na narty z przyczepą


janekorka

Rekomendowane odpowiedzi

Peja 76: super foty. Jak to fajnie zobaczyć przyczepy na narciarskim parkingu. Zdjęcia nocne mają swój urok. Gratuluję zdecydowania się na wyjazd z nartami. ???. Ja w zeszłą niedzielę byłem na nartach z synem w Master Ski Tylicz , ale samym autem bez przyczepy, a wczoraj sam również samym autem na tym samym stoku. Mają tanie karnety na wieczorną jazdę 35zł normalny i 30zł ulgowy od 15.00 do 20.00.  Mam nadzieję, że jutro wrzucisz jakieś foty zrobione za dnia. Życzę milej jazdy. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem tydzień temu w Miedzygórzu z przyczepą, ale bez nart. Zima znikała w oczach a w nocy myslalem, że przyczepa "wystartuje" od wiatru. Miałem w luźnych planach żeby teraz pojechać do Zieleńca z nartami, ale mnie covid uziemił (+) :(

Pozostaje czekać na Wasze fotki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam w Zieleńcu ? Nigdy o nim nie myślałem bo każdy mi mówił że nie ma tam opcji po jeżdżenie z dziećmi na sankach a widziałem właśnie że jest możliwość na kamerach . Jest możliwość podłączenia prądu i nabrania wody ? Dam radę dojechać tam bez 4x4 ? Z przyczepą ? Wiem że warunki są zmienne pewnie ciężko będzie jak będą drogi białe ?eef1946bd1ae1c1479ee39e93573fa31.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, byry007 napisał:

Jak tam w Zieleńcu ? Nigdy o nim nie myślałem bo każdy mi mówił że nie ma tam opcji po jeżdżenie z dziećmi na sankach a widziałem właśnie że jest możliwość na kamerach . Jest możliwość podłączenia prądu i nabrania wody ? Dam radę dojechać tam bez 4x4 ? Z przyczepą ? Wiem że warunki są zmienne pewnie ciężko będzie jak będą drogi białe ?eef1946bd1ae1c1479ee39e93573fa31.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Teraz drogi trochę zaśnieżone, z przyczepą te ostatnie 8km może być ciężko, choć wczoraj BMW z kempingiem dało radę, ale jak tak jutro będzie jak dziś to będę musiał te 8km ściągnąć tą drugą przyczepą bo nie da rady, Wodę odpłatnie można wziąć z toalet, prądu nie ma, szarą wodę i kasetę odpłatnie można zlać tez w toaletach.

20201212_095318.jpg

20201212_095430.jpg

20201212_095403.jpg

20201212_095409.jpg

20201212_112900.jpg

20201212_112905.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie chcę zanudzać, bo kolejny raz byliśmy w Tyliczu i nawet już tym razem fotek żadnych nie cyknąłem.

Poza tym ja się nie liczę, bo nie nocuję na stoku:D

Ale tam pełna zima, choć droga sucha i czarna do samego końca, więc z przyczepą jak najbardziej można było przyjechać.

Z kronikarskiego obowiązku - dziś srana były tylko 3 kampery (tydzień wcześniej 5, 2 tyg. wcześniej też 5 plus jedna zameldowana zresztą cycepa:-).

Ale jak wracaliśmy w stronę krynicy zmierzały dwa kolejne kampery - może i na Tylicz...

No i na Tyliczu prąd, woda i zrzut wody (choć nie widziałem, więc nie wiem jak wygląda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peja 76, teraz to ja Tobie mogę pozazdrościć ?. Super ten weekend spędzacie. Fajną masz przyczepę. Jak na przysniezonej drodze ciągnie się ją Puck up-em? Jak byłem Master Ski to jeden gościu stanął koło mojej przyczepy pick upem i coś porozmawialiśmy i On mówił, że ten jego samochód niby 4x4, ale tył lekki i może buksować. To ja mu na to, że tylną oś zawsze można diciążyć??

Ja dziś byłem na nartach w Tylicz Ski. Na parkingu po lewej stronie 3 kamper, po prawej na tym większym parkingu jeden. Miałem dzisiaj podpinać przyczepę i jechać i jutro rano się zbierać do domu, ale jakbym o 25 zaczął podpinać przyczepę, znosić wodę, toaletę, to mogłoby się okazać, że na 18.30- 19.00 bym dojechał, więc odpuściłem. Właśnie wracam do domu. Pozdrawiam 

IMG_20201212_193543.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, janekorka napisał:

 Jak na przysniezonej drodze ciągnie się ją Puck up-em?

Bardzo dobrze, ja mam tył dociążony, wszystkie ciężkie klamoty na pace, do tego teraz wodę wzięliśmy na wszelki wypadek, przyczepa tez robi nacisk na tylną oś, jak mam być szczery to nawet nie włączyłem napędu 4x4 nie było potrzeby.

My zostajemy do jutra, mam jeszcze jedną godzinę nauki na nartach, ciężko mi idzie ale co tam do przodu, córka chwyciła od razu i już pyta kiedy znowu pojedziemy:) także mam z kim jechać, moja żona tak jak twoja tylko ciepłe klimaty, choć na wyjazd w święta ją namówiłem, ale to już będzie Bałtyk, mam nadzieje że będzie ciepło:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś w Kronice Krakowskiej był fragment o wyjazdach w góry kamperami

https://krakow.tvp.pl/1277328/kronika

od 4:50 mniej więcej 

 

image.png.856c1124dc603f9e3313af5e783e9068.png

nawet wypowiadał się ktoś z Wrocławia

image.png.ac71bcdd27c05ad8139134ec3ea4acdb.png

 

więc będzie tłoczniej ;)

 

 

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2020 o 22:00, peja76 napisał:

@janekorka dzięki twoim postom jesteśmy w Zieleńcu, i to w dwa zestawy  :hej:, reszta to jakieś dziwne samochody co maja przyczepy na sobie:bevil:

@vrs Proszę

 

20201211_211209.jpg

20201211_213129.jpg

20201211_213132.jpg

Ale warunki w Zieleńcu ? tzn totalny brak warunków ? ... dobrze ze nie jechaliśmy... Ciekawe kiedy się zima obudzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kit napisał:

Ale warunki w Zieleńcu ? tzn totalny brak warunków ? ... dobrze ze nie jechaliśmy... Ciekawe kiedy się zima obudzi ?

Na stoku było ok. W niedziele cały parkin zawalony, parkingowy mówił że dawno tyle aut nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, peja76 napisał:

Na stoku było ok. W niedziele cały parkin zawalony, parkingowy mówił że dawno tyle aut nie było.

Obserwuję Zieleniec z kamer internetowych, i na stoku jest śnieg. Niestety Zieleniec, nie daje mi takiego klimatu, jak Podhale , z jego gwarą, tradycją i widokiem, na "ostre góry".

Zastanawiałem się, czy w tym roku, nie odwiedzić Zieleńca, pomimo sraczki, jaką zawsze miałem, ciągnąc budę przez ostatnie paręnaście kilometrów, zaśnieżonych, stromych i wąskich podjazdów.

"Kozacy" w prezentowanych, na zdjęciach budach, wjechali zapewne do Zieleńca, po czarnej drodze, bez śniegu, czy lodu.

Jeżeli zima jednak dopisze, i spadnie śnieg, to każdemu, kto będzie próbował wspinać się z budą do Zieleńca, radzę założyć pampersy, z dodatkowymi uszczelnieniami :)

"Kozakom", też tego radzę, jeżeli spotkają zimę, podczas powrotu z Zieleńca :)

Nawiasem ceny wyciągów poszły w górę, ale i tak, Zieleniec, jest  trochę tańszy, niż okolice Zakopanego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.