Skocz do zawartości

Podsumowanie roku, czyli chwalimy się ...


lbuster

Rekomendowane odpowiedzi

 

W dniu 10.12.2019 o 04:00, adaml61 napisał:
Kolejny cel Florencja

Adaś na górce to widzę byliście, zarąbista panoramka :) a dzika po ryjku żeście głaskali? :)

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny niedzielny wypad , jedziemy zobaczyć jak się zmienił Toruń , przy okazji zobaczyć co tez wybudował ojciec dyrektor .

332.JPG

344.JPG

341.JPG

354.JPG

366.JPG

377.JPG

395.JPG

407.JPG

371.JPG

371.JPG

14 minut temu, smok_wawelski napisał:

Adaś na gorce to widze byliście zarabista panoramka :) a dzika po ryjku żeście glaskali ?

Najłatwiej było tam zaparkować , to była wielkanoc i zapchane wszystko na maksa , jak by nie rozmiar kamperka byłby problem .Z tego miejsca startują autobusy , cena 24 eur. za osobę bardzo wygodnie się zwiedza .

Edytowane przez adaml61 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem  fart i luz  - miałem lokalnego kierowce a raczej kierowniczkę :) kumpela  ponad 10lat we Florencji,  oj gesto jest  te skuterki to daja czadu oczka trza mieć ze wszystkich stron :)
A Dziczek to na dole jest na Mercato del Porcellino  :) trza go pogłaskać jak sie chce wrócić do Firenze :)
Nie wiem co tam masz pod maską ale Florencja podeszła ostatnio bardzo restrykcyjnie do klekotów - opłaty słone albo zostawiasz przed centrum 

wroc-do-firenze.jpg

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, smok_wawelski napisał:

Nie wiem co tam masz pod maską

To samo co u Ciebie , jedyny  słuszny 2,8 hdi , do 100wki mieści się w 10l a potem każde 10 to + około 1l .MisioKrak widział mojego kamperka i wie ile miejsca jest w środku ,d..y nie urywa , ale na dwie osoby jest ok. i wjeżdżam prawie wszędzie tam gdzie duża osobówka ,

Edytowane przez adaml61 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czerwca do połowy sierpnia jesteśmy uziemieni , Stasia dochodzi do zdrowia .  w sierpniu robimy wypad nad Bałtyk .Na rowerkach przez 2,5 dnia robimy 60km.

236.JPG

tą ścieżkę znają chyba wszyscy .

I przychodzi czas na zasłużony urlop , jedziemy moczyć się nad ciepłe morze .30 sierpnia startujemy kierunek Bułgaria , po drodze planujemy kilka miejsc w Rumuni , między innymi jeszcze raz Transfogarska z noclegiem na szczycie .

wrzesień urlop 2019 081.JPG

obiadek nad rzeką Węgry , fajne miejsce nawet na nocleg ,powyżej asfaltowy parking z przyczepą dz się wjechać bez problemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Granice przekraczamy w Satumare , nocleg niedaleko Turdy nad rzeką Ares ,

wrzesień urlop 2019 093.JPG

wrzesień urlop 2019 100.JPG

N pierwszej fotce budynki kampingu jakby ktoś chciał

Rano śniadanie w malowniczym otoczeni i jedziemy pomoczyć się w słonych jeziorach Ocna Sibiului image.thumb.png.964c56675f7470d2db6da29d4fda950d.png

image.thumb.png.a5c3ab20d1b0beef889fd536896f258c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moczymy się 3 godziny . kierunek transfogarska

wrzesień urlop 2019 113.JPG

obiad nad rzeczką przed transfogarską

No i ona

wrzesień urlop 2019 139.JPG

wrzesień urlop 2019 147.JPG

wrzesień urlop 2019 119.JPG

Nocleg poniżej szczytu , na szczycie się nie dało , niedziela tłok , korek przed szczytem jak na niemieckiej autostradzie . W tamtym roku jechałem z przyczepom w środku tygodnia ,był luzik .

DSC_0488.JPG

z tamtego roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2019 o 17:31, adaml61 napisał:

Wjazd do Rzymu

No do Rzymu nie dojechałem, choć byłem dość blisko - jest powód, by wrócić do Włoch.

W dniu 9.12.2019 o 18:39, adaml61 napisał:

termy viterbo

Nocowaliście tam? Bo na jakimś filmiku ostrzegali o "dziwnych typach".

2 godziny temu, smok_wawelski napisał:

Florencja podeszła ostatnio bardzo restrykcyjnie do klekotów

Wszystkie diesle, czy tylko poniżej jakiejś normy EuroX? Dwa lata temu byłem klekotem i wtedy chyba nie było żadnych restrykcji.

27 minut temu, adaml61 napisał:

No i ona

Dawaj dawaj - pięknie tam jest :ok: 

 

 

PS. ja się zająłem prezentami, tak więc będzie mały poślizg :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lbuster napisał:

Nocowaliście tam? Bo na jakimś filmiku ostrzegali o "dziwnych typach".

Tak. tam jest kamping tylko bez niczego 7eur , W Viterbo są jeszcze jedne termy , takie całkowicie dzikie i darmowe , może tam ,

Te na filmie , to nie te co ja byłem .

9 minut temu, lbuster napisał:

Dawaj dawaj - pięknie tam jest :ok: 

Byłem 2 razy , i na pewno wrócę . Dla nas Rumunia jest fajna , fajni ludzie , przyroda i zabytki , dłubiemy tak po troszkę , na dłużej starczy .

No i mamy morze , stajemy w okolicy Ezerets

wrzesień urlop 2019 230.JPG

wrzesień urlop 2019 255.JPG

wrzesień urlop 2019 248.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twórczość plazowa

Fajna miejscówka z jednej strony morze z drugiej jezioro , kąpiesz się w morzu , płuczesz w jeziorze .

wschód słońca

wrzesień urlop 2019 273.JPG

Wschód był piękny , dalej już nie , zwijamy się , jedziemy szukać słońca , znajdujemy kawałek z Sozopolem

wrzesień urlop 2019 353.JPG

wrzesień urlop 2019 352.JPG

Miejscówka super , tylko za mocno wieje , nie daje się kąpać taka fala . Szkoda urlopu ,mamy kampera a nie wykupione wczasy , jedziemy do Grecji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Stajemy w bardzo urokliwym miejscu , woda kryształowo czysta ,

wrzesień urlop 2019 377.JPG

wrzesień urlop 2019 358.JPG

Zostajemy 3dni ,potem przemieszczamy się w okolice Kawali , stajemy na przeciw Tasos ,plaża taka Bałtycka , tylko woda ciepła .

wrzesień urlop 2019 512.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moczymy się i smażymy cały dzień , zostajemy na noc .rano zmieniamy plaże , znajduje fajne miejsce . Kamper stoi prawie na plaży . O plażujących Niemców dostaje namiary na dzikie termy . Raptem 5 km muszę się wrócić , było warto , leje się naprawdę gorąca woda , zostajemy 2dni ,

wrzesień urlop 2019 679.JPG

wrzesień urlop 2019 686.JPG

wrzesień urlop 2019 688.JPG

Czas płynie nie ubłagalnie ,a urlop nie z gumy . trzeba się zbierać . Ostatnia grecka plaż .

urlop 2019  2część 014.JPG

urlop 2019  2część 016.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracamy , po drodze słynne żródło Rupite , zjeżdżamy . Dobrze że tylko 10km od autostrady .Przereklamowane , wiejska kałuża po letniej ulewie , woda owszem gorąca. Jest jej około 20-30 cm i tyle samo błota , całe szczęście że mamy łazienkę w kamperze i można się było wykapać . Nocujemy gdzieś po drodze . Następnego dnia już Rumunia koniec bułgarskiego syfu . Oto Bułgaria ,

wrzesień urlop 2019 296.JPG

wrzesień urlop 2019 301.JPG

urlop 2019  2część 117.JPG

urlop 2019  2część 154.JPG

urlop 2019  2część 163.JPG

taki sprzęt ostatni widziałem na Białorusi

Rumunia jedziemy  obok Dunaju , zobaczyć Decebala . I oto on

urlop 2019  2część 224.JPG

urlop 2019  2część 229.JPG

Zostajemy w pobliżu na noc .

urlop 2019  2część 248.JPG

Tych co mają niedosyt zapraszam tu https://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=33830

Edytowane przez adaml61 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lbuster napisał:

Dwa lata temu byłem klekotem i wtedy chyba nie było żadnych restrykcji.

Ja ostatni raz byłem w majówkę 2018 - jeszcze wjechałem Sharanem 1999/2000 ,  miesiąc /dwa temu mówił mi kumpel co tam mieszka że  poszli ostro i słone ceny  - nie pamiętam dokładnie szczegółów  ja sie na pewno już nie mieściłem a kasa była fest -  w weekend  będę z kumplem gadał to potwierdzę i podam konkretne świeże sprawdzone info Florencja i Pisa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.