Jump to content
andiat

Wypadki

Recommended Posts

MARIOczy

Wiecie jak komicznie te przepychanki "wyglądają z boku"? Nic nie wnoszą i nic tez nie zmienią.

Belca

Gość chyba modelowo z tego wyszedł. Nie machał kierownicą i stopniowo wytracał prędkość. Co sądzicie?

Cezarr
37 minut temu, Belca napisał:

Co sądzicie?

Jak widać duże i ciężkie auto nic tu nie dało, co zawsze brane jest za zaletę. 🤔

Walt

Bo to jest zaleta. Ale nie gwarancja ;)

Commander

Nie gadajcie... Patrol plus Niewiadowka to zestaw z gwarancją.

Zulos

No ja kiedyś z górki właśnie starałem się robić tak: zero korekty na kierownicy plus hamowanie silnikiem, wspomagane hamulcem pulsacyjnie w momencie prostowania cepki  (puszczałem hamulec jak zaczynała się  wychylać i wciskałem jak zaczynała  się prostować) i wyszedłem z na prawdę dużej częstotliwości wychyleń tak, że cepka "wyprowadziła się" na wprost. Do dziś się trzęsę, jak o tym sobie przypomnę, a wtedy po zatrzymaniu byłem galareta...

Nie wiem jak mi się udało zachować zimną krew i to zrobić, ale się udało i wiem, że jeśli byłby następny raz (oby nie) to będę próbował podobnie...

Pomogło mi na pewno to, że tył samochodu był mocno załadowany, a cepka dość lekka (choć załadowana dziadostwem pod sufit i w wieku emerytalnym, w którym o badaniach to zapomniała już w dzieciństwie)... Wiem, że nie powinienem się tym chwalić (po prostu zaszła konieczność przewiezienia cepki, a jako jedyny miałem hak), ale pisze o tym też celowo, jako ostrzeżenie, bo to zapewne przez to było to wężykowanie.

maarec

Gość nie był taki znowu sprytny, bo jednak cepa w auto uderzyła. Ja chyba hamowalbym siłowo.

Belca

Siłowo? No... nie wiem. Mam wrażenie , że przy ostrym hamowaniu cepka by Cię migiem dogoniła ,a być może ustawiła się nawet w przeciwnym kierunku, nie wspominając

o reakcji gościa z tyłu. Szkoda , że nie ma filmików z reakcją systemu ATC właśnie z takiej drogowej sytuacji. 

maarec

Oczywiście trzeba działać stosownie do sytuacji, tutaj kierowca z tylu miał dobrą widoczność, dałby radę się zatrzymać.

Fakt, chętnie zobaczę realne testy ATC. Nie dziwi ich brak.

jacekzoo
2 godziny temu, maarec napisał:

Oczywiście trzeba działać stosownie do sytuacji, tutaj kierowca z tylu miał dobrą widoczność, dałby radę się zatrzymać.

Fakt, chętnie zobaczę realne testy ATC. Nie dziwi ich brak.

@maarec bo? Bo tak dobrze działa że nie występuje wężykowanie?

Mandrol

Myślę, że tak. Jak już będziesz miał zamontowane to sam się przekonasz, że w bardzo dobrym celu wydałeś te 3 tysiaki;)

jacekzoo

Mam nadzieje :D ciągle czekam bo ponoć procamp ciągle czeka na manele 😕 mają być w ciągu tygodnia może półtora

maarec
5 godzin temu, jacekzoo napisał:

@maarec bo? Bo tak dobrze działa że nie występuje wężykowanie?

Dokładnie, chętnie bym jednak zobaczył filmik z autostrady a nie reklamy produktu.

peja76

Dziś na A12 w DE, kolega jechał i przysłał mi takie fotki, parę minut wcześniej wyprzedzał go tym kamperem on miał na tempomacie 100km/h a ten przeszedł koło niego jak by stał. Dzieci jechały z tyłu w zabudowie wyleciały na autostradę.

Screenshot_20200918-204522_WhatsApp.jpg

Screenshot_20200918-204529_WhatsApp.jpg

Screenshot_20200918-204541_WhatsApp.jpg

Commander

Masakra