Skocz do zawartości

automatyczne podnoszenie lap


bikers

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy wlasnie ukonczylem pierwsza lape chdzi super podnosi przyczepe ze az chuczy tylko kurcze trzche sie przeliczylem z kosztami jedna kosztuje 130 zl nie liczac do tego jeszcze sterowania ale to juz indwidualna sprawa mozna to zrobic zdalne lub tansza wersje na pilota pzrewodowego ja jeszcze nei myslalemnad tym jak ktos bedzie chcial zobaczyc moja konstrukcje to moga zrobic pare fotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ciekawe.... daj fotki, bo ja chciałbym zrobić coś podobnego, ale nie podnoszenie łap, bo w zasadzie przyczepa na nich stać nie powinna, tylko wykombinować jakieś ustrojstwo zamontowane do osi lub w jej pobliżu do poziomowania przyczepy. Ktoś coś takiego ma i napisał na forum, niestety nie dał zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec to wyglada tak silnik jest pzrykrecony do plytki bakielitowej 8 mm ze wzgledu na to aby nie dziurawic orginalanej podlogi, to raz a dwa to nie wiadomo gdzie sa wzmocnienia i czym bym na nie trafi a tak mam 100% pewnosci ze bedzie trzymac, plytak jest przyklejona , dodatkowo silnik jest przykrecona od spodu do ramy, przeniesienie napedu jest walkiem kardana do tego jest wylacznik krancowy nie zbedny do tego typu urzadzenia, oczywiscie wylacznik jest obudowany w gumce w razie braku pradu lub uszkodzenia silnika wyciaga sie bloczyk z walka kardana i mozna krecic korba to by bylo tak z grubsza mam juz pilota 6 kanalowego na allegro za 120 zl tazke urzadzenie bedzie zdalan aha czas rozlozenia lapy to okolo 20 sekund czyli mam rozlozone lapy w 20 sekund :) Prosze nie sugerowac sie wiszaczymi przewodami to wszystko jest w fazie prub i podlanczania calosc bedzei mnie kosztowala 600 zl gdzie orginal 6000 tys a efekt ten sam:)

 


widok na silnik i mocowanie i wal kardana

post-56053-imported-02a438a2-f023-4f76-b287-7faf5a34cf90_thumb.jpg

 

wylacznik krancowy

post-56053-imported-9284b4a9-63f2-41d6-8c54-fb6d255a5b3d_thumb.jpg

 

widok ogolny

post-56053-imported-db70f0de-c907-45ef-b3a8-3b6f1bf151a8_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Widziałem w tym roku Holendrów, którzy zwykłą wkrętarkę akumulatorową mieli - podoba mi się patent.

Gdzie kupić klucz do łap z możliwością osadzenia we wrzecionie wiertarki ????

Post z 2008 :) chciałem wkrętarką opuszczać podpory, w poprzedniej przyczepie się nie dało. Dzisiaj niespodzianka, da się ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasno, że się da, trzeba tylko pamiętać o corocznym przeczyszczeniu i posmarowaniu  śrub od łap. Wtedy chodzi idealnie :)

 

Witus - czy mi się wydaje, czy masz z tyłu różne trójkąty odblaskowe???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec to wyglada tak silnik jest pzrykrecony do plytki bakielitowej 8 mm ze wzgledu na to aby nie dziurawic orginalanej podlogi, to raz a dwa to nie wiadomo gdzie sa wzmocnienia i czym bym na nie trafi a tak mam 100% pewnosci ze bedzie trzymac, plytak jest przyklejona , dodatkowo silnik jest przykrecona od spodu do ramy, przeniesienie napedu jest walkiem kardana do tego jest wylacznik krancowy nie zbedny do tego typu urzadzenia, oczywiscie wylacznik jest obudowany w gumce w razie braku pradu lub uszkodzenia silnika wyciaga sie bloczyk z walka kardana i mozna krecic korba to by bylo tak z grubsza mam juz pilota 6 kanalowego na allegro za 120 zl tazke urzadzenie bedzie zdalan aha czas rozlozenia lapy to okolo 20 sekund czyli mam rozlozone lapy w 20 sekund :) Prosze nie sugerowac sie wiszaczymi przewodami to wszystko jest w fazie prub i podlanczania calosc bedzei mnie kosztowala 600 zl gdzie orginal 6000 tys a efekt ten sam:)

 


widok na silnik i mocowanie i wal kardana

attachicon.gifDSC09216.JPG

 

wylacznik krancowy

attachicon.gifDSC09217.JPG

 

widok ogolny

attachicon.gifDSC09218.JPG

Pomysł fajny, tylko czy w Stargardzie nie uczą w szkołach poprawnego pisania. Kolego bez urazy, ale trochę szacunku dla siebie a przede wszystkim dla czytających

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasno, że się da, trzeba tylko pamiętać o corocznym przeczyszczeniu i posmarowaniu śrub od łap. Wtedy chodzi idealnie :)

 

Witus - czy mi się wydaje, czy masz z tyłu różne trójkąty odblaskowe???

Nie raczej nie, to zniekształcenia bardzo szerokiego obiektywu. Widzę, że córka sabotowała nagranie ;) w starej przyczepie sie nie dało było jakieś inne przełożenie śrub w łapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat używam wkrętarki i to słabej makity. Teraz w cepie zamiast łba śruby  mam powalone oczka  z pręta i na nich już  nie jest tak pięknie.Trzeba do wkrętarki wkładać  haczyk .  Zbieram się  do zmiany na klucz już  2 lata :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze odnośnie smarowania śrub łap.

Uważam że sprawdza się  to w łapach typu witus'a , gdzie cały gwint po pełnym złożeniu łapy jest osłonięty.

W łapach gdzie nie było dobrze przemyślane i po złożeniu gwint jest odsłonięty smarowanie smarem zastąpił bym lekkim oliwieniem a nawet pozostawił suche  a oliwił bym tylko interwencyjnie. Do smaru przywiera każde ziarnko piachu z jazdy  i tak przed rozkładaniem trzeba było by wszystko czyścić.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film pokazuje opuszczenie podpór czy można ustawić cepkę?

Co to znaczy ustawić ? Ja łapami nigdy nie poziomuję przyczepy. Przyczepa zawsze jest wypoziomowana stojąc na kołach (np z klinem z jednej strony) i kółku manewrowym. Wtedy opuszczam podpory żeby ją dodatkowo ustabilizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.