Skocz do zawartości

automatyczne podnoszenie lap


bikers

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem w tym roku Holendrów, którzy zwykłą wkrętarkę akumulatorową mieli - podoba mi się patent.

Gdzie kupić klucz do łap z możliwością osadzenia we wrzecionie wiertarki ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jesli hydraulika, to taki układ ma dwie wady, waga i najlepiej przebudowa podpór (najmniejsze siłownik i siły sa jak pracuja w pionie) i trzeba zrobic zasilanie tej hydrauliki

jesli elektryka to łatwiej przerobic ale bedzie bardziej awaryjne i mniejsze siły do uzyskania

 

wg mnie najlepszy patent to wkretarka, a tam gdzie trzeba troche siły to juz jeden dwa obroty mozna machnąc korbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej myslalem o zyroskopie zreszta to jest juz drugorzedan sprawa najwazniejszy jest mechanizm ktory podniesie moja przyczepe

Przemylś to jeszcze raz dobrze i poczytaj sobie stare posty o poziomowaniu i podnoszeniu przyczepy za pomocą podpór/łap/nóżek czy jak to sobie nazwiesz. Przyczepę poziomujesz prawo/lewo za pomocą klinu na który najeżdżasz i przód/tył przy pomocy kółka manewrowego. Łapy służą tylko do ustabilizowania przyczepy , a nigdy nie do podnoszenia (wyłączając n126). Przy przyczepie rzędu 5 metrów , masz za chwilę zwichrowaną podłogę , ewentualnie ramę i rozłażące się ściany !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz na myśli te małe , które są masz fabrycznie w przyczepie , to nie. Klin do poziomowania ma długość około 40 cm i wysokośc około 10cm. Zerknij na www.fiamma.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz na myśli te małe , które są masz fabrycznie w przyczepie , to nie. Klin do poziomowania ma długość około 40 cm i wysokośc około 10cm. Zerknij na www.fiamma.pl

 

a czy ty jest stosujesz w swojej przyczepie ....za zwyczaj przy ustawianiu przyczepy jest ona juz odpieta od holownika...a żeby miec siły na wepchniecie przyczepy na ten klin i sprawdzenie czy juz stoi róno to chyba ciezkie do wykonania, ale moge sie mylić!!!!! :swieca::)

 

Ps. przyznam szczerze ze jeszcze nie widzaiłem przyczepy w ten sposób poziomowanej...ale jestem dosc młodym adeptem karawaningu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam klinów do poziomowania przyczepy :swieca: .

A jak nie ma miejsca na manewrowanie holownikiem, to podnoszę przyczepę za pomocą dwóch podnośników (jeden przyczepowy drugi hydrauliczny zabierany specjalnie na tę okoliczność) + oczywiście łapy. Potem klin pod koło i poziomowanie :) .

post-54667-imported-b60b671a-00b1-4866-b641-0f7c5042106c_thumb.jpg

post-54667-imported-b23408e9-7480-446f-bc01-a024617ea89b_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.