Skocz do zawartości

Noc w przyczepie zimą


Ecik02

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Misio napisał:

 

2) Jak masz butle na klik-on to nawet nie zgaśnie płomień przy wymianie butli...ale może masz za mało czuły czujnik palenia się lub ja za wrażliwy...ale wolę mieć za wrażliwy i akurat z tym nie kombinować...

 

Ja wolę mieć wszystko sprawne na 100% i wtedy wszystko dziala jak powinno i nic nie gaśnie. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
2 godziny temu, jacekzoo napisał:

Mam pytanko o nakładkę t3 do kominka https://www.kena.pl/?products_id=680

zanabyłem do grzania w czasie jazdy, ale tak naprawdę co ona daje? Jakoś sam jej celu nie potrafie wymyślić

jak to było z tym kominkiem do grzania na czas jazdy ? wystarczy ta nakładka czy jeszcze jakieś przedłużenie komina ? w sumie zdążę to jeszcze nabyć a u mnie gaśnie w trakcie jazdy..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ta nakładka jest kluczowa. Ja mam założoną jedną przedłużkę i ten daszek. Raz mi zgasło jak miałem nastawione dosłownie na 0,5/5. Kolejne razy dawałem 1.5 - 2/5 i nie gasło ani razu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, danielpoz napisał:

Kosztuje grosze wiec moze pomoze?

Z tego samego powodu kupiłem, tylko byłem ciekawy czy ktoś wie po co to jest. Przedłużkę zamówiłem, nie mieli w kenie na miejscu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem to temat rozkmnialem z p.Darkiem z ALPO + dokumentacja trumy. 

Poza tymi nakładkami (2 szt, nie jedna) które mają za zadanie utrudnić "wdmuch" wiatru do komina i zdmuchnąć płomień (Daniel, czy Ty masz obie części? Coś mi się kojarzy że tylko górną), to przedłużka zakładana jest nie dla śniegu tylko aby wylot był wyżej. Ma to też ograniczyć "pędy wiatru - turbulencje) jakie wytwarzają podczas jazdy okna dachowe, solary, antena iyd.

Zgodnie z zaleceniami trumy powinna być jeszcze kaseta PCV zamontowana pod podłogą (przy czerpni powietrza pieca).

Kaseta ma tylko jeden otwór którym powietrze może się dostać do czerpni i jest od tyłu przyczepy (ważny kierunku montażu).

Kaseta niestety jest już od dawna nie produkowana i niedostępna w EU :/.

Można to zaadoptować z np dużego pojemnika na śruby ;). Mnie przez 3 lata niestety czasu brakło aby to zamontować. Mam tylko dwie nakładki i przedłużkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, strus251 napisał:

przedłużka zakładana jest nie dla śniegu tylko aby wylot był wyżej

Ja się zgadzam z Danielem że ta przedłużka jest głównie do śniegu. Tzn po to żeby wylot był nad poziomem śniegu na dachu. Zresztą zestaw składa się z trzech segmentów każdy po około 25cm. Ja też jeździłem z jednym segmentem zamontowanym na stałe. Co do pierścieni to tak jak piszesz są dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.