Skocz do zawartości

Noc w przyczepie zimą


Ecik02

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, danielpoz napisał:

Jak nawet zdmuchnie to iskrownik odrazu odpali palnik z powrotem. 

U mnie nie zawsze odpalał sam w czasie jazdy

13 minut temu, jagodek napisał:

A to teraz rozumiem te rozkminianie tematu? od dołu nie zdmuchnie - są zaślepione? mam czujnik gazu.

Ale co masz zaślepione? Ten piec pobiera powietrze spod przyczepy do spalania. Tam jest takie sitko od dołu. Nie możesz tego zaślepić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy ,kopalnia wiedzy. Ja nie mam bojlera z racji tego że mam ładowanie aku z samochodu chce zamontować grzałkę na 12v która grzeje wodę do 37stopni będę ja używał również na kempingu jest to grzałka 75w .Pytanie teraz do was czy ktoś posiada taka grzałkę i czy zdaje egzamin jaka ilość wody jest w stanie nagrzac w jakim czasie żeby była ciepła ,poniżej daje link

 

https://allegro.pl/oferta/podgrzewacz-grzalka-do-wody-camping-star-75w-12v-8375559984?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cybuch600. Nie zda egzaminu. 

Godzinę temu, Misio napisał:

A ja właśnie muszę poszukać czemu u mnie zdmuchuje, a zimą błyskawicznie stygnie zabezpieczenie gazowe i iskrownik zaraz nie ma co odpalić...

Trudno powiedziec ale da sie zamienić butle i nie trzeba pieca ponownie odpalać. Kilka sekund to jednak trwa. 

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jagodek napisał:

Jak się spotkamy to sam zobaczysz.?

Ja się pytam z czystej ciekawości, żeby coś dla potomności zostało. Jak wrzucisz fotkę to jeszcze ktoś się czegoś nauczy a jak ja zobaczę to tylko ja się nauczę :)

Poza tym mamy tu kilku safety officer'ów :) i dla własnego bezpieczeństwa warto jest im to pokazać

1 godzinę temu, Misio napisał:

A ja właśnie muszę poszukać czemu u mnie zdmuchuje, a zimą błyskawicznie stygnie zabezpieczenie gazowe i iskrownik zaraz nie ma co odpalić...

Też miałem ten sam problem, moim zdaniem może patent kolegi Jagodka stanowi rozwiązanie.

 

Godzinę temu, Cybuch600 napisał:

Ciekawe rzeczy ,kopalnia wiedzy. 

Na temat zimowego karawaningu było już na forum sporo napisane ale jest to wiedza rozproszona. Nie ma jakiegoś działu który by tę wiedzę zbierał. Poszukaj w dziale spotkań pod hasłem "sylwester". Tamte wątki na ogół mają po kilkanaście stron i znajdziesz tam wiele odpowiedzi na pytania których jeszcze nie zadałes :)

Jest na forum dość spora grupa recydywistów zimowych dla których najfajniesza część roku karawaingowego rozpoczyna się w listopadzie a kończy w marcu.

O grzałce coś było nie tak dawno na forum i chyba stanęło na tym że najbezpieczeniejszym i zarazem najprostszym sposobem na ugrzanie wody w zbiorniku jest ugrzanie wody w garnku i wlanie jej do zbiornika.  Jak się nie będziesz mył w przyczepie to brak ciepłej wody w kranie jest pewnego rodzaju niedogodnością ale można bez tego 1-2 wyjazdy zrobić i wyrobić sobie zdanie na ten temat.

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to że cepka stoi 100 km ode mnie, może zrobiłbym zdjęcie.  Pokrótce wygląda  to tak, że przewód doprowadzający powietrze  jest z nierdzewki pokręcony, żeby uderzenie wiatru szło na ścanki i nie dotarło do palnika. Podobne rozwiązania stosuje się na jachtach, aby woda nie zalała palnika. W poprzedniej budce miałem bojler gaz/ellktr jachtowy i takie rozwiązania były zastosowane. W nowej  zostały dostosowane. Cała tajemnica. Why? Moja obecna od strony przeciwnej do wejścia nie ma listwy kedrowej na dole i nie ma fartucha . A  wiatr jesienią, czy zimą potrafi zawiać. ..

A propos, w tym roku chcę zwiedzić Karkonosze. Który kemping polecacie?  Jelenia Góra? Może spotkamy się zimą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O sylwestrze będzie pewnie oddzielny temat. Zazwyczaj @AdamH dmie w róg i zimowi karawaningowcy wypełzają z różnych zakamarków w których schowali się żeby jakoś przeczekać lato :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jagodek - bardzo bym prosił o ten patent...jak to u Ciebie wygląda...bo to fajny temat dla mnie...

2) Jak masz butle na klik-on to nawet nie zgaśnie płomień przy wymianie butli...ale może masz za mało czuły czujnik palenia się lub ja za wrażliwy...ale wolę mieć za wrażliwy i akurat z tym nie kombinować...

3) Święta/Sylwester u nas akurat na 90% nad morzem ale to taka przekora losu że ludzie z północy jada na południe a z południa na północ...

4) Ja w Kamperze mam dwie grzałki 375W używam je po to by mieć ciut cieplejszą zimą wodę w zimie :D i żeby zbiornik miał dłuższy czas do zamarznięcia...ale wodę podgrzewa się minimalnie...

W przyczepie miałem grzałkę 650W czy 800W (nie pamiętam) i też trochę czasu jej schodziło do zagrzania 47l wody...do stanu używalności...nie do gorącego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.