Skocz do zawartości

Jaka nowa przyczepa?


snoozer

Rekomendowane odpowiedzi

Przy tego typu przyczepie to praktyczne min. to 1400 - wówczas jeszcze znajdziesz dobry holownik z DMC poniżej 2100 i możesz toto ciągnąć w zestawie poniżej 3.500.

Czyli w sumie masz dwa wyjścia:

1. albo zwiększasz DMC cepki do komfortowego 1.500, ale już nie znajdziesz raczej holownika, którym mógłbyś ją spokojnie pociągnąć poniżej 3.500,

2. albo zwiększasz do 1.400 - super luzu nie będzie, ale zyskujesz już niebagatelne 150 kg i dobierzesz holownik, żeby to ogarnął < 3,5 t.

Zostanie przy tym co masz to porażka - spytaj u dealera niech Ci powie ile ważyć będzie cepka z dodatkami, albo niech Ci dadzą specyfikację ile waży każdy dodatek względem golasa i już będziesz wiedział ile masz na dzień dobry...

No chyba, że interesują Cię samochody typu Skoda Octavia - jest zdecydowanie lżejsza, ale możesz już zejść z kolei poniżej 1,33;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena bazowa well katalogowa - nie ważne jak to brzmi ale jest to pojęcie obce dla mnie.  Szukam/y dla kolegi nowego Burstnera już drugi miesiąc i po cenie katalogowej nie ma NIC, chyba, że bezpośrednie zamówienie u producenta i odbiór u dealera z 4-6 miesięcznym poślizgiem. Jeżeli dealer już posiada naszą poszukiwaną "wybrankę" to do takiej bazowej przyczepy już dorzucił od siebie jakieś chodniczki, wycieraczki i inny zbiornik na wodę i od razu cena o 15% wyższa.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Suzu4x4 napisał:

Octavia III diesel ma 1.6 t na haku, DMC 1900kg więc po przeliczniku 1,33 wychodzi 1428 kg

Co tylko w zasadzie potwierdza to co pisałem - jeśli priorytetem miałoby być zmieścić się zestawem w DMC 3,5 t, to zwiększenie DMC do 1.500 praktycznie eliminuje tą możliwość, natomiast do 1.400 jeszcze ją daje, choć już na granicy.

A tą mniejszą o 100 kg ładowność cepki można zrekompensować chociażby trumną na dachu holownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten model wychodzi bez dużej lodówki? 

U mnie MW na wadze wyszła identyczna jak golas w specyfikacji i jednocześnie ok 100kg mniejsza niż w DR bo tam już masa gotowa do jazdy. 

Ja na stałe w sprzętach wpakowałem  z 200kg a kolejne 300 samo jakoś przyszło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maarec napisał:

Ja na stałe w sprzętach wpakowałem  z 200kg a kolejne 300 samo jakoś przyszło ;)

W S-Max bagażnik też skromny nie jest, więc jak rozumiem kolejne min. 100 kg w bagażniku - rzeczywiście poszalałeś z tymi klamotami...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, maarec napisał:

A czy ten model wychodzi bez dużej lodówki? 

No właśnie - na stronie niemieckiej w Serienausstattungach Kühlschrank ma 142 l, a w Sonderausstattungach nie ma dla tego modelu opcji na 189 l Kühlschranka...:huh:

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Zulos napisał:

No właśnie - na stronie niemieckiej w Serienausstattungach Kühlschrank ma 142 l, a w Sonderausstattungach nie ma dla tego modelu opcji na 189 l Kühlschranka...:huh:

Witam !

 

Z tego co pamiętam to duża lodówka jest na Polskę, Włochy i chyba gdzieś Hiszpania. Tak na marginesie to jej wielkość zaważyła nad wyborem tego modelu Knausa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tomekk napisał:

Z tego co pamiętam to duża lodówka jest na Polskę, Włochy i chyba gdzieś Hiszpania. Tak na marginesie to jej wielkość zaważyła nad wyborem tego modelu Knausa.

A którą tytułujesz jako dużą, bo wydaje mi się, że Kanus obecnie oferuje w swoich przyczepach co najmniej trzy pojemności:

1. 108 l - czyli mała (choć inni producenci jako małą oferują 90 l - a te 18 l to całkiem sporo),

2. 142 l - czyli w sumie średnia (choć w zasadzie duża)

3. 189 l - czyli "king size";-)

Na stronie niemieckiej (czyli powiedzmy "producenckiej", czy "oryginalnej"), właśnie jako standard jest dla tego modelu 142 l. Czyli na te kraje, które wymieniłeś (w tym i Polskę) standardem jest 189 l?

Bo na niemieckiej stronie ta 189 l nie jest dostępna dla tego modelu nawet jako opcja...

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zulos napisał:

A którą tytułujesz jako dużą, bo wydaje mi się, że Kanus obecnie oferuje w swoich przyczepach co najmniej trzy pojemności:

1. 108 l - czyli mała (choć inni producenci jako małą oferują 90 l - a te 18 l to całkiem sporo),

2. 142 l - czyli w sumie średnia (choć w zasadzie duża)

3. 189 l - czyli "king size";-)

Na stronie niemieckiej (czyli powiedzmy "producenckiej", czy "oryginalnej"), właśnie jako standard jest dla tego modelu 142 l. Czyli na te kraje, które wymieniłeś (w tym i Polskę) standardem jest 189 l?

Witam !

189 l.  :)

W pakiecie była lodówka, okno duże Heki, okno z przodu i coś tam jeszcze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ostateczna rada dla snoozer'a:

1. zwiększasz DMC cepki do 1400

2. zamieniasz holownik na DMC max. 2100.

Proste - nie?;)

I tak masz czas, zanim będziesz mógł odebrać cepkę...

P.S. I kto to mówi - ja będę się przez 1,5 roku bidował ze słabym holownikiem do końca lizingu...:(

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększam DMC na 1600kg. Dziękuje wszystkim za wyprowadzenie mnie z nieświadomości.

Dzięki temu może wleci jeszcze mover :)  Gdzie i jaki założyć bo u dealera kosztuje 3000eur :/

1 minutę temu, Zulos napisał:

Moja ostateczna rada dla snoozer'a:

1. zwiększasz DMC cepki do 1400

2. zamieniasz holownik na DMC max. 2100.

Proste - nie?;)

I tak masz czas, zanim będziesz mógł odebrać cepkę...

P.S. I kto to mówi - ja będę się przez 1,5 roku bidował ze słabym holownikiem do końca lizingu...:(

Nie jezdze takimi małymi autami. Nie będę się bawił w półśrodki. Mniejszy holownik ma dmc 2240, większy 2655. Zwiekszam dmc na 1600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.